Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Sú lepší vodiči alebo vodičky?

3.február 2016
Sú lepší vodiči alebo vodičky?

Ženská prekliata, kam pozeráš? Čo je toto za vodiča?! No áno, on má na hlave klobúk, tí sú najhorší. Ženy nevedia jazdiť bez semafórov. Zase ďalší čo ide ako blázon, si myslí, že mu tie cesty patria?... a iné podobné hlášky vám určite už niekedy vykĺzli z pusy. A kto je teda lepší? Otázka, ktorá sa rieši neustále.

Našlo by sa určite veľa slovných spojení, ktoré ste už niekedy vyriekli na adresu buď vodičiek alebo vodičov. Na ženy vodičky existuje navyše ešte veľa vtipov.

Vodička opúšťa parkovisko. Zaradí jedničku a drcne do auta pred sebou. Dá tam spiatočku a nabúra auto vzadu. Pristúpi k nej policajt, ​​ktorý to z diaľky sledoval a povie: "To chcete odísť, alebo si tu skúšate biliard?"

Vodička stojí s nepojazdným autom, iný vodič jej chce pomôcť: "Nebude to olejom?" "Kdeže, ten ja tam vôbec nedávam!"

A mohli by sme pokračovať s hľadaním a vypisovaním vtipov ďalej a ďalej. Na muža vodiča sa ich už toľko nájsť nedá, ale špeciálne na vodičov kamiónov a autobusov je ich tiež celkom dosť.

Ide si tak kamioňák a zle odhadne výšku mosta a zasekne sa tam. Po chvíli tam príde policajt a pýta sa: ,, Zasekol ste sa, zasekol? "Vodič sa na neho pozrie a odpovie: ,, Nie veziem most a došiel mi benzín!"

Je teda otázkou, ako to naozaj je. Kto je naozaj horší a kto lepší? A dá sa to vôbec povedať takto ľahko a jasne? Na základe tejto zapeklitej otázky bolo vymyslených a vykonaných veľa výskumov. Tieto výskumy dokázali odpovedať napríklad na otázku, kto spôsobuje viac nehôd. A hoci sa muži asi budú po prečítaní výsledkov dosť diviť, boli to práve ženy, ktoré mali menej nehôd. Rozhodujúci bol samozrejme aj vek u tých, ktorí sa výskumu zúčastnili. Väčšinou práve mladí muži v celom výskume vyčnievali. Z výskumu uskutočneného Johnsonom Hopkinsom bolo evidentné, že mladí muži spôsobujú asi o 20% viac nehôd ako ženy v tom istom veku.

Ako je to s parkovaním?

V otázke parkovania na tom budú určite lepšie muži. Pozdĺžne parkovanie býva pre ženy väčšinou najväčší problém a dopúšťajú sa tu aj hŕbu chýb. A ako to ospravedlňuje veľa z nich? Úsmevne. Ako majú poriadne vedieť koľko je 30 cm, keď každý ich partner má na 30 cm iné meradlo. Existuje aj veľa dostupných videí na internete, kde ženy v parkovaní excelujú. Nočnou morou asi pre väčšinu z nich je vjazd do podzemných garáží. Už len samotné vjazdy sú točivé a celkom pomerne úzke. Muži s týmto nemajú problém žiadny.

Povolanie vodiča

V dnešnej dobe pribúda žien, ktoré sa neboja a odhodlajú sa stať vodičkou kamióna či autobusu alebo električky. Býva to menej a menej nezvyčajné tieto ženy vodičky za volantom uvidieť. Ale keď doma nemajú záväzky ako sú napríklad deti, tak je to pre nich naopak skvelá možnosť, ako sa pozrieť do sveta, spoznať niečo nové a navyše si ešte príjemne zarobiť. A popravde, sedením v kancelárii alebo u pásu si rozhodne na také peniaze ako za volantom neprídu. A ako to majú tieto ženy s parkovaním? Ako každá iná, buď to vie alebo sa na vykládke pekne usmeje a ak je tu nejaký iný šikovný vodič, ochotný muž, určite im rád k rampe nacúva. Dôležité je si vedieť poradiť a nebáť sa.

Ženy v motošporte?

Vodičky nájdete aj v motoristickom športe. Nie všetky totiž baví len variť a upratovať, ale potrebujú aj trochu toho adrenalínu vo svojom každodennom živote. Tieto ženy jazdia napríklad na motokrosových motorkách, majú dokonca svoje majstrovstvá a účasť krehkého pohlavia nie je rozhodne zanedbateľná. Medzi najznámejšie mená patria: Lucka Simonová, ktorá vyhrala Majstrovstvá Českej republiky žien v Přerove v roku 2013 a MMČR žien - 2014 DUNLOP CUP.

Ženy na Dakare?

Áno, ženy sú aj na Dakare. Hneď v prvom ročníku v roku 1979 štartovalo na motorkách dokonca celkom sedem Francúzok. Najúspešnejšou účastníčkou Rally Dakar je Jutta Kleinschmidt z Nemecka, ktorá v roku 1988 prvýkrát štartovala na motorke a v roku 1994 ju vymenila za volant auta. V roku 2001 vyhrala dokonca celé preteky Rally Paríž - Dakar. Aj tento rok, 2016, tu boli videné ženy. Osedlali si motocykle, štvorkolky ale aj autá. Raritou je len 163 cm vysoká a 53 kg vážiaca Annie Seel, ktorá sa preslávila ako nezničiteľná motorkárka a v posledných rokoch to skúša práve na Dakare s autom.

Kto viac prekračuje rýchlosť?

Ďalšia veľmi zaujímavá otázka. Na základe štúdie bol zistený výsledok, že ženy majú dokonca o celých 12% menšiu pravdepodobnosť, že rýchlosť prekročia či prekročili. Tento údaj získala zo svojho výskumu Poisťovňa Wunelli, ktorá k tomu potrebovala sledovať celkom 19.000 áut.

Koncentrácia za volantom

Iné štatistiky ukazujú muža v horšom svetle, pokiaľ ide o stratu koncentrácie za volantom, a to tým, že počas jazdy nastavujú rádio alebo pomocou svojho mobilného telefónu niekam píšu alebo využívajú iné ovládače a vychytávky, ktoré ich počas jazdy vyvádzajú z koncentrácie. Zapájajú sa teda viac do rôznych kolízií, zrážok a prekračujú rýchlosť. Ženy sú v tomto opatrnejší.

Kto vôbec lepšie skladá vodičské oprávnenie?

Mali by to byť muži, celkom 48% to zvládne na prvý pokus. U žien je to len 44%. Každopádne žiadateliek viac a viac pribúda, v dnešnej dobe už je totiž auto vlastne skoro nevyhnutné. Je potrebné, aby žena bola samostatnejšia. Keby sa napríklad stalo niečo s deťmi, je potrebné reagovať okamžite. Cestovanie po nákupoch je taktiež viac typické pre ženy a ťahať ťažké tašky autobusom nie je nič príjemného. Deti a najrôznejšie krúžky? Syn chce robiť hokej a dcéra krasokorčuľovanie, nie je to žiadny problém, ak máte tú možnosť ich na tréningy voziť, nie je nič príjemného keď musíte byť odkázaní len na jedného z rodiny, ktorý vlastní vodičský preukaz.

Je teda zrejmé, že ženy sú opatrnejšie vodičky a zrejme to bude spôsobené aj tým, že viac vozia deti v rámci každodenného života a teda majú zodpovednosť nielen za seba. Muži v mladšom veku si zase myslia, že im po obdržaní vodičského preukazu patria celé cesty, ak nie celý svet. Takže nech už ste muž alebo žena, dôležité je za volantom predvídať, čo urobia ostatní účastníci cestnej premávky, využívať zrkadlá, ktoré nie sú v automobile primontované len tak a hlavne sa riadiť predpismi.

Zdroj: http://www.vtipkar.cz/ridicka-stoji-s-nepojizdnym-autem-jiny-ridic-ji-chce-pomoci

http://www.zasmejse.cz/vtipy-vtipky/v8784-ridicka.html

http://kamionaci.com/?zabava=vtipy&vtip=7

https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://abcnews.go.com/Technology/battle-sexes-men-drivers-women-dyehard-science/story%3Fid%3D13841063&prev=search

http://womensmotocross.webnode.cz/vysledky-zavodu/

http://www.autoexpress.co.uk/car-news/consumer-news/86593/men-vs-women-who-are-the-best-drivers

[kač]

Zdieľajte tento článok na: