Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Tipy na zábavné a lacné rande

14.marec 2019
Tipy na zábavné a lacné rande

Radi by ste s partnerom niečo podnikli, ale dochádzajú vám nápady? Žiadnú paniku, v dnešnom článku vám predstavíme radu tipov na rande, ktoré ocení každý, kto nechce utrácať na drahé večere v reštaurácií.

V našom čím ďalej ťažšom svete majú niektorí ľudia nedostatok peňazí na obživu a zaplatenie nájmu či hypotéky, aj to môže byť toľkokrát ťažké. Na rozmaznávanie partnera a plánovanie rande už veľmi neostane. Človek by pritom rád svojho partnera potešil a občas s ním niekam vyrazil. Ako to ale spraviť, aby to nestálo veľa peňazí? Čo by ste s partnerom mohli spraviť, aby ste si užili krásne chvíľe spolu? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi na zábavné a lacné rande.

Rande od A do Z

Napíšte si na kúsok papiera písmena od A do Z, vložte do klobúka alebo ich dajte na hromadu a premiešajte. Potom si jedno písmenkko vylosujte a podľa toho naplánujte svoj večer. Môžete napríklad vybrať jedlo, hudbu na spestrenie zatiaľčo budete jesť, film alebo iné aktivity, ktoré začínajú na dané písmenko. Ako bonus môže váš partner skúsiť hádať, ktoré písmeno ste si vylosovali, určite to nebude nič ťažké. Lístočky s písmenami si môžete schovať na ďalšie rande.

Súťaž v pečení

Pečenie je zábava, a to aj keď sladké pečivo veľmi nemusíte. Navyše sa vám naskytne skvelá príležitosť pre zblíženie. Skúste namiesto kupovaného pečiva (sladkého či slaného) nakúpiť potrebné suroviny na prípravu pečiva, ktoré si zvolíte. Pečivo ktoré si sami upečiete bude domáce, lacnejšie a pečené s láskou. Dokonca aj následné upratovanie neporiadku môže byť zabavné v dvoch, takmer každý olizuje šľahačku či cesto z lyžičky. Pečenie si môžete aj spestriť tak, že si urobíte súťaž, kto upečie najlepšie pečivo podľa vašej voľby. Pokiaľ vás tento nápad veľmi neláka, môžete sa prikloniť k týmovej práci a jednotlivé úlohy si medzi sebou rozdeliť. Jeden odmerá, koľko bude potrebných surovín, druhý ich zmieša, atď. Po práci si môžete sadnúť s hrnčekom kávy a svoj výtvor si vychutnať.

Filmový či seriálový maratón

Chceli by ste skôr večer stráviť v pohodlí domova a v kľude relaxovať? Môžete si dať filmový alebo seriálový maratón. Dohodnite sa na filmoch alebo seriáloch, na ktoré by ste sa chceli spolu pozrieť (môže vám to nejakú chvíľku zabrať, než sa na niečom zhodnete - pomôcť vám môže kompromis), pripravte si na stôl nejaké občerstvenie a pod dekou sa k sebe pritúlte. Potom sa nechajte vtiahnúť do sveta vášho výberu.

Skúste autokino

Ak máte chuť predsa len niekam vyraziť a pozrieť nejaký film v súkromí, bez davu ďalších divákov, ktorí vyrazili do kina, môžete si zistiť, kde sa nachádza autokino a čo práve dávajú. Autokina bývajú obvykle lacné a nikto nebude riešiť, že ste si doniesli vlastné občerstvenie, ktoré si bežne do kina vziať nemôžete, pokiaľ neprídete na spôsob, ako ich prepašovať. Vyhnete sa tak zbytočne vysokým čiastkam za nápoj a popcorn (prípadne oriešky alebo iné potraviny, ktoré su v ponuke). Ak sa rozhodnete pre autokino, majte na pamäti, že sa filmy premietajú predovšetkým v lete, rovnako ako letné kiná. V prípade, že vo svojej blízkosti nenájdete autokino, môžete ako alternatívu zvoliť letné či klasické kino.

Aktívne rande

Ak vám nič nehovorí váľanie sa pri filme, zvoľte aktívnejšie popoludnie alebo rovno celý voľný deň pre športovú aktivitu. Vyrazte s partnerom napríklad na bicykel, kolobežku alebo akýkoľvek iný spoločný šport. Alebo sa môžete zapísať na lekciu jógy pre páry, všetko podľa ľubovôle. Rozprúdite hormóny šťastia (endorfíny), zasmejte sa, keď sa vám niečo nepodarí. Týmto spôsobom posilníte nielen svoj vzťah, ale aj svoje telo.

Rande na kole může být zábava a navíc uděláte i něco pro své tělo

Urobte si piknik doma alebo na záhrade

Nechcete, aby vás pri jedení obťažovali mravce a rôzne ďalšie potvory? Môžete si ako alternatívu zvoliť piknik doma, kde si vytvoríte podobnú atmosféru, akú by ste mali v parku avšak bez tej prírody (aj keď si môžete pustiť relaxačnú hudbu, kde často započujete zvuky prírody). To všetko za predpoklad, že doma nemáte domácich maznáčikov, ktorí by sa s vami mohli pustiť s chuťou do jedla. Pokiaľ vám nevadí pár mravcov a chrobákov, radi by ste si vychutnali prírodu a nadýchali sa čerstvého vzduchu, môžete predsa len za pekného počasia vyraziť do parku alebo ak vlastníte záhradu, potom tam.

Domáce stanovanie

Pri domácom stanovaní je to podobné ako pri pikniku. Tí ktorí si v detstve stavali doma vlastný brloh z diek a vankúšov, budú mať možnosť sa na chvíľu vrátiť do svojich detských rokov. Je to tiež ideálnym riešením pre tých, ktorí neradi chodia kempovať, či už kvôli hmyzu alebo nedostatočnej hygiene. S partnerom zožente všetky deky a vankúše, ktoré vlastníte, vytvorte si hniezdočko lásky a urobte si pohodlie. Tento tip môžte skombinovať aj s jedným z predchádzajúcich tipov - do svojho hniezdočka si môžete vziať nejaké občerstvenie a pustiť si napríklad film alebo sa len rozprávať zatiaľčo v pozadí bude hrať hudba.

Prechádzka so psom

Máte doma psa? Vezmite ho s partnerom na prechádzku, potešíte tak oboch svojich miláčikov. Navyše v prípade, že s partnerom nie ste dlhú dobu spolu, môžete toho veľa spoznať z toho, ako sa chová k zvieraťu. Keď potom pri prechádzke nastane nejaké trápne ticho v rozhovore, možete ho zahnať tým, že budete na chvíľu venovať pozornosť svojmu maznáčikovi. Na prechádzku môžete vziať svoje lásky do parku alebo do lesa.

Pokiaľ náhodou psíka nevlastníte, môžete sa spýtať priateľov alebo rodiny, či by vám na chvíľu nezverili svojho maznáčika. Alebo môžete zájsť do miestneho útulku a prihlásiť sa k dobrovoľníctvu. Spoločný strávený čas budete venovať dobrému skutku a učiníte radosť zvieracej duši.

Vydajte sa do prírody

Na prechádzky do prírody sa môžete samozrejme vydať aj bez psa. Ak radi chodíte na prechádzky, dohodnite sa s partnerom a nájdite si trasu, do batohu si dajte nejaké občerstvenie, pokiaľ plánujete dlhšiu prechádzku. Uistite sa, že budete mať vhodnú obuv, aby sa vám po dvoch kilometroch nevytvorili na nohách pľuzgiere a neboleli vás nohy skôr, než by ste prešli aspoň polovicu cesty. Prechádzku môžete kľudne spojiť aj s výletom na niektorý zo slovenských hradov alebo hôr. Všetko podľa ľubovôle.

Večerný piknik

Piknik sme už síce zmienili, viacmenej tu pre vás máme ešte jednu variantu, ktorá je v skutku romantická. Len si predstavte, ako si večer rozložíte na trávu deku, položíte si na ňu občerstvenie a posadíte sa. Keď budete mať šťastie a bude jasno, budete si môcť vychutnať nádhernú podívanú, ktorú vám poskytne nočná obloha (prípadne môžte prísť skôr a užiť si aj západ slnka). Pre istotu si zistite, aké má byť počasie. Občerstvenie nie je úplne nutné, krásu nočnej oblohy môžete obdivovať aj bez neho. Čo sa týka miesta, potom vyberte nejaké, ktoré nebude príliš osvetlené, aby vám to vašu podívanú nenarušovalo.

Vzájomne si niečo uvarte

Prečo by ste mali zbytočne utrácať za pokrmy v drahých reštauráciách, keď by ste si to mohli pripraviť doma za polovicu ceny? Iste, mali by ste to bez práce, ale varenie pre svojho partnera, obzvlášť pokiaľ to nečaká, má svoje kúzlo. Môžete sa dokonca striedať v tom, kto bude variť a vyberať si aj pokrmy, ktoré ste nikdy nevarili. Keď sa niečo nepodarí, nevadí, svet sa nezrúti a nabudúce sa vám to podarí lepšie. Navyše váš partner vašu snahu určite ocení. A pokiaľ nie, môžete vtipkovať, že si počkáte, čo vytvorí on, až bude na rade.

Ste už dlhú dobu sami a radi by ste zašli na nejaké rande? Zaregistrujte sa na našej zoznamke a s niekym sa dohodnite. Môžete kľudne vynechať klasické rande v  reštauráciách alebo kaviarne a pre inšpiráciu využiť naše tipy pre zaujímavejšie a zábavnejšie rande.

[rox]

Zdieľajte tento článok na: