Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Klišé randenia 21. storočie - sex na prvej schôdzke

3.december 2014
Klišé randenia 21. storočie - sex na prvej schôdzke

Ohrané stereotypy a nič nevypovedajúce pravidlá o treťom rande, kedy je vhodný čas pre prvé milovanie? Mali by sme sa nechať ovládnuť svojimi emóciami alebo zachovať spoločensky prijateľné dekórum? Aký je skutočný význam slovného spojenia "spoločensky prijateľné"? Kde je v našej moderne postmodernej spoločnosti 21. storočia hranica pre sex, keď už vlastne nič nie je tabu.

Dievčatá nechcú byť za ľahké devy

Väčšina žien do tridsiatich rokov sa k sexu na prvom rande stavia s rezervou. Dôvodom sú zažité predsudky, že by sa mohli zdať ľahko dobývateľné. Nechcú, aby si o nich ich vyvolený myslel, že "dajú každému". Nič proti, ale páni si za to môžu napospol sami, pretože tvrdia, že ak má vo vzťahu ísť o niečo vážne, nepovažujú za kóšer sa s babou vyspať na prvom rande.

Podobný názor má Lukáš (29 rokov), "Keď sa so mnou vyspí dievča na prvom rande, myslím si hlavne o sebe, aký som mačo, že som ju k tomu ukecal! Inak to asi nie je úplne najvhodnejšie, ak to on aj ona so vzťahom myslia vážne do budúcnosti. Baba by mohla robiť chvíľku drahoty, veď ono nás to dobývanie baví! " Podľa neho však sex na prvej schôdzke nutne o dievčati nemusí vypovedať, že je kurtizána, keď sa týmto spôsobom nespráva aj neskôr.

"Tak jasne, že sa o "to"snažím. Veď mám pred sebou dievča svojich snov, s ktorou sa skvele bavím a hovorím si, ako dlho to so mnou vydrží? A chcem všetko hneď," opisuje svoje pocity Stano (26 rokov) a dopĺňa, že má v sebe rozpor: na jednu stranu by si prial sex na prvej schôdzke a na druhú tajne dúfa, že mu odolá.

K prvému milovaniu pristupujú dievčatá a dámy s rezervou, ale nevyvracajú prípadnú zmenu názoru, ak s náprotivkom prepadnú vzájomnej príťažlivosti.

sex_na_prvom_rande

Pragmatismus vládne na severe

Slovo pragmatizmus v tomto kontexte nemusíme nutne chápať ako filozofický smer. Veľmi pragmaticky pristupujú k sexu na prvej schôdzke na Islande. Podľa Valgerður (Islanďanky 28 rokov) prevažuje názor, že ich je pomerne málo a nemajú čas otáľať. Majú pragmatický názor, že lepšie je vedieť hneď, či si v posteli vyhovujú alebo nie.

Na Islande by sa rozhodne nestratila Marika (23 rokov), "Aplikujem to tiež takto a je to super! Aspoň vieš, do čoho ideš!" Trochu obozretnejšou sa tvárí Radka (25 rokov), podľa nej záleží hlavne na okolnostiach. "Ak sa s náprotivkom veľmi priťahujeme a rande je podarené, tak prečo nie," hovorí.

Napríklad Veronika (24 rokov), by sa s chalanom na prvej schôdzke nevyspala, pretože tvrdí, že je slušne vychované dievča. Jedným dychom pripúšťa aj opačnú variantu, ale záleží na situácii a na náprotivku. "Som potvora! Nech si počká," smeje sa.

Slovo na záver

Tolerancia, úprimnosť, pravda a láska sú cnosti, ktoré by sme mali obhajovať na každom kroku. Sex na prvom rande nič zlého ani dobrého neznamená, záleží vždy na tých dvoch, či spolu chcú zostať ďalej alebo nie. Našťastie žijeme v mieste a čase, a v tomto ohľade závisí otázka prvého milovania na našom rozhodnutí. Nemusíme čakať do svadby na noc s niekým, kto nám neimponuje, ale môžeme slobodne stráviť noc s príťažlivou ženou či mužom. Užívajme si teda aj následky, ktoré z toho plynú.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: