Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Prečo by ste spolu mali spať nahí?

24.máj 2018
Prečo by ste spolu mali spať nahí?

Spanie bez pyžama s vaším partnerom má rozhodne svoje výhody. Nielenže to bude príťažlivejšie, ale budete vo vašom vzťahu aj spokojnejší. Alebo potrebujete iný dôvod, aby ste začali spať nahí?

Keď spíte, váš mozog odstraňuje toxické proteíny z neurónov, ktoré sú vedľajšími produktmi nervovej aktivity, keď ste hore. Preto by ste mali dostatočne spať, aby táto reakcia prebiehala dostatočne a prežívali ste v noci naozaj kvalitný spánok. Keď nebudete mať kvalitný, hlboký spánok, tak toxické proteíny zostanú vo vašich mozgových bunkách, spôsobia zmätok a nakoniec naruší aj vašu schopnosť myslieť. Bude sa spomaľovať schopnosť spracovávať informácie a riešiť problémy, bude to postupne zabíjať vašu kreativitu a zvýši vašu emocionálnu reaktivitu. Po nevydarenej noci sa budete cítiť hrozne. Kto by to nepoznal. Lenže keď sa tých dní za sebou nazbiera niekoľko, je to až dokonca pre fungovanie vášho tela nebezpečné.

Spánok je jednou z najdôležitejších vecí, ktorú robíte každú noc. Dostatok správneho množstvo spánku má neskutočne veľký počet prínosov pre zdravie a naopak nedostatok spánku je vážnym problémom nielen u vás doma, ale aj v mnohých iných domácnostiach po celom svete. Vedeli ste, že môžete spať nahí? A vedeli ste, že spanie v nahote má obrovské výhody? Iba osem percent ľudí spí nahých, ale výhody v tom môže objaviť väčšina. Niekoho to na začiatku môže síce vydesiť, takže s vyhadzovaním pyžama ešte chvíľku vydržte, či je to pre vás naozaj to pravé.

Je to jednoduchšie

Nemusíte sa starať o spanie v oblečení a navyše si potom začnete aj iné veci uľahčovať. Nemusíte kupovať pyžamo, a tým ušetríte peniaze. Budete mať menej oblečenia na pranie a o dosť menej tých tričiek, čo sa hodia už len na spanie. Nebudete sa musieť báť, že svoju zásobu pyžám vyčerpáte a budete musieť narýchlo prať.

Budete sa cítiť šťastnejší a voľnejší

Stačí, keď si to predstavíte, že spíte nahí a už musíte mať lepší pocit. Ste bez nohavíc, pyžama, košele aj spodného prádla. Ženy na sebe nemajú tú škrtiacu podprsenku. A zaspávate len v kontakte s plachtou a perinou. Taký odľahčený pocit vás len núti, aby ste sa usmiali a hneď sa budete cítiť slobodnejšie. Každý človek môže používať tento druh dobrého pocitu každý deň a môže vám to dokonca pomôcť, aby ste boli šťastnejšou osobou.

Nahé spanie vedie k lepšiemu spánku

Nespíte so žiadnymi šnúrkami ani oblečením, ktoré by sa vám pri spaní akokoľvek motali. Nemusíte sa starať o to, ako sa vám točí košeľa. Všetky problémy zmiznú, keď spíte nahí a pomôže vám to získať predovšetkým lepší aj hlbší spánok. A nepotrebujete žiadnu odbornú pomoc ani radu lekára, aby ste vedeli, že je lepšie mať hlbší spánok, ktorý vám pomôže byť zdravšími.

Môžete pomôcť vašej pokožke

A to hneď, akonáhle vaše telo začne v noci spokojne oddychovať. Vaše časti tela, ako je podpazušie a nohy sú spravidla po celý deň zakryté a často sú pokryté aj viac vrstvami, a to dokonca aj v letnom období. Dajte preto týmto častiam vášho tela šancu dýchať. Môžete tak znížiť riziko kožných ochorení.

Spánok je v lete znesiteľnejším

Letný čas nie je moc dobrý čas na to, aby ste si mohli dobre pospať. Väčšina ľudí sa snaží vďaka slniečku a dennému svetlu zvládnuť čo najviac vecí, výletov i návštev. Ak nemáte doma klimatizáciu, môže sa stať, že v noci je vaša spálňa trochu vychladnutá. Potom bude najskôr na mieste vrátenie tých pyžám, čo vám pomôžu, aby ste spali pohodlnejšie. Keď budete spať nahí, môžete dokonca vypnúť klimatizáciu, čo vám ušetrí pár peňazí na vašom účte za elektrinu. Keď si správne zregulujete teplotu na spánok, budete odpočinutejší a bez pyžama uvoľnenejší a nakoniec i spokojnejší.

Prečo by ste spolu mali spať nahí?

Pomáha vám regulovať kortizol

Kortizol je v tele veľmi zvláštna chemikália, ale môže spôsobiť mnoho škôd. Keď spíte nahí, pomáha udržiavať teplotu tela v optimálnych rozsahoch, aby vaše telo lepšie vytváralo kortizol. Ak spíte a je vám horúco, vaša hladina kortizolu má tendenciu zostať vysoká aj po prebudení. To môže viesť k zvýšenej úzkosti, chuti k zlému jedlu, následným zlým stravovacím návykom, prírastku hmotnosti a ďalším hrozným veciam. Spánok v nahote si môžete udržať teplotu tela nižšiu, aby vaše telo mohlo správne vyrábať a regulovať kortizol, aby ste sa ráno cítili plní energie a elánu, po kľudnej a odpočinutej noci.

Pomôže udržať vaše intímne partie zdravšie

U mužov znamená chladnejší spánok aj to, že ich intímne partie zostávajú chladnejšie. To pomáha udržať ich spermie zdravé a vaše reprodukčné orgány fungujú tak, ako majú. Ženy môžu takýmto chladnejším a vzdušnejším spánkom skutočne pomôcť zabrániť kvasinkovej infekcii a aj ďalším nepríjemným a podobným zdravotným problémom. Kvasinkám sa darí lepšie v teplých, vlhkých podmienkach. Chlad a sucho zabraňuje ich rozrastanie.

Spánková nahota znižuje stres

Všetci vedia a zo všetkých miest neustále počujú, že dlhodobý stres je zlý. Nielen, že potláča a narúša váš imunitný systém, zvyšuje riziko srdcových ochorení, depresií, obezity a znižuje výkon. Správny odpočinok pomáha obnoviť normálne hladiny kortizolu, čo pomáha zlepšovať úroveň stresu bez ohľadu na to, čo sa deje okolo vás.

Nahé spanie buduje dôveru nielen k partnerovi

Dôvera je pilier úspechu. Nabáda vás, aby ste vyskúšali nové veci, prijali výzvy a vytrvali tvárou v tvár nepríjemnostiam. Ľudia, ktorí veria, zarábajú viac peňazí a dostávajú sa častejšie než ich menej sebaisté náprotivky na lepšie pracovné miesta a posty. Nahé spanie vám urobí pohodlie, čo sa týka vašej vlastnej kože, a ako sa bude pohodlie s vaším telom zvyšovať, tak sa bude zvyšovať aj vaše sebavedomie.

Pohodlný spánok pre oboch

Nech je akýkoľvek dôvod, zdá sa, že spôsob, akým spíte s vaším partnerom, je rozhodne spojený s vašou spokojnosťou a zároveň aj s vaším vzťahom. Takže sa nebojte dnes večer ísť spať nahí. Vášho partnera to určite tiež poteší.

Ľahate do postele sami? Chceli by ste sa zoznámiť? Nie je nič jednoduchšie, vybrať si môžete medzi vedeckým zoznamovacím dotazníkom, fotozoznamkou s fotkami alebo partnerskou zhodou podľa znamenia zverokruhu. Výber a voľba je len na vás, rovnako tak ako požiadavky na vášho partnera, ktorý by s vami mal spať v posteli nahý.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: