Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Jarný detox nielen v láske

16.apríl 2018
Jarný detox nielen v láske

Detox je spôsob, ako niečo zmeniť a ako začať pomalými krokmi ten svoj život zlepšovať. Či už vás trápi vaše zdravie alebo postava, skúste detox. A ak máte problémy vo vzťahoch, skúste si detox tiež, ten vzťahový pre vás bude ideálny.

Jar konečne dorazila, prináša so sebou ideálny čas na malé upratovanie nielen vo vašich vzťahoch. Väčšina z vás prechádza v zimných mesiacoch režimom skladovaním a ukladaním zásob. Ale teraz, keď je tu jar a vy ste odložili zimný kabát, bude sa hodiť nejaká tá detoxikácia. Jarná detoxikácia je dokonalým spôsobom, ako privítať nové, krajšie počasie a vychutnať si čerstvé produkty plné vitamínov. Nastal najlepší čas, kedy by ste mali svojmu telu dopriať to najlepšie. Pripravili sme pre vás sedemdňový detox. Pamätajte, že všetko, čo urobíte, bude pre vaše telo dobré, a pokúste sa vytvoriť plán, ktorého sa budete môcť naozaj držať. Najdôležitejšie sú základné pravidlá, medzi ktoré by malo patriť napríklad: nejesť po devätnástej hodine, snažiť sa jesť večeru menšiu ako raňajky a obed. Strážiť si cukry a celkové rozloženie vašej stravy.

Sedemdňová detoxikácia

Čo by ste mali a nemali jesť?

Ovocie, orechy, vodu a veľa čerstvých a miestnych produktov, vynechať by ste mali mäso. Mali by ste piť veľa vody a bylinkových čajov.

Striktné nie by ste mali povedať cukru, alkoholu, kofeínu, gluténu, mliečnym výrobkom, sóji, vajcami, arašidom a umelým sladidlám.

Detox v siedmich dňoch by mal byť trochu rozložený a koordinovaný. Najlepšie by ste mali detoxikovať poriadne hneď prvý a druhý deň a potom šiesty a siedmy za pomoci smoothie.

Jednoduché smoothie:

Čerstvé alebo mrazené ovocie, polka banánu alebo štvrtina avokáda vytvoria dobrú krémovú bázu. Zmixovat môžete v podstate čokoľvek vám chutí a čo máte radi. Je to len na vás a na vašej chuti.

Meditujte

Trikrát až šesťkrát týždenne meditujte aspoň desať minút denne. Nájdite si chvíľku na dobitie svojich bateriek.

Detox je naozaj jednoduchý, ale nie je to jednoduché, ak ste zaneprázdnení a nemáte veľa času variť a pripravovať si svoje vlastné jedlo. Ak pijete veľa kávy, môže trvať celý týždeň, než sa vám podarí detoxikovať aj bez nej. Regulujte krvný cukor a budete sa počas detoxikácie cítiť lepšie. Vzhľadom na to, že nechcete tráviť toľko času varením alebo prípravou jedla, snažte sa, aby to bolo jednoduché a užívajte si svoj voľný čas. Nebojte sa upraviť detox, ako potrebujete. Môžete si ho robiť dlhšie, kratšie, ľahšie, ťažšie alebo tak, ako budete chcieť iba vy. Robiť aspoň časť je lepšie ako nerobiť vôbec nič. Po dokončení môžete pokračovať v prvom a druhom dni tak dlho, ako chcete, ak sa cítite dobre. A aj keď si budete chcieť dať pohárik, môžete, ak to nebude každý deň a nebudú toho litre.

Detox nie len vo vzťahu s mužom

Ako na detox vo vzťahoch?

Nastavte si detox nielen vo vašom tele, ale aj vo vašej mysli.

Rande

Vaše dohodnuté schôdzky a rande si užívajte. Nechoďte za každú cenu hneď s kýmkoľvek a kamkoľvek. Nielen, že to môže byť nebezpečné, ale ešte navyše úplne k ničomu. Nemá zmysel lámať niečo cez koleno, pretože všetko potrebuje svoj čas.

Vzdušné zámky

Nestavajte vzdušné zámky, ktoré sa vám v hlave začnú objavovať a všetky tie, ktoré ste si doteraz postavili, zbúrejte. Užívajte si prítomnosť a neočakávajte do budúcna nič. Budete tak len milo prekvapení, keď zistíte, že to naozaj bol ten pán pravý alebo pani dokonalá.

Minulosť

Buďte radi za svoju minulosť a zmierte sa s tým, že chyby robia všetci. A vy, keď ste ich v minulosti robili, tak ste si naopak mysleli, že je to pre vás to najlepšie rozhodnutie. Niekto vstupuje do vzťahov so svojimi expartnermi niekoľkokrát za sebou, iní zase zatvárajú dvere okamžite. A vy, ak to neviete, mali by ste sa to začať učiť. Hovoriť NIE je niekedy veľmi dôležité.

Zamestnajte sa

Vyrazte do knižnice alebo kníhkupectva a nájdite si nejaký žáner, ktorý by vás mohol baviť. A pri ktorom by ste mohli stráviť nejaký ten príjemný čas. Kto nie je a ani nechce byť čitateľom, môže tráviť svoj čas nejakými domácimi prácami alebo sledovaním obľúbených filmov. Niekedy je veľmi ťažké nájsť si chvíľku len pre seba a odpočívať, lenže v rámci detoxu by ste sa mali zamerať predovšetkým na seba a svoju pohodu.

Buďte optimisti

Premýšľajte nad všetkým optimisticky, nenechajte sa nakaziť tými všetkými pesimistmi okolo seba. Veľmi veľa ľudí sa sťažuje, ani nevie prečo. Ako treba vy sami odpovedáte na otázku: "Ako sa máš?". Väčšinou vám opýtaní odpovie, že normálne, dobre, alebo úplne na dve veci. Kto by ale chcel počúvať niekoho, kto je presvedčený o tom, že je v jeho živote všetko zle. V anglickom jazyku to dokonca už funguje iba tak, že keď vám niekto položí túto formálnu otázku "How do you do", tak sa ani nesnaží vymýšľať odpoveď, ale rovno odpovie rovnako "How do you do". Tým je konverzácia začatá a účastníci sa môžu baviť o akýchkoľvek témach. Jediný, koho sa skoro vôbec nepýtate, ako sa má, ste vy sami. Preto buďte optimistickí a pýtajte sa sami seba, ako vám teraz je a ako sa cítite.

Zbavte sa toxických priateľov

Aj keď ste veľmi zaneprázdnení, snažte sa zostať fit, jedzte zdravo, makajte vo svojej práci a stále majte nejaký spoločenský život, nemôžete preto strácať čas s ľuďmi, ktorí nie sú naladení na vašu rovnakú vlnovú dĺžku. Prvý deň tejto detoxikácie, by mal byť o tom, aby ste sa uvoľnili od toxických priateľov. Položte si pár otázok: "Mám nejakého priateľa, s ktorým trávim neprimerane dlhú dobu a mám pocit zhoršenia nášho priateľstva a sklamania? Existuje niekto, kto ma neustále trestá a niečo mi vyčíta?".

Obráťte sa na svoju rodinu

Rodinu vám nikto nevymení a ani si ju sami nevyberáte. Kým sa všetko môže javiť ako ideálne, všetky rodinné problémy sa vás vo vašej rodine tiež týkajú, takže nebude jednoduché pred nimi zatvárať oči. Pozrite sa na svoje rodinné vzťahy: Je niektorý z vašich príbuzných ten, ktorý často spôsobuje veľké množstvo stresu? Je vo vašej rodine niekto, kto zhadzuje vaše pocity alebo snáď niekto, koho pre jeho poznámky a pripomienky nemusíte skoro vôbec vídať? Rodina sa zmeniť nedá, ale je skvelé porovnať si myšlienky a pocity o všetkom. Trebárs aj prídete na to, že je medzi nimi niekto, ku komu sa musíte správať úplne odlišne ako k ostatným. Niekedy totiž platí mlčať je zlato.

Skontrolujte svoje zamestnanie

Koľko z vášho času strávite v práci? Naozaj tam chcete stále tráviť toľko času? Alebo už je čas na zmenu: Každý je sám strojcom svojho šťastia. A prečo sa teda aspoň nepoobhliadnuť, ak vás v tej vašej súčasnej práci niečo štve.

Detox organizmu, mysle, ale aj detox vzťahový je raz za čas potreba a s príchodom slniečka a teplejšieho počasia si toto obdobie priamo žiada. Preto sa už raz vykašlite na minulosť a začnite sa venovať tiež svojejou budúcnosti. Pomôcť vám v tom môže aj vedecký dotazník, ktorý vám odhalí, kto je pre vás ten správny a ideálny partner.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: