Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Neexistuje recept na ideálne prvé rande

9.október 2014
Neexistuje recept na ideálne prvé rande

Prvé rande je niečo ako štátnice, vedenie preberá nervozita z toho, čo všetko sa môže prihodiť. Pominuteľná chvíľa rozhoduje o celom zvyšku vašich životov, ktoré buď spojíte, alebo sa už nikdy viac nestretnete. Vzťahové a partnerské klišé, ktoré nie je prekonané, a doteraz na neho nikto nenašiel fungujúci návod.

Predstavy o perfektnom prvom rande nás zaháňajú do kúta. Vo svojich snoch si vytvárame konštrukt nedosažitelného ideálu, ktorý sa snažíme preniesť do reality. Veľakrát sa skutočnosť na míle vzďaľuje našim predstavám. My sa stávame frustrovaní z nedostatočného naplnenia našich snov, ani si nemusíme všimnúť, že nám medzi prstami uteká láska života.

Predstavy mužov a žien sa príliš nelíšia

Aj keď sa nájdu jednotlivci, ktorí vyčnievajú z radu, názory na ideálne rande podľa mužov a žien sú si bližšie, ako by sme očakávali. Muži väčšinou nevyžadujú romantiku, ale pre ženu milo radi prichystajú večeru pri sviečkach. Na druhú stranu ženy oceňujú nevšedné nápady svojich ctiteľov a s chuťou sa vydajú aj na dobrodružné prvé rande. Výhodou netradičnej aktivity na jednej z prvých schôdzok sú stále všadeprítomné námety na konverzáciu. Keď máme po ruke tému na diskusiu, znižuje sa pravdepodobnosť trápneho ticha.

Obe strany sa zhodujú, že nezáleží toľko na samotnej náplni rande, ale rozhodujúca je celková atmosféra spoločne tráveného času. Niekto si dáva na termíne rozhodujúceho stretnutia naozaj záležať a sleduje horoskop, aby mu hviezdy doslova priali.

Aké je ideálne rande podľa vás?

Spýtali sme sa, ako si predstavujete prvé rande. Odpovede sa príliš nelíšia, pre všetkých je najdôležitejšia pohoda, harmónia a dobrá zábava. Prečítajte si niekoľko odpovedí z našej ankety.

"Pre mňa je to prekvapko, ktoré nečakám. Je fajn podniknúť niečo streleného, zobrať sa a niekam vyraziť na výlet. Ale môže to byť aj obyčajná vec, len to dotyčný musí vedieť podať. Na prvej schôdzke by mala byť zábava a obaja by si ju mali užiť a veľa sa smiať. Asi nezáleží toľko, čo podnikáme, ale s kým. Jedinečnou sa stane i len prechádzka alebo kolotoč na námestí, keď svoj ​​čas trávime so správnym človekom, "odpovedá Markéta (27 rokov) na otázku našej redakcie.

"Podľa mňa je v pohode zájsť večer niekam na vínko do zapadnutého podniku. Trebárs v zime môže byť veľmi príjemné sa schovať pred mrazom a tmou, popíjať pri tom varené víno alebo grog. Keď všetko pokryje sneh býva v neznámych miestach najpríjemnejšie a najútulnejšie. Potom odprevadiť slečnu domov a hlavne sa o nič nepokúšať. Navyše by asi nebolo dobré sa opiť ako Dán, "reaguje na otázku Vladimír (29 rokov).

"Spontánne sa budeme baviť, hltať každé slovo toho druhého a trochu flirtovať. Potom si dáme poldeci, prvú nesmelú pusu, druhú smelú ... "prezrádza svoje predstavy Lukáš (25 rokov).

"Prechádzka, dialóg. Pekné je dôjsť na vyhliadku a tam otvoriť flašku vína, rozprávať sa, kochať sa výhľadom do diaľky, popíjať a ... "opisuje Šimon (31 rokov) ideálne rande.

Väčšinu dám a  slečien zaiste potešili ukážky odpovedí od príslušníkov mužského pohlavia. Zaiste sa značná časť dievčat a žien obávala, že nasledujúce video vypovedá aspoň z polovice o skutočnosti. Páni majú iný pohľad na svet a všeobecne vnímajú život inak, ale prvé rande pre nich býva rovnako významné ako pre ich polovičky.

[paf]

Zdroj: http://www.youtube.com/watch?v=UnIF2PTqqGA

Zdieľajte tento článok na: