Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Rúcajú sa vám vzťahy?

22.máj 2018
Rúcajú sa vám vzťahy?

Prečo ľudia ničia svoje šťastné vzťahy? Prečo zničíme vzťahy s tými, ktorí nás milujú? Prečo rozbíjate vašu vzájomnú dôveru? Tých otázok s "prečo" sa dá nájsť veľká hromada.

Ako možno viete, kľúčom k vyvráteniu všetkých problémov je pochopenie toho, prečo. Všetko, čo robíme, je vždy založené na našich životných skúsenostiach. Takže prakticky všetko, čo robíte, čo každý z vás urobil, urobí podľa toho, aký je jeho život a aké boli jeho skúsenosti a okolnosti k tomu, aby sa v tú danú chvíľu zachoval tak, ako sa zachoval. Problémy, proti ktorým bojujete, nie sú pre vás nič špecifického, je to len z časti vytvorené vašej konkrétnej životnej skúseností. Nie ste ale sami, kto nie je ochotný týmto spôsobom trpieť a iba vy môžete nájsť a pochopiť svoje problémy, ak budete hľadať a budete k sebe úprimní. Možno túžite po láske a intimite a zároveň máte v súčasnej dobe partnera, ktorý je vlastne skvelý. Môže totiž prísť niekto, kto je viac, než by ste kedy mohli žiadať od najlepšieho a tolerantnejšieho človeka, ale aj napriek tomu sa ocitnete v situáciách, o ktorých viete, že sú pre oboch z vás zle, ale zvyčajne si to uvedomíte, až keď je príliš neskoro. Mohli by ste robiť veci, ktoré pre vás nemajú zmysel, ale to by spôsobilo, že sa budete cítiť strašne, aj napriek tomu, že ich budete robiť.

Prečo?

Prečo láska zmizne a vzťahy sa rozpadajú, je jedno z veľkých tajomstiev. Čo nám bráni v udržaní vášne, príťažlivosti, obdivu a blízkosti, ktorú sme kedysi cítili voči nášmu partnerovi? Môžeme pozorovať vzory správania medzi pármy, ktoré vedú k dlhodobej romantickej láske s tými, ktoré znamenajú, že si pár vytvoril "nejakú" väzbu, ktorá je veľmi ovplyvnená fantáziou a predstavou, podporená ružovými okuliarmi. Keď pary vstúpia do sveta fantázie a snov, fantázia nakoniec nahradí to, že sú títo dvaja ľudia spojení zle oproti skutočnému vzťahu a ten sa potom začína zhoršovať.

Strach z opustenia

Ak máte zlé skúsenosti s minulými vzťahy, budete mať pravdepodobne problémy, aby ste našli niekoho, komu by ste mohli naozaj dôverovať, že vás chce milovať, chce vám pomáhať a chce byť vaším skutočným partnerom so všetkým. Vo vašich vzťahoch hrá úlohu aj vaše detstvo. Akonáhle sa k vám dostane príliš blízko, môžete mať pocit, že narúša vašu komfortnú zónu. Okamžite ho opustíte alebo urobíte niečo sebazničujúceho ako spôsob, ako sa okamžite vymaniť zo vzťahu. Vaše staré skúsenosti vytvorili v sebe slučku sebazničujúceho správania. Takže si nie ste istí, že by mohlo niečo úplne racionálne vzniknúť. Pravdepodobne sa snažíte dať svojmu správaniu logický dôvod. Lenže logické dôvody nemajú zmysel. Môžete si svoje správanie odôvodňovať tým, že ste boli napríklad opití, unavení alebo čokoľvek iného. Keď ste konfliktní a zmätení vašimi pocitmi, vychádza z vás ten vnútorný chaos a emócie s ním spojené aj navonok.

Pocity a problémy

Každý má po celú dobu dobré aj zlé pocity. Rozdiel je v tom, že niekto chýba schopnosť stotožniť sa s nimi a vysporiadať sa s nimi spôsobom, ktorý by zodpovedal cieľom vášho najviac racionálneho myslenia, aby mal váš vzťah zmysel, aby vydržal a aby sa vám nezrútil. Takže vaše pocity nie sú konfrontované alebo riešené, ale sú okamžite zadupané. Namiesto toho, aby ste sa s problémami, obavami vyrovnali a zdravým spôsobom sa zaoberali tým, že ste ich upokojili a skryli je preč z vášho vedomia, tak ste si ich sami vytvorili. Dvojitosť vášho myslenia a premýšľania, vás všetkých vylúči z toho, že ste tu a že žije nejaký skutočný a súčasný život. Budete totiž žiť klamstvom, ktoré nikto nemôže vedieť, vrátane vás.

Rúcajú sa vám vzťahy?

Nízke sebahodnotenie

Toto je zložité, pretože to môže byť pre vás úplne neviditeľné. Možno ani neviete, že vaše negatívne pocity vôbec existujú, niekto iný je zase presvedčený o tom, že má len negatívny zmýšľanie. Sledujte svoje správanie a výsledky svojej práce aj svojich vzťahov skrz svoje činy. Neklamte sami sebe, a keď sa vás niekto spýta, čo si o sebe myslíte, nebojte sa povedať pravdu. Každý človek je osobnosť a každý človek je nejako jedinečný. Ak si teda nie ste istí, spýtajte sa sami seba, ako sa správate a či sa vám páči, ako sa správate vo vašom vzťahu. Usmievate sa na toho pravého partnera alebo partnerku? Alebo ste naopak milí na všetkých okolo a len doma sa mračíte, pretože nie je nič presne podľa toho, ako si predstavujete? Ak zničíte svoje vzťahy a ublížite tým, ktorí vám veria, budete sami pred sebou ako zradcovia, lenže neboli ste vy len tí, ktorí mali dosť odvahy na to, aby zachránili nielen seba, ale aj toho druhého? Občas máte zlú definíciu seba samých. Pocity nízkeho sebahodnotenia môžu motivovať k množstvu škodlivého správania. Len tým, že si nebudete veriť budete zostávať v niečom, čo nie je životaschopného ani pre jedného z vás, alebo naopak budete zotrvávať, a tým vlastne len ubližovať sebe, ale aj všetkým okolo.

Buďte jedineční a sami sebou

Vo všetkých vzťahoch je dôležité udržiavať si pocit seba samých ako jedinečnej osoby. Keď sa začneme zaoberať niekým novým, mali by sme rozšíriť náš svet a neuberať ho. Keď sa prvýkrát zamilujete, máte tendenciu byť otvorení novým veciam. Keď sa však začnete zaoberať väzbou, ktorú vám ponúka vaša fantázia, budete mať tendenciu prijímať role a rutiny, ktoré vás budú obmedzovať a zatvárať do nových, pre vás možno iných, zážitkov. V našich reakciách môžeme byť mnohokrát prísnejší a automatickí. Začnite hovoriť na rovinu, nebojte sa povedať pravdu. V skutočnosti to možno síce ubližuje, keď prestanete byť úplne slobodní vo svojich názoroch a otvorení rozvíjaniu nových spoločných záujmov. Môže ale tiež podporiť skutočný odpor medzi partnermi. Nikto by nemal byť nútený robiť veci, ktoré naozaj nechce robiť. Nenúťte teda svojho partnera aby robil to, čo chcete robiť vy a nie tak úplne on. Vo vzťahu by každý mal mať priestor aj pre svoje záujmy, koníčky a priateľov.

Komunikácia je kľúčom vzťahu

Keď vytvoríte vyššie spomínané fantazijné puto, máte tendenciu sa stále viac uzatvárať pred skutočnými dialógmy, alebo láskavým a súcitným spôsobom výmeny názorov a nápadov. Namiesto toho máte tendenciu byť útočný, zádrapčivý a mať rozčúlené alebo dokonca zastrašujúce nadmerné reakcie na spätnú väzbu aj odpoveď od svojho partnera. Potrestáte nášho partnera tým, že sa začne emočne rozpadať. Môžete vyvolať ďalšiu emocionálnu vzdialenosť tým, že poviete, že veci, ktoré viete, že budú vášmu partnerovi vadiť a zraňovať ho.

Na začiatku sa ľudia zvyčajne navzájom otvárajú. Ale v určitom okamihu sa začnú báť a začnú sa chrániť pred pocity zraniteľnosti tým, že sa zastavia a odstúpia od toho pravého, pôvodného, ​​bezprostredného a milujúceho správania. Nahrádzajú skutočnú lásku fantáziou zamilovania, ktorú podporujú tým, že trvajú na klasických znakoch každého vzťahu. Situácia sa môže zhoršiť ešte viac, ak sa pár nevráti obojstranne späť k láskyplnému správaniu, úcte a neodpustia si správanie, ktoré predstavuje nevraživosť voči sebe navzájom. Je to zložitý proces, ktorý zvládne máloktoré partnerstvo alebo manželstvo. Lenže namiesto otázky, prečo sa tak stalo, nemali by ste si skôr položiť otázku, kde nájsť niekoho, kto pri vás bude naozaj stáť v dobrom i zlom? Pomôcť vám môže vedecký zoznamovací dotazník, ale ak veríte na tajomno, môžete využiť aj partnerskú zhodu podľa zverokruhu.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: