Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Odmietnutie ... ale ako sa s ním vyrovnať

22.apríl 2015
Odmietnutie ... ale ako sa s ním vyrovnať

Či už sa jedná o priateľstvo, partnerský vzťah, pohovor, novú prácu alebo čokoľvek iné, odmietnutie nás vždy zasiahne. Viete ako ho zvládnuť tak, aby vás čo najmenej otrávilo a čo najmenej vám zmenšilo sebavedomie a aby ste mali chuť skúsiť to znova? Aj nazdory tomu, že na prvé pokusy ste neuspeli?

Každé odmietnutie bolí a je ťažké. Každé odmietnutie vás poznamená. Každý na odmietnutie reaguje inak. Niekto je nabitý energiou a odhodlaním ísť do toho znova a nevzdať to. Iný sa stiahne do seba a naopak začne všetko vzdávať, jeho obľúbenou vetou sa stane... aj tak to nemá cenu.

Najdôležitejšie je nehľadať vinníkov. Je to síce občas ťažké, ale je potrebné sa od odmietnutia odpútať a nehľadať chyby v sebe alebo v ostatných a pôsobiť ako chudinka, ktorej všetci ubližujú. Je potrebné sa naopak všetkým a všetkému postaviť čelom. Nechce vás, nevadí, bude iná/iný a ešte lepší! Nezaslúžil/a si ma! A nezabudnite, čo vás nezabije, to vás posilní!

Je potrebné rozlišovať odmietnutia. Pokiaľ sa jedná o partnerský vzťah, tak je dosť veľký rozdiel, či vás ten druhý človek odmietne po rokoch vzájomného spolužitia, priateľstva alebo ste sa stretli len nedávno a v podstate ste o sebe poriadne ani nič nevedeli. U dlhodobejšieho vzťahu je dôležité si uvedomiť, či išlo o skutočné odmietnutie, alebo chce byť naozaj len kamarát a o vzťah jednoducho nestojí. Nenašiel tú správnu iskru, aby vo vás našiel svojho partnera. U tých krátkodobejších vzťahov je zase potrebné premýšľať nad tým, že vás síce odmietol, ale vôbec vás nepoznal a vlastne teda ani nevie o čo prišiel. Súdi len podľa pár slovách, po pár stretnutiach, kedy ste sa moc do hĺbky spoznať nestihli. A je úplne zbytočné sa tým zaoberať, obzvlášť keď zajtra stretnete mnoho ďalších lepších a zaujímavejších ľudí.

náhodné_stretnutie


Nehanbite sa a osmeľujte sa. Osloviť v rámci tréningu najprv niekoho, kto vám nepríde príliš príťažlivý a ani zaujímavý, bez toho aby ste sa snažili viesť či udržať hovor. Potom skúste pridať pokusy o nadviazanie konverzácie bez toho, aby ste sa chceli zoznamovať. Až potom začnite oslovovať bytosti zaujímavejšie a príťažlivejšie. A uvidíte, že to raz vyjde a bude to stáť za to.

Hlavne to nevzdávajte, nevzdávajte ten pokus o nový vzťah, o novú prácu, o nových priateľov, nové obchodné záležitosti. Choďte do toho! Môže sa tiež stať, že máte ciele stanovené veľmi vysoko a možno by ste plný úspech nedosiahli nikdy. Skúste prehodnotiť svoje ciele, skúste ich prípadne znížiť. Sklamanie z nedosiahnutého cieľa sa zmenší a vás aj ten menší úspech posunie a dodá vám silu ísť ďalej a vyššie. Skúste nové možnosti a iné metódy, ako dôjsť k vášmu vysnívanému cieľu a ako sa k nemu postupne čo najviac približovať.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: