Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ukážte svoju ženskosť a zoznamujte sa

16.júl 2018
Ukážte svoju ženskosť a zoznamujte sa

Objavte svoju ženskosť. Nemusíte sa štylizovať do krehkej víly, ale pripomeňte si, v čom je vaša kúzlo a vnútorná sila, a naučte sa svoj potenciál využiť. Niekedy síce stačí vymeniť džínsy za šaty a rozpustiť si vlasy, ale ženu z vás robí hlavne to, čo vyžarujete.

Mužské a ženské role sa za posledných pár desiatok rokov trochu prehodily. Ženy obliekli montérky a muži zástery. Chlap v kuchyni môže byť sexy a nad tým, že žena riadi električku alebo ovláda žeriav, sa nikto nepozastaví. Nikoho neprekvapí, že muž zostane doma na materskej, zatiaľ čo žena plní rodinnú kasu. Doba zameraná na výkon z nás robí "úderníkov", ktoré si poradia so všetkým. Potláčame emócie a ženskosť a tvárime sa ako hrdinky, lenže niekde hlboko vnútri je v každej z nás kus romantičky, ktorá si želá svojho rytiera.

Túžime mať chlapa, čo nás bude nosiť na rukách, ale zabúdame mu k tomu dať príležitosť. Kedy inokedy sa snažiť vykresať v sebe ženské čaro, než práve teraz hneď.

Protikladné svety

Žena a muž sú protichodné energie a od prírody fungujú rozdielne. My sme sa narodili a žijeme hlavne pre lásku, od toho sme ženy. Sme súcitné, láskyplné, dokážeme lepšie zapojiť a využívať intuíciu, vieme ťažiť zo svojich citov. Ale ako by sme sa hanbili dať na obdiv svoju zmyselnosť a neochotné sa priznať, že od partnera čakáme ochranu, pomoc, podporu a ako veľmi dobre nám robia láskyplné prejavy nehy. Najvyšší čas pripomenúť si, že ste ženou.

Dajte mužovy šancu, aby vás hýčkal. Bez ohľadu na vek a postavenie môžete byť bohyňou, ktorú bude ochotne rozmaznávať. Zo zotrvačnosti najskôr robíte veľa chýb, ktoré vás pripravujú o ženskosť, a nevedomky sa zriekate prejavov a signálov nehy, ktoré vám tak pristanú a prispievajú k vašej príťažlivosti a vnútornú harmóniu. Takže s tým budete mať možno trochu práce, ale nebojte sa, žiadna veľká drina to nie je a ani vás to nebude nič stáť.

Nemusíte si nutne kupovať nové handričky alebo radikálne meniť účes, ženu z vás predsa nerobia volániky, krajky ani nános make-upu, ale vaše správanie, gestá, postoje, intonácia hlasu. Ženskosť nie je to isté čo krása, nie je to vonkajší obal, ale to, čo vyžarujete a ako sa prejavujete.

Umenie príťažlivosti

Muž potrebuje vedieť, že je ten jediný, koho milujete a kto vás dokáže uspokojiť. Ukážte mu, ako to má robiť. Každý totiž nemusí zarábať veľké peniaze, zdolávať hory či doly, postaviť dom, ale to, čo naozaj potrebuje, je uspokojiť svoju ženu. Ak to dokáže a vy mu dáte patrične najavo, že je ten jediný, bude sa k vám správať ako k bohyni. Pokiaľ ho ale ponížite alebo s ním budete konať ako so sexuálnym maniakom, alebo naopak s mužom, ktorý vás nikdy nevzruší, vráti vám to.

A to tak, aby vás to zasiahlo rovnako ako jeho. Téma sexuality je donekonečna preberaná a najskôr máte pocit, že o ňom viete úplne všetko, napriek tomu si položte pár otázok. Odpovede na ne vám pomôžu, aby ste sa pre partnera stala nenahraditeľnou a božskou. A keď odpovede nepoznáte? Znamená to jediné, začnite spolu hovoriť otvorene a prestaňte sa červenať, keď príde reč na sex.

Hýčkajte si partnera

Keď sa naučíte hovoriť o svojich potrebách v intímnej oblasti, zvládnete to potom hravo aj vo všetkých ostatných. Dôležité je hovoriť o svojich pocitoch, o tom, čo by ste rada a čo si sa vám nepáči, ale nič nevyčítať a nekritizovať.

  1. Má váš partner pri milovaní rád svetlo, alebo tmu? Dáva prednosť sviečke, farebnému svetlu, páči sa mu experimentovať so svetlom?
  2. Ako to má s vôňami? Preferuje určitý typ vône, má na vás rád konkrétny parfum?
  3. V ktorej dennej dobe sa najradšej miluje?
  4. Páči sa mu, keď pri milovaní hovoríte? Páči sa mu, keď sa hlasno prejavujete alebo skôr chce, aby ste bola potichu?
  5. Má rád keď laškuje a do milovania vnášate trochu nadsádzky a humoru, alebo je skôr vážnejší?
  6. Viete, na ktorých miestach sa ho dotýkať a akú polohu má najradšej?
  7. Poznáte jeho najtajnejšie fantázie? Nie ste zbytočne prudérna?
  8. Nechováte sa v prejavoch lásky príliš konzervatívne? Nie je čas vyskúšať niečo nové?
  9. Viete, po čom najrýchlejšie ochladne a čo považuje za asexuálne?

Nerestné esencie

Ľudstvo sa od nepamäti snaží objaviť elixíry a kúzla na rozdúchanie lásky a vášne. Neveríte snáď, že niektoré milostné esencia naozaj fungujú? Pod pojmom afrodiziakum si možno predstavujete konkrétny látky povzbudzujúce zmyslové vnímanie. Lenže každý reaguje na rôzne látky inak. V tejto oblasti sa vypláca trochu experimentovať. Dokonca aj niektoré bylinky dokážu viac ako populárna modrá pilulka. Kým niekoho naladí na milostnú strunu výrazná korenistá vôňa, iného naštartuje zdanlivo upokojujúca levandula.

Najľahší spôsob, ako sa okamžite rozvoňať, je naniesť na telo v miestach, kde pulzuje krv, po kvapke esencionálny olej. Niektoré možno použiť priamo, iné je lepšie trochu zriediť. Medzi vonné oleje, ktorými ho nažhavíte, patrí muškát, levanduľa, neroli, z ťažších vôní potom fungujú santalové a cédrové drevo, kardamon, jazmín, myrha, pačuli, vanilka vetiver a ylang-ylang.

Čo nerobiť alebo sprenevera ženskosti

Presadzovať si svoje

Nesnažte sa, aby partner všetko videl rovnakými očami, ako vy. Veľa konfliktov pramení z rozdielneho vnímania reality. Nie je dôležité mať za každú cenu pravdu, ostatne to vníma každý inak.

Bojovať o pozície

Nechajte sa niekedy viesť a ťažobu rozhodovania zverte partnerovi. Nie je to výzva k submisivite, ale uznajte sama, že v ňom rada vidíte iniciatívneho vodcu. Keď s ním budete súperiť ako chlap, nemôžete čakať, že vás zahrnie láskou a starostlivosťou.

Ukážte pro zoznamovaní svoju ženskosť

Zadržiavať emócie

Všetko, čo vydáte, sa vám vráti ako bumerang. Nečakajte, že vám niekto oplatí city, ktoré v sebe síce máte, ale pred svetlom ich tutlate. Dávajte úprimne najavo emócie a priznajte si, ako veľmi je pre vás dôležitá láska a blízkosť. Citové prejavy nie sú prejavom slabosti.

Odmietať pomoc

Nesnažte sa za každú cenu zvládnuť všetko sama. Prestaňte partnerovi dávať najavo svoju samostatnosť. Nie je hanba priznať, že na niečo jednoducho nemáte a uvítala by ste pomoc a podporu. Muž musí vedieť, že ho potrebujete. Nemôžete po ňom chcieť, aby mal potrebu podporovať ženu, ktorá si vystačí sama. Prečo by to robil?

Ponižovať sa

Buďte si vedomá svojej ceny. K tomu, aby si partner pripadal pre vás nepostrádateľný, zo seba nemusíte robiť ušlápnutú puťku.

Obetovať sa

Odmalička sa snažíte byť dobré dievča, ktorá všetkým vyhovie? Pozor, aby ste nežila len život svojej rodiny. Myslite aj na seba. Dokonalý servis vám partnerovu lásku nezaručí. Byt ako klietku a každodennú teplú večeru začne čoskoro brať ako samozrejmosť. K tomu, aby vás niekto miloval, nemusíte byť výkonná ani dokonalá. Pre ostatné urobíte viac, keď budete sama sebou.

Nepočuť svoje potreby

Vnímajte signály svojho tela aj duše a robte aspoň niekedy len to, čo chcete. Musíte byť v harmónii sama so sebou, pravidelne vyjadrovať, kým ste, a nastaviť si vlastné hranice. Sebazaprenie stiera silu osobnosti a skôr či neskôr sa negatívne prejaví.

Čo robiť aby vás miloval

Myslite na seba

Obraciate v ruke každú korunu, a keď už sa konečne vypravíte na nákupy, namiesto nového "rajcovného" prádielka prinesiete domov tričká pre deti alebo pre partnera? Prestaňte na sebe šetriť. Choďte ku kaderníkovi, kúpte si niečo šmrncovného na seba. Aby ste sa páčila ostatným, musíte sa páčiť predovšetkým sama sebe.

Nešetrite obdivom

Nájdite na svojej drahej polovičke niekoľko vlastností a dôvodov, prečo si zaslúži váš obdiv. Dajte najavo, že je pre vás statočný, silný a šikovný chlap. Šetrite kritikou a pridajte na chvále. Nikto nie je dokonalý, ale výčitky a škriepenie sú zaručená cesta ako každého rýchlo odpudiť.

Verte si

Keď budete vysielať príliš silné signály, ako ste emancipovaná a samostatná, pôjdete všetkým na nervy. Sympatie ale nevzbudíte ani tým, že sa budete podceňovať. Nastavte si zdravú mieru sebavedomie. Len keď budete vyžarovať spokojnosť a sebadôveru, budete dostatočne sexy.

Buďte nežná

Všetci muži sa zhodujú, že na ženách obdivujú ženskosť. Sme pri jadre veci. Nehrajte sa doma na šéfa, na opravára, zložte si pomyselné montérky a oblečte šatôčky. Prehltnite vulgarizmy skôr ako ich vyslovíte. Buďte ochotná opatrovateľka, nežná milenka, chápavá priateľka a na oplátku si užívajte všetkých džentlmenských gest. Je predsa krásne, keď vám muž otvorí dvere na aute, pomôže do kabáta, daruje kvetinu a nedovolí, aby ste ťahala ťažké nákupy.

Trochu dračica

Znie to banálne, ale v každom chlapovi je kus lovca. Môžete byť krehká, chápavá, milujúca, ale bez nevyhnutnej dávky erotického iskrenia to nepôjde. Vezmite občas iniciatívu do svojich rúk, skúste ho prekvapiť, buďte zvodná, treba aj trochu potvora. Nedovoľte ale, aby sa vaše manželstvo či dlhoročný partnerský vzťah zrazu zmenil v obyčajné kamarátstvo.

Že partnera nemáte? Tak si ho nájdite na internetovej zoznamke, nebudete ľutovať.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: