Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Kam vyraziť v apríli na dovolenku?

10.apríl 2017
Kam vyraziť v apríli na dovolenku?

Premýšľate o dovolenke? A prečo neísť už v apríli, napríklad v priebehu veľkonočných sviatkov? U nás v apríli vyčíňa aprílové počasie, takže dovolenka v SR je celkom riskantná, pretože môže celá prepršať. Kde ale bude v apríli krásne a teplo? Dáme vám tipy na 10 destinácií, ktoré môžete v apríli navštíviť.

Apríl je vhodná doba pre ľudí, ktorí nemajú radi preplnené pláže. Najväčšia časť všetkých ľudí totiž na dovolenku idú v júli alebo auguste, a to potom pláže praskajú vo švíkoch, vo vode je to hlava na hlave. V apríli sa vám toto nestane. Kvôli teplu ani nemusíte lietať niekam cez celú zemeguľu, v južnej Európe sú teploty dosť vysoké aj na jar. Ale zase nie tak vysoké ako v lete, kedy aj keď sa namažete veľkou vrstvou opaľovacieho krému, sa rovnako spálite. Slnko ešte nemá takú veľkú silu, čo je vhodné najmä pre ľudí, ktorí neznesú veľké horúčavy, ale zároveň si radi užijú dovolenku v prímorských oblastiach. Ak ste sa južnej Európy nabažili už dosť a radi by ste si prezreli nejaké nové miesta, predstavíme vám aj niektoré vzdialenejšie.

Kos, Grécko

Ostrov Kos s rovnomenným najväčším mestom je súčasťou ostrovov Grécka. Je známy svojimi dlhými plážami, ktoré nikoho nenechajú chladným. A chladná nie je na tomto ostrove ani jar, resp. apríl. Priemerné teploty tu dosahujú 21,4 °C, čo znamená na naše pomery naozaj veľmi príjemnú priemernú teplotu, pretože na Slovensku sa v apríli pohybuje okolo 10-11 °C. Mraky v tomto období už pomaly miznú, takže počasie sa čaká slnečné. Na Kose okrem tepla nájdete aj historické pamiatky.

Costa del Sol, Španielsko

Vydať sa môžete aj do Costa del Sol čiže Pobrežie Slnka. Už len ten názov sám vypovedá, čo sa dá od takého pobrežia čakať. Patrí do autonómneho spoločenstva Andalúzie. V apríli sa zvyšuje intenzita slnka a naopak intenzita zrážok začína klesať. Priemernú teplotu ponúkne toto južné pobrežie Španielska okolo 22 °C. Odporúčame sa ísť kúpať už ráno alebo dopoludnia, pretože poobede začína fúkať mierny vetrík a k večeru ešte občas prídu dažďové zrážky.

Albufeira, Portugalsko

Albufeira je veľmi obľúbenou destináciou hlavne v letných obdobiach. Preto využite apríl a vydajte sa za slnkom. Aj zimy sú v tejto časti Portugalska mierne, leta naopak veľmi teplé. V apríli si môžete užiť priemernú teplotu 19 °C, v noci ale ešte padá zhruba na 11 °C. Ide skôr o skalnaté pobrežie, pláže pozdĺž Albufeiry sú cieľom mnohých turistov, ale stačí ísť kúsok ďalej a nájdete krásne zátoky a pláže s minimom turistov. Skvelé pre jarné naberanie nových síl a súkromné ​​výlety v dvoch.

Bodrum, Turecko

Bodrum, turecké prístavné mesto, leží veľmi blízko už spomínaného gréckeho ostrova Kos. Teploty tu teda sú veľmi podobné, priemerná teplota je rovnaká. Teplota mora bude trochu chladnejšia, okolo 17 °C, ale nie každému vyhovujú extrémnej tepla v lete. Bodrum poznajú predovšetkým milovníci jachtingu.

Káhira, Egypt

Kto má naozaj veľmi rád teplo a nemôže sa dočkať leta, ten nech navštívi Káhiru. S tou sa oproti predchádzajúcim destináciám dostávame viac na juh a navyše do púšte. Priemerná teplota zvyčajne dosahuje 28 °C, čo už je naozaj na peknú opalovačku. Káhira ako taká síce nemá prístup k moru, ale keď si ráno privstanete, za tri hodiny ste u neho. Púštna klíma spôsobuje, že dni sú veľmi teplé a bez zrážok skoro po celý rok. Môže sa ale stať, že do mesta dorazí púštna búrka.

Káhira v Egypte

Marakéš, Maroko

Maroko tiež patrí do krajín, ktoré ležia až za Stredozemným morom, teda viac na juh. Priemerná teplota cez deň sa v Marakéši pohybuje okolo 25,4 °C. Keďže toto mesto sa nenachádza tak vo vnútrozemí ako Káhira, teplota je trochu nižšia. Na noc teploty tiež klesajú a to vám umožní sa v pokoji vyspať bez zbytočného potenia. Dážď prichádza iba vo forme krátkych búrok. Ubytovať sa môžete v 6hviezdičkovom hoteli, ktorý ponúka naozaj veľký luxus. Pláže môžete navštíviť po ceste autom trvajúce 2 hodiny 20 minút.

Lanzarote, Kanárske ostrovy

Lanzarote - najsevernejší a najteplejší ostrov zo všetkých Kanárskych ostrovov. Nenájdete tu síce skoro žiadne rastliny (iba sukulenty a lišajníky), ale prekvapiť vás môže čierny a biely piesok na plážach. Samotný povrch Lanzarote sa prirovnáva skôr k povrchu Marsu, vďaka tomu, že je pokrytý púšťou červenohnedej farby. Okrem pláží môžete navštíviť aj prírodný park Timanfaya. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 24 °C, ale pocitová teplota bude trochu nižšia, kvôli silnejšiemu vetru.

Orlando, Florida

Kto sa chce pozrieť trochu ďalej, môže zaletieť do slnečnej Floridy. Tá je všeobecne známa ako miesto s celoročne pekným počasím (teda rozhodne teplejším než u nás). V apríli navyše končí sezóna dažďov a tento mesiac je považovaný za najsuchší. Pripravte sa ale na trochu väčší ruch, samotné Orlando má cez 220 tisíc obyvateľov a vzhľadom k tomu, že sa tu nachádza Walt Disney World Resort, o zástupy turistov rozhodne nie je núdza. Dočkáte sa priemernej teploty 28 °C a slnko bude svietiť 12 hodín denne. Na pekných plážach môžete byť do hodiny cesty autom.

Cancún, Mexiko

Ak vás láka Karibik, dajte šancu Cancúne, mestu na juhovýchode Mexika, ktoré obmýva zo všetkých strán Karibské more. Ale pozor, len pre milovníkov naozaj horúceho počasia! Priemerná teplota v apríli totiž dosahuje až neuveriteľných 36,7 °C. Apríl je pre Cancún konečným mesiacom sucha a trochu chladnejšieho počasia, od mája do augusta sa tu vyskytujú búrky, tropické lejaky a hurikány. Pocitovú teplotu teda trochu znížia vetry, ktoré už budú naberať na sile.

Las Vegas, Nevada

Kto nepohrne veľkomestom a rušným nočným životom, pre toho je tu Las Vegas. Najväčšie hotely na svete, najslávnejšie a najväčšie kasína a veľa, veľa ľudí. Priemerná teplota v apríli dosahuje 25 °C a po celý mesiac skoro nezaprší. Plážami Las Vegas síce nedisponuje, keďže sa nachádza vo vnútrozemí, ale keď si poodjedete 4 hodiny autom na juhozápad, narazíte na ďalšie krásne mesto - Los Angeles. A tam už o pláže naozaj nie je núdza.

Aj keď pôjdete na dovolenku single, neznamená to nič strašné. Aj dovolenka je peknou príležitosťou na zoznamovanie a vy toho môžete využiť. Alebo si nájdite na online zoznamke druhú polovičku, s ktorou na dovolenku vyrazíte...

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: