Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Kadiaľ zo zabehnutých koľají

18.november 2014
Kadiaľ zo zabehnutých koľají

Rutina všedného dňa môže partnerský vzťah uvrhnúť do stereotypu, z ktorého sa len ťažko vyskakuje. Od začiatku, kedy dvaja milujúci sa ľudia začnú žiť v spoločnej domácnosti, mali by pracovať na svojom vzťahu, aby si uchoval iskru, napätie a energiu.

Láska nie je iba len obyčajné poblúznenie. Akonáhle pár začne spoločne žiť, čaká ho riešenie bežných problémov a starostí. Obaja by sa mali podieľať na chode domácnosti, aby všetko neviselo len na jednom z nich. Nespomínam prípady, keď muž zarába milióny a žena sa stará iba o seba a o dom. Niečo podobné je pre bežného smrteľníka len ťažko predstaviteľné, navyše asi taký pár bude mať "služobníctvo".

Potom čo opadne zamilovanosť, obaja v páre zistia, že ten druhý nie je presne taký, ako sa javil na začiatku vzťahu. Spoločné bývanie navyše odhalí rôzne zlozvyky a "úchylky" v správaní, od ponožiek na zemi cez neumyté riady k neschopnosti variť. Buď sa vzájomne ľudia prijmú s dobrými aj zlými stránkami, alebo sa vydajú hľadať nového životného partnera. Ani jeden krok nie je zlý alebo dobrý, ale je rozhodnutím každého páru.

spolocne_byvanie

Ženy nie sú len princeznami

Ďalšou pre ženy nelichotivou stránkou spoločného spolužitia je, že ich partner uvidí aj v situáciách, keď by sa každá najradšej schovala čo najďalej od civilizácie aj svojho milovaného. Patrí sem chrípka, ktorá zväčší nos trojnásobne a zdurené uzliny vykúzlia dve až tri brady, opuchnuté viečka cez ktoré sa nedajú pomaly otvoriť oči. Za takýchto okolností je najlepšie vyslať drahého na ryby alebo na iný vyslovene chlapský výlet a zababušiť sa do perín s krabicou papierových vreckoviek, zásobou kníh a filmov.

Za ďalšie tu je opica! Tento stav nepotrebuje komentár, vedro pri posteli, handra na hlave, čierne kruhy pod očami a chrápanie ako banda lúpežníkov. Áno v tejto chvíli žiadne dievča ani dáma nespí ako šípková Ruženka čakajúca na bozk. "Ale ak ju milujete, nie je čo riešiť," hovorí slogan reklamy na obľúbený český nápoj.

Muži nestoja v zadu

Keď sa muž premení v úbohú nemohúcu chudinku "dievčinu", nevyvolá to v jeho partnerke dôveru v budúcnosť naplnenú svetlými zajtrajškami. Ak je muž chorý, nech sa vyleží, ale hundranie nie je sexi! Ani hranie sa na malého roztomilého chlapčeka alebo fňukanie. Čo s takým typom? Rozhodne nebudia predstavu životnej opory, skôr naopak, dáma by sa v ten moment najradšej teleportovala na inú planétu. Pamätajte si to, páni. Aj keď je vaša partnerka silná žena, ktorá už toho vydržala viac ako hociktorý chlap, potrebuje, aby jej partner bol silnejší ako ona. Potrebuje vedieť, že môže vypnúť svoju statočnosť a byť bezstarostnou krásnou ženou, ktorú partner ochráni. Inak sa radšej vydá späť na cestu samoty, než aby sa premávala s guľou na nohe.

Ako sa vo vzťahu nenudiť

Jak_se_nenudit

Podľa Veľkého sociologického slovníka stereotyp v prenesenom slova zmysle znamená zakotvené nemeniace sa správanie alebo ustálené predstavy (či skôr predsudky o niečom a o niekom). Inými slovami sa jedná o niečo nemenné. V kontexte vzťahu dvoch ľudí môžeme povedať, že sa obaja správajú predvídateľne a majú svoje zvyky a rovnaké reakcie na určité podnety. Ak sa pár zahrabe vo stereotype, trávia každý voľný víkend úplne identicky, hádky majú stále dokola tie isté príčiny, sex je predvídateľný.

Ak cítite, že vás zožiera stereotyp a nuda, nebudete v tom sami. Zaiste aj váš partner si pomaly všíma podobných alarmujúcich znakov. Neviete čo robiť, skúste začať u seba. Nájdite niečo, čím druhého prekvapíte. Vymyslite výlet, pripravte niečo netradičné na večeru. Ak váš partner rád strieľa, navrhnite Paintball alebo hodinu na strelnici. Kto miluje rýchle autá a zábavu, tak vyrazte napríklad na motokáry alebo preteky. Nie je to úplne nezištný altruizmus, ak budete iniciatívna, vzbudíte v partnerovi chuť prekvapiť vás.

Inšpiráciu nájdete v našej rubrike Voľný čas, kam pre vás okrem iného pravidelne dávame tipy na víkend.

Nič nepokazíte ani malým drobným darčekom, masážou alebo raňajkami do postele. Nápadom sa medze nekladú. Popustite uzdu svojej fantázie a zaiste aj sex bude živší. Každého muža poteší pohľad na ženu v sexi spodnom prádle, stačí len vedieť, čo sa vašej drahej polovičke páči.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: