Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Mamičkin maznáčik alebo čo môže byť tiež dôvod k rozchodu?

8.február 2017
Mamičkin maznáčik alebo čo môže byť tiež dôvod k rozchodu?

Myslíte si, že to, že je mamičkin maznáčik je dôvod k rozchodu? Nemusí to tak byť, existujú závažnejšie dôvody.

Označenie maznáčik je veľmi sporadické. Tí, čo nimi sú, si to väčšinou nepripúšťajú a tí, čo ich za maznáčikov označujú, väčšinou ani nevedia, aká správna definícia označenia "maznáčik" je. V žiadnom prípade to nie je hanlivé označenie a môžu k tomu existovať aj čisto objektívne dôvody, prečo sa vám len ako maznáčik môže zdať. Maznáčikom sa stávajú väčšinou tí jedinci, kde je matka samoživiteľka alebo žena, ktorá sa rozvedie a zostane s deťmi sama. Tu býva tiež veľmi veľká pravdepodobnosť, že sa na svojho, väčšinou syna upne a nebude ho chcieť pustiť zo svojich pazúrov rodičovskej lásky. Jediné čo môže toto zvrátiť je, keď stretne muža a vytvorí si nejaký trvalý partnerský vzťah. Maznáčikovia tiež väčšinou predstavujú jedináčikovia alebo tí, ktorí sa narodia mladší, a to s veľkým alebo väčším vekovým odstupom.

Prečo žije u svojej matky?

Z ekonomických dôvodov

Môže to byť ten najhlavnejší problém, nechce vyhadzovať peniaze za svoje bývanie. Nehľadiac na to, že keď bude bývať u rodičov, tak má zaistený tzv. "Mama hotel". Nemusí sa teda zaujímať o varenie, pranie ani o iné domáce práce, ktoré by musel vykonávať sám. Než ho teda odsúdite ako mamánka, preverte si, či nemá svoju mamku, rodinu, skôr len ako spolubývajúcich. A preto, keď s vami bude chcieť mať vzťah, tak nebude mať problém, zaobstarať si bývanie vlastné a od rodičov, respektíve mamičky, sa odsťahovať.

Rodičovská starostlivosť

Áno, aj to môže byť dôvod a je to úplne pochopiteľné, komu by sa nepáčilo, aby mal všetko až pod nosom a bez práce. Ak sú rodičia starší, tak sa ešte dá pochopiť, že s nimi bývajú, môže to totiž byť potrebné kvôli ich zdravotnému stavu. Nemusí to teda byť len kvôli tomu, aby sa o nich niekto staral, ale aby sa oni starali o niekoho.

Ako na maznáčikov?

Budete sa musieť raz a pre vždy zmieriť s tým, že budete vždy až tá druhá. Že to nezvládnete? Tak vám neostane nič iné, než sa rozísť. Mamičky maznáčikov vedia vždy všetko najlepšie, vedia najlepšiu sviečkovú, vedia najlepšie upratovať, majú najlepšie skúsenosti a podobne. A verte, že keby ste vyzerala ako topmodelka alebo bola šéfkuchárka michelinskej hviezdy, tak rovnako bude mať ona prednosť.

Existujú určité typy maznáčikov

Vedeli ste, že maznáčikovia majú aj svoje kategórie, do ktorých je možné ich rozčleniť? Podľa psychiatra Maxa Kašparů, je to možné. Vytvoril si svoje štyri kategórie. Prof. PaedDr. ThDr. MUDr. et MUDr. Jaroslav Maxmilián Kašparů, Ph.D., dr. h. c. sa narodil v roku 1950 a v súčasnej dobe pôsobí v Pelhřimove.

Neustály študent

Ten, čo zakončí jednu školu a postupne hľadá ďalšie a ďalšie, aby musel byť na rodinu, respektíve na mamičku, odkázaný čo najdlhšie. Tá ho totiž bude v jeho snahe o zlepšenie podporovať a obhajovať pred celým svetom, že to robí pre svoju lepšiu budúcnosť a potrebuje preto podporu.

Neustály pacient

Tie isté znaky by sa asi dali nájsť aj u určitých typov hypochondrov. Dosť často sú choroby iba psychosomatického pôvodu. To znamená, že sú vsugerované z dôvodu zhoršenej psychiky.

Špecialisti

To sú tí, ktorí hľadajú stále niečo lepšie, a nič im nie je dobré. Sem patria tí, ktorí sú neustále nespokojní. Na pracovných pohovoroch sú to tí, ktorí chcú päťdesiat tisíc, služobné auto ďalšie iné výhody, ktoré zodpovedajú niekoľkým rokom praxe, ktoré oni nespĺňajú. A preto sa môže stať, že prácu potom hľadajú aj niekoľko rokov a zostávajú pod dohľadom mamičky.

Tzv. obojživelník

Má doma servis so všetkým a chýba mu len intimita. Nelení teda a nasťahuje si domov, k mamičke, i svojou priateľku.

Mamičkin maznáčik

Kedy je dobré sa zamyslieť nad tým, či má váš vzťah ešte cenu?

Nie ste na všetko sami?

Máte vo svojom partnerovi/partnerke oporu? Aj keď vás stretnú ťažké časy, tak sa na neho alebo na ňu, môžete spoľahnúť? Ak sa vám hneď na začiatku niečo v jeho alebo jej reakciách nezdá, neospravedlňujte to. Zamerajte sa na to. Skúste si o tom pohovoriť a počkajte nejaký čas, či sa náhodou niečo naozaj nezmení. V tých najkomplikovanejších a najťažších chvíľach sa odtajní pravý charakter.

Komunikácia

Je dôležité, aby ste si spolu dokázali porozprávať o čomkoľvek. Je dôležité mať s kým svoje starosti a radosti zdieľať. Nikto nikdy nechce byť sám. Stane sa, že občas kvôli nejakým osobným ťažkostiam sa zamknete do seba a na svojho partnera alebo partnerku môžete pôsobiť trochu odmerane, ale v túto dobu je potrebné ich do svojich problémov začleniť. Ak ste vy v tej pozícii, kde oni mlčia, a vy neviete, opýtajte sa. Vysvetlite, že potrebujete, aby vás do svojich problémov začlenil, alebo začlenila a počkajte nejaký čas, či k nejakej zmene vo vašej komunikácii dôjde.

Len nesľubuje?

Nemusíte neustále niekde čakať, až dorazí? Nevešia vám sľuby na nos s tým, ako bude to a tamto? Nesľubuje len, ale je to muž/žena činu? Je potrebné, aby to čo vaši partneri povedali, tiež plnili.

Predstavy

Keď sú vaše predstavy o živote rovnaké, máte obrovskú šancu, že ste stretli ten pravý vzťah. Je potrebné si o vašich predstavách a víziách o vašej spoločnej budúcnosti prehovoriť. Niekto môže chcieť bábätko, iný cestovať a ďalší si len užívať. Nemá cenu, aby ste boli vo vzťahu s niekým, kto chce úplne niečo iné ako vy. Môžete síce chvíľu v tomto vzťahu zotrvávať, či ho/ju nepresvedčíte o svojich víziách, ale väčšinou je to rovnako zbytočné.

Ak už si myslíte, že je to maznáčik alebo vás štve čokoľvek iné, skúste si svoje myšlienky sami usporiadať tak, aby ste zistili, čo vás presne štve a prečo. Niekedy sú oveľa horšie dôvody, než to, že prehnane tiahne k svojej matke. Potom si o tom porozprávajte s vaším partnerom/partnerkou a pokúste sa tieto nedostatky odstrániť. Nečakajte večne a ak vôbec nechcete, nestrácajte čas a ak sa nič po vašej komunikácii nezmení, tak nečakajte na dôvod, až a či vôbec sa ľady pohnú. Môžete sa zoznámiť celkom jednoducho na internetovej zoznamke.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: