Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Upracte si život s Feng shui

13.november 2017
Upracte si život s Feng shui

Feng shui - na čo si dať doma pozor, aby sa vám lepšie žilo. Feng shui je skvelá metóda k tomu, ako si usporiadať a urovnať svoj doterajší život a svoje bývanie, aby sa vám lepšie žilo. Aj to, kam umiestnite napríklad zrkadlo, ako často budete vetrať alebo kam zaparkujete auto, je dôležité.

Čo by ste mali robiť a naopak nemali, aby ste mali doma útulne, vyhýbali sa vám problémy a všetci sa doma cítili "domácky" a bezpečne. Feng shui je výborná metóda, ktorá vám môže k vašej pohode dopomôcť. Pretože s toho, aké to máte doma a ako sa doma cítite, vznikajú aj vaše nálady a pozitíva aj negatíva. Sami veľmi dobre viete, ako je deň hneď krajší, keď sa dobre vyspíte. Dodržujte odporúčania pre feng shui a budete sa hneď cítiť lepšie. Urobte si zo svojho domova "dobíjaciu" stanicu pre svoje za ten deň opotrebované baterky. Pokiaľ sa chcete doma cítiť bezpečne, skúste a vyskúšajte túto modernú, ale cez to starodávnu metódu.

Aké veci hlavne nerobiť a čo robíte určite zle?

Kôš na odpadky

V predsieni alebo tzv. zádverí by ste nemali mať žiadne odpadky. Žiadne nefunkčné veci, rozbité veci i tie nepotrebné iba ťahajú energiu z domu preč. Chcete mať doma pohodu, pokoj a pozitívnu energiu, zbavte sa zbytočností.

Zrkadlo

Nemalo by byť povesené hneď oproti vchodovým dverám, po príchode do domu alebo nejakej inej miestnosti. Ak je povesené v týchto miestach, tak údajne bráni prieniku energie do celého vašého bytu alebo domu. Kto má povesené zrkadlo v spálni, tak si zakladá na problémy vo vzťahu a manželstve. Pokiaľ máte niekto zrkadlo, ktoré je poškodené, či už prasknuté, poškrabané alebo má kúsok odlomený, okamžite sa ho zbavte. V mieste, kde žijete, môžete mať pre šťastný a spokojný život iba zrkadla, ktoré sú bez akéhokoľvek poškodenia. Ak už zrkadlo stojí kdekoľvek, nesmie byť prasknuté alebo otlčené. Podľa ľudovej povery to prináša nešťastie. Povrch zrkadla je treba pravidelne čistiť, a to aspoň raz za týždeň.

Rozbité veci

Akékoľvek rozbité, staré a nepotrebné veci by mali isť preč nie len s chodby, ale z celého vašeho bytu alebo domu. Skladovanie vecí a zachovávanie vecí nefunkčných bude iba spomaľovať prístup a kolobeh vašej pozitívnej energie.

Nerovné podlahy

Podľa feng shui sú aj nevhodné akékoľvek nerovnosti v podlahách. Niekto si necháva doma schválne robiť rôzne výšky podláh, ale podľa tejto metódy pre šťastný domov je to pekná hlúposť. Samozrejme záleží na každom z vás, či sa týmito radami riadiť chcete alebo nie a či si kvôli tomu necháte prerobiť podlahy alebo nie.

Dvere

Na záchod a do kúpeľne y mali byť dvere zatvorené a za nimi čistota, vôňa a hygiena. Čím viac zatvorených dverí v dome do týchto miestnosti budete mať, tým útulnejšie sa tam budete cítiť.

Vetranie

Vetrajte často. čím častejšie budete vetrať, tým viac sa bude obnovovať váš každodenný príliv energie. Len si musíte dať pozor na ofúknutie a následne marodenie. Vetranie je zdravé a pre vašu pohodu a sviežosť pri práci a odpočinku nevyhnutné.

Vhodný pracovný priestor

Pri práci by ste mali sedieť tak, aby ste mali za chrbtom stenu alebo nejaký paraván. Akékoľvek okno alebo dvere sú spôsobovať únik energie. Upratujte si a nenechávajte nnič len tak povaľovať. Ak nebudete upratovať svoj neporiadok, zhorší to vašu sústredenosť na danú prácu a vaše rozhodovanie.

Záhrada a zaparkované auto

Nechajte si otvorený priestor okolo svojho domu a okolo vstupných dverí. Nevadia kvetiny. Stromy alebo auta pri vjazde či na prístupovej ceste vám opäť zablokujú prístup pozitívnej energie do vašeho domova.

Výber pozemku

Už pri samotnej kúpe nejakého pozemku alebo výberu domu je potrevve dbať na vhodné prostredie. Bývanie v blízkosti cintorína, nemocnice na vás nemusia pôsobiť pozitívne. U niekoho to môže vyvolávať aj zle sny, nepokojné spanie a veľkú nervozitu.

Ukliďte si život s feng shui

Zarazilo vás to, že nemôžete mať zrkadlo v spálni a ani oproti dverám?

  • Oproti vchodovým dverám. Povesiť do týchto miest veľké zrkadlo je úplne neprípustné a nevhodné. Všetka blahodarná energia feng shui smerujúca do vašeho domova sa o d nej bude odrážať a obratom odchádzať preč. Vaším cieľom by však malo byť energiu priťahovať domov, nie ju odpudzovať.

  • V spálni, keď sa v ňom odrážajú spiace osoby, môže vo vzťahu spôsobiť neveru. Veľmi negatívne pôsobia predovšetkým zrkadlové stropy. Všetko je v poriadku, pokiaľ sa v ňom neodráža ani posteľ, ani ľudia, ktorý v nej spia.

  • Zrkadla umiestené oproti sebe tiež neprinášajú do domu nič dobrého. Toto umiestnenie veľmi negatívne ovplivňuje čistotu myšlienok a vedie často k ukvapenému jednaniu. Obyvateľom ich domova podsúva rôzne obavy a ďalšie nie príliš dobré emócie.

Najlepšie miesto pre zrkadlá podľa feng shui

Kde sú naopak tie najlepšie miesta na umiestnenie zrkadiel vo vašom dome? Môže odrážať prichádzajúcu energiu. Môže tiež rozptyľovať prichádzajúcu energiu do svojho okolia. Pri vešaní zrkadiel nezabúdajte: všetko, čo zrkadlo odráža, zároveň zdvojnásobuje. To dobré aj to zlé.

Jedáleň ako najvhodnejšie miesto pre zrkadlá

  • Jedáleň je údajne tým miestom, ktoré predstavuje a zvyšuje schopnosť držať bohatstvo. Premýšľajte o tom mieste ako o vašom bohatstve a o tom, koľko peňazí k nemu môžete pridať.

Predsieň

  • Malej predsieni môžete dodať priestor vhodne umiestneným pekným a designovým zrkadlom. Opticky rozšíri daný priestor a povesíte ho najviac ešte správnym spôsobom, dodáte i malej miestnosti na jej veľkosti. Vchodové dvere sa v ňom však za žiadnu cenu odrážať nemajú, a to už kvôli niekoľkokrát zmieňovanému úniku pozitívnej energie. V dlhých chodbách, môže vhodné rozmiestnenie spomaliť prúd negativity. Feng shui niekedy odporúča opticky doplniť chýbajúce úseky v bytoch, pokiaľ majú nepravidelný pôdorys. Umožňuje to čiastočne zmierniť nepriaznivý vplyv nedostavajúci sa tej určitej časti priestoru.

Zrkadlová mozaika

Podobne pôsobia aj zrkadlové kachličky, pretože odrážané objekty sa v nich zobrazujú v mnočetnom množstve dielkov. Toto symbolické rozbitie neslúži k ničomu dobrému, práve naopak.

Rybičky a akvárium

Pokiaľ hľadáte niečo, čo vám dokáže aktivovať vašu energiu, kúpte si akvárium. Nemalo by byť v spálni, aby to neovplyvňovalo vaše zdravie a vzťahy. Najlepším miestom pre nich je v obývačke, predsieni, pracovni. Podľa feng shui je rozhodujúci i počet obyvateľov v akváriu. Odporúča sa chovať jedná čierna rybka a osem zlatých. Zlaté rybky majú znázorňovať blahobyt a bohatstvo, čierna naopak ochranu a obranu. Skôr ako si ale akvárium zaobstaráte, zvážte, či máte na neho čas. Potrebuje pravidelnú údržbu a ani výber rastliniek nie je dobré podceňovať.

Správne zásady feng shui môžu zmeniť váš domov a dodať mu dostatok pozitívnej a priaznivej energie. Je len na vás, ako veľmi sa ich budete držať. Poriadok v živote je dôležitý nie len vo veciach, ale aj vo vzťahoch. Môžete si teda dôjsť niečo kúpiť vhodné pre feng shui alebo si urobiť poriadok v živote i vo vzťahoch a zoznámiť sa s niekým skvelým pre zvyšok života napríklad v Bratislave, Prešove, NitreTrenčíneŽiline alebo v Banskej Bystrici.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: