Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ps: Hľadám partnera/partnerku rovnakého pohlavia

4.november 2016
Ps: Hľadám partnera/partnerku rovnakého pohlavia

Ste homosexuál a hľadáte partnera alebo partnerku? Chcete nájsť niekoho, s kým budete zdieľať svoj život? Myslíte si, že to nie je možné a že homosexuální partneri nemôžu mať dlhodobejšie vzťahy? Títo partneri môžu mať vzťah rovnaký ako ktokoľvek iný. Najdôležitejšie je, aby si títo ľudia dokázali priznať svojou správnu orientáciu. Niet pochýb o tom, nájdenie správneho partnera nie je jednoduché. Nezabudnite, na to, že hľadáte životného druha.

Klasickým typom ľudskej spoločnosti je vzťah muža a ženy. Týchto párov je v našej spoločnosti najviac. Tieto páry sú základným kameňom plodenia. Homosexuálne vzťahy, vzťahy rovnakého pohlavia, sú veľmi diskutovaná téma, pretože vzťahy sú pre všetkých veľmi dôležité. Nie je totiž vôbec jednoduché, nájsť si partnera, ktorý by za to stál, ktorý by vám bol oporou, mal k vám úctu, rešpektoval vás, dokázal si vás vážiť a zároveň vás dokázal aj pobaviť a potešiť. Nájdenie toho pravého partnera či partnerky potrebuje nejaký ten čas a rozhodne nemá zmysel ponáhľať a prechádzať zo vzťahu do vzťahu, aby ste neboli sami. Partnera potrebuje každý z nás aj lesba alebo gay. Samozrejme sú aj homosexuální ľudia, ktorí, než aby si svojou orientáciu priznali, zostanú radšej sami a do dlhodobejších vzťahov so nepúšťajú. Niektorí to môžu robiť z dôvodu, aby sa nemuseli pred svojím okolím hanbiť, iní jednoducho o vážny vzťah nestoja. Akýkoľvek vzťah musí začať prvou schôdzkou, hrozia mu prvé hádky ale aj prípadný rozchod, vzťahy homosexuálnych partnerov alebo partneriek sú rovnaké ako u tých, kde je muž a žena. Byť homosexuál je zložité a ani v rámci postupovania novej doby sa to rapídne nezmení. Stále budú niektorí na tieto páry a ľudí pozerať cez prsty. Pre zoznamovanie týchto ľudí je výhodou anonymita internetovej zoznamky. Každý človek sa zoznamuje inak, niekomu to ide ľahko, iní sa hanbia a môžu mať na začiatku problémy. Výborné na internetové anonymné zoznamovanie sú popri zoznamkách aj najrôznejšie skupiny, sociálne stránky a diskusia.

Homosexuálne páry boli už súčasťou staroveku

Spoločnosti v Grécku a Japonsku, v staroveku i stredoveku, si mysleli, že ak budú mať starší bojovníci puto k tým mladším, budú v boji tvrdší. Každopádne je to len teória a nemožno túto informáciu považovať za pravidlo vo všetkých spoločnostiach.

Homosexualita sa objavovala aj v umení a literatúre

Opäť sa môžete obzrieť do starého Grécka, k samotnému Platónovi. Ten dokonca tvrdil, že samotná láska medzi mužmi je lepšia, než láska medzi mužom a ženou. Ďalej sa o homosexualite zmieňoval napríklad Leonardo da Vinci, Michelangelo a Shakespeare. Avšak tieto motívy zostali poväčšine skryté, nájsť môžete predovšetkým motív žien v motívoch západného výtvarného umenia. Touto tematikou sa môžete tiež stretnúť aj v Číne a Japonsku.

Homosexualita v televízii

V roku 1990 vzniklo mnoho amerických televíznych komédií, ktoré ukázali páry rovnakého pohlavia. Od roku 1998 začala televízia vysielať komediálny seriál, ktorý je všetkým veľmi dobre poznaný, Will a Grace. Ide o jeden z najúspešnejších seriálov, kde vystupuje žena a muž, ktorí sa pred ich svadbou "rozídu" z dôvodu toho, že Will prizná, že je homosexuál. V roku 2005 potom vznikol a bol predstavený film Skrotená hora, ktorý si vyslúžil kritiku, ale aj čiastočne kladné recenzie na medzinárodnej úrovni. Úspech filmu bol považovaný za míľnik vo verejnom prijatí amerického hnutia za práva homosexuálov. Motív rovnakého pohlavia sa objavil aj vo videohrách, a to už v roku 1998, konkrétne v hre Fallout 2.

LGBT skupina

Spoločenstvo homosexuálnych párov, ktoré je voľne definované ako zoskupenie lesbičiek, gejov, bisexuálov je označované a nazývané LGBT komunitou.

Lesbický pár

Ak sa majú dvaja ľudia rovnakého pohlavia skutočne navzájom radi a sú ochotní zostať si verní po celý život, prečo by sa nemohli vziať?

Registrované partnerstvo

Zákon definuje registrované partnerstvo ako trvalé spoločenstvo dvoch osôb, ktoré majú rovnaké pohlavie. Tieto páry sa nemôžu "brať", ale môžu sa tzv. registrovať. Môžu si vziať rovnaké priezvisko. Môžu vystupovať ako partneri. Majú k sebe povinnosť vyživovaciu a môžu sa zastupovať, ak je potreba niečo riešiť rovnako ako zmiešané páry. Lekári im navzájom môžu oznamovať zdravotný stav a dedia po sebe bez závetu. Existujú aj krajiny, kde sú partnerstvá "registrované" porovnateľné s normálnym manželstvom. Aké práva ale nemajú? Netýka sa ich spoločný majetok a majú to oveľa ťažšie s adopciou, respektíve sa stále rieši, či by tieto páry adoptovať deti mali alebo nemali a či to bude zákonne možné alebo nie. Možností registrovať sa ako partneri je možné v Česku od roku 2006 a Česko sa stalo jedným zo zhruba tridsiatich krajín sveta, ktoré toto umožňujú. Vôbec prvá krajina, ktorá toto povolila, bolo Dánsko.

Zánik partnerstva

Partnerstvo zaniká vždy smrťou jedného z partnerov, tj. vyhlásením jedného partnera za mŕtveho, zmenou pohlavia (§ 29 ods. 2 OZ) alebo zrušením rozhodnutia súdu. O zrušení partnerstva rozhoduje súd na návrh jedného z partnerov, pričom žalobca musí preukázať, že partnerský vzťah už fakticky netrvá. Túto povinnosť nemá, ak sa k návrhu pripoja aj druhý partner. Zánik partnerstva je teda oveľa jednoduchší, než rozvod manželstva. Toto interpretuje priamo občiansky zákonník.

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Same-sex_relationship

http://www.pravnilinka.cz/obcansky-zakonik/registrovane-partnerstvi

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: