Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Páni hoďte sa do gala

24.júl 2014
Páni hoďte sa do gala

Dobre oblečený muž budí väčšiu pozornosť než „buran“ v tričku s ponožkami v sandáloch. Premýšľať nad oblečením sa vyplatí i mužskému pohlaviu. Naviac sortiment s pánskou módou se rozšíril do rovnakých rozmerov ako obchody s tou dámskou. I muži si môžu nájsť štýl, s ktorým zaujmú.

Páni, či už chcete alebo nie, doba je nekompromisná a konkurencia veľká. Ak ste sledovali seriál How I met your mother, pochopili ste, že Barney Stinson, mal veľmi rafinovane premyslené obleky. Muži v obleku budia v ženách veľmi podobné pocity, ako muži v uniforme. Ak neviete, čo si vybrať na seba, oblekom nikdy nič nezkazíte. Nemusíte ihneď investovať do Armaniho. Avšak ani nešetrite a vyhoďte ten, v ktorom ste absolvovali tanečný kurz v sedemnástich rokoch. Rozhodne vám v tridsiatich nebude sedieť. Obchody s lacnou pánskou konfekciou sa rozrastajú ako huby po daždi, záleží len na vás, čo si vyberiete.

O tom, že na oblečení záleží i u pánov sa spievalo i v muzikále z 60. rokov Starci na chmelu:

„Hoď se hochu aspoň trochu do gala, jé jé je,
hol se stroj se všestranně se tuž trá la la la la la
hladká tvář a elegance nedbalá, jé jé je,
to je důkaz, že jsi pravý muž.“

pani_do_gala

Nezabudnite na obuv

Topánky by mali byť pohodlné, o tom niet pochýb. Ale tiež by mali podtrhnúť váš štýl a dodať šmrnc, bežnému oblečeniu. Vyberajte si také, aby vám sedeli k nohaviciam. Hlavne se snažte vyhnúť česko - slovenskému nešvaru: ponožky v sandáloch. Ak nemusíte takto obutý chodiť zo zdravotných dôvodov, skúste zaimprovizovať. Dajte si dole ponožky alebo noste plátené topánky s kotníkovými ponožkami. Ďalším naším unikátom sú tiež mokasíny a ponožky vytiahnuté ku kolenám k šortkám. Páni, ani do lesa takto nie je dobré chodiť, iba ak by ste chceli plašiť zver.
Pokiaľ sa rozhodnete vziať si oblek, overte si s dostatočným predstihom, že si k nemu nemusíte brať bežeckú obuv. To radšej choďte bosí a tvrďte, že vám topánky niekto ukradol alebo sa z vás stal jogín a vyznavač chôze naboso.

V čom na rande

Rozhodne sa nemusíte prispôsobovať štýlu dámy, ktorú ste pozvali na kávu. Zostaňte svoj. Či už patríte ku sportovcom alebo pracujete v lese, nemusíte sa hrať na podnikateľa v obleku. Stačí, keď svojmu športovému štýlu dodáte ležérnu eleganciu kockovaným alebo iným neformálnym sakom. Kravatu nechajte v zásuvke, aj tak je pokrčená. Na košeli si vyhrňte rukávy, veď Obama vďaka nim vyhral voľby. Prečo vy by ste nemohli rovnako takto zabodovať u svojej vyvolenej. Topánky si vyberte napríklad plátené alebo nedbalo ležérne tenisky či „mokasíny“ na zaväzovanie. Sú pohodlné a neformálne.

Ak sa jedná o akčné rande ako lezenie po stene, jazda na bicykli alebo kanoistika, tak samozrejme nechajte všetky moje rady doma a oblečte se podľa aktivity, ktorá vás čaká. Doporučujem, aby ste sa nepokúšali dotyčnú niečím podobným prekvapiť, ale pripravte ju na to, čo ju čaká. Nemala by býť znevýhodnená, tým že polezie po skale na desaťcentimetrových podpätkoch, pretože sa pripravovala na pohár vína alebo šálok kávy.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: