Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

RECENZIA: Vražedná séria od Sharon J. Bolton

18.apríl 2017
RECENZIA: Vražedná séria od Sharon J. Bolton

Tak trochu neznáma spisovateľka Sharon J. Boltonová z Veľkej Británie, priniesla na svetlo knižného sveta naozajstnú lahôdku v podobe knižnej série o troch dieloch, pomocou ktorej obohatila svetovú literatúru, a to tou thrillerovou časťou. Je to čítanie na vlastné nebezpečenstvo, nemožno odložiť, Lacey Flintová, jej kolegovia, priatelia a okolie vám to nedovolí.

Sharon J. Bolton je anglická autorka tajomnej beletrie, detektívok a thrillerov. Narodila sa v grófstve Lancashire vo Veľkej Británii. Sharon oživila vo svojich naozaj vydarených knihách detektívku metropolitnej londýnskej polície Lacey Flintovú. Všetky jej knihy sú veľmi čitateľné. Autorka si iste získa vašu pozornosť.

Už ma vidíš (# 1)

Lacey Flintová je policajtka, ktorá ešte neoslávila svoje tridsiate narodeniny. Tá sa jedného dňa ocitá vo zlú chvíľu na zlom mieste, kde jej v náručí umiera mladá žena za zvláštnych okolností. Do 24 hodín je jej doručený list, ktorý vrhá na vraždu trochu svetla, ale z tej najpodivnejšej strany. Kedysi desil obyvateľov Londýna, a to predovšetkým ženy, Jack Rozparovač. Svoje obete zohavoval a vyberal im vnútornosti. Vyžíval sa na londýnskych prostitútkach. Je späť! Lacey sa stretáva s novodobým vražedným prízrakom alebo s jeho duchom, ktorý sa vrátil a ktorý postupuje rovnako brutálne, len so zameraním na dobre situované ženy. Lacey sa vrhá po objasnení, nájdení pravdy a dolapení vraha. To, čo zisťuje a ako si pri tom spomína a odkrýva svoju minulosť, ju nenecháva chladnou. Má strach, má odhodlanosť, chce žiť, ale chce aj spravodlivosť. Schová sa alebo vraha dopadne?

Volavka (# 2)

Lacey Flintová opäť na scéne. Slávnou univerzitou Cambridge sa chodbami nenápadne zakráda smrť. Počty samovrážd miestnych študentov sú zrazu veľmi nápadné, otázky a strach naháňajúci. Príčiny smrti sú si nápadne podobné, a tak inšpektor Mark Joesbury vyberá svoju najlepšiu podriadenú, aby odhalila pravdu. Z Lacey sa v tú chvíľu stáva depresiami zasiahnutá, veľmi zraniteľná študentka. Vďaka tomu sa ona sama dostáva do hrozného nebezpečenstva a stavia sa čelom k smrti, stačí len zaklopať, stačí len jeden krok. Podivné udalosti, smrtonosná manipulácia a k tomu aj láska. Je možné, aby niečo také vôbec ustála a zvládla?

Tak to je, tak to bude (# 3)

Po zvlášť škaredom prípade je Lacey Flintová v pracovnej neschopnosti. Miznú malé deti, sú zabíjané a nikto nevie kým, kde a prečo. Len malý Barney vie, že vrah udrie znova a obeťou bude ďalší chlapec ako je on. Opäť sa nenájdu žiadne záchytné body pre detektívov, ktorých budete už dobre poznať. Nedostanú žiadne varovanie, kto bude ďalší na rade. Jednoducho len prichádza ďalšia bizarná vražda. Aj napriek tomu, že sa nezapája, nemá záujem a drží sa ďalej od policajnej práce, tak je Lacey do prípadu opäť osobne zatiahnutá. Malý Barney, ktorý je týmito vraždami vyložene posadnutý sa jej zverí so všetkým, čo vie. Podarí sa a výjde Lacey z tohto prípadu opäť živá?

Sharon J. Bolton

Čítala som aj hodnotila

Ako naozaj vášnivý čitateľ si vediem zoznamy kníh, ktoré som prečítala, ktoré sa chystám prečítať, ktoré práve čítam a zároveň knihy aj hodnotím podľa toho ako ma zaujali. Absolútne bez premýšľania som udelila 5 hviezd z piatich možných a keby išla k tomu udeliť ešte nejaká pidi hviezdička, určite by som ju pridala. Ak mám niečo niekomu odporučiť, tak je to táto vražedná séria plná napätia, ktoré vás nepustí.

Knihy od Sharon J. Bolton som žiadne nepoznala. Niet sa teda čo čudovať, že som ako po prvej knihe od nej siahla po treťom diele série s Lacey Flint. Počas čítania som bola nadšená, čo som to vzala do ruky a vedela som, že už od nej budem čítať úplne všetko. Ihneď po prečítaní tretieho dielu Tak to je, tak to bude som sa bez prestávky vrhla na prvý diel Už ma vidíš, ktorý tiež nemal najmenšiu chybičku a uzavrela som sériu druhým dielom, ktorý nesie názov Volavka. Autorku aj hlavné postavy som si zamilovala a ich príbeh s nimi odžila. Autorka tu zapracovala aj na vzťahoch, takže aj ženy, ktoré thrillery moc nemusia, si prídu na svoje, keď sérii dajú šancu. Každý diel sa dá čítať ako samostatná kniha, ale je to veľká škoda.

Neváhajte, zháňajte a čítajte Sharon J. Bolton. A začnite od prvého dielu, nie ako ja. Budete mať srdce až v krku.

Vzťahy nie sú len pre knihy, nájdite si ten svoj.

[Ivi]

Zdieľajte tento článok na: