Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Emocionálne nestabilný partner: Dajte pozor na varovné signály

13.apríl 2018
Emocionálne nestabilný partner: Dajte pozor na varovné signály

Signály, že váš partner je emocionálne nestabilný, môžu byť nepatrné, ale zato sú nesmierne silné. Máte podozrenie, že váš partner v skutočnosti nie je taký, aký sa zdal byť na prvom rande? Čo vôbec znamená emocionálna nestabilita a ako je možné ju spoznať?

Varovné znaky sú zvyčajne veľmi očividné, ale mnohí ľudia často odmietajú ich vziať na vedomie či priznať, že skutočne existujú. Je však dôležité týmto znakom venovať pozornosť a dať si pozor. Prečo? Pretože emocionálna nestabilita, ktorá sa u vášho partnra prejavuje, môže znamenať poruchu osobnosti, ktorá sa nazýva hraničná porucha osobnosti. Môže to byť ale aj známka depresie, úzkosti alebo traumy z detstva.

Ak je váš partner emocionálne nestabilný, váš vzťah môže byť jednosmerka ku zlomenému srdcu. Takže na čo by ste si mali dať pozor? Aké sú varovné signály?

Varovné signály, ktoré by ste nemali ignorovať

Vnímajte správanie svojho partnera. Ak spozorujete niektoré z nasledujúcich varovných signálov, je možné, že váš partner je emocionálne nestabilný.

Je majetnícky a žiarlivosť mu nie je cudzia

Keď je váš partner už od počiatku vzťahu žiarlivý a chce vás len pre seba, môže vám to pripadať milé, pretože vidíte, že má o vás veľký záujem, miluje vás a nechce, aby sa okolo vás motal ešte niekto ďalší, kto by mu mohol konkurovať. Trocha žiarlivosti je v poriadku, však postupom času sa partnerova žiarlivosť môže premeniť na nočnú moru, obzvlášť ak je emocionálne nestabilná. Je veľmi pravdepodobné, že bude veľmi zaujatý voči vašim priateľom, ktorých poznáte roky, a nedovolí vám tráviť s nimi čas, keď u toho nebude schopný byť. Takýto partner nie je schopný uveriť či prijať skutočnosť, že občas potrebujete čas pre seba. Predovšetkým si myslí, že keď niekam vyrazíte sami, budete neverní alebo urobíte čokoľvek iné, čo nechce, aby ste urobili. Takéto správanie môže byť znamením väčších problémov, preto by ste si mali dať pozor.

Má zložitý vzťah so svojou rodinou

Aký má človek vzťah so svojou rodinou je základ. Ak nie je práve najlepší, môže sa to odraziť na jeho vzťahu s partnerom. Je možné, že aj napriek tomu, že sa rodina miluje, existujú problémy s dôverou. Okrem toho rodina nemusí byť schopná vzájomne komunikovať, ani hovoriť pravdu o čomkoľvek. Keď sa pokúsite priviesť reč na tieto problémy, môže sa stať, že vás partner jednoducho odbije. Nakoniec jeho neschopnosť byť úprimný k svojej rodine a jej nedôvera v neho môže medzi vami a vaším partnerom vytvoriť obrovský rozpor. Môžete si byť istí, že vás neurobí svojou prioritou, ani k vám nebude veľmi úprimný. Má to už viac menej zažité.

Má za sebou neisté vzťahy

Rozpráva vám historky o svojich minulých vzťahoch? Ako ten, či tá bol / a bláznivý / á, ďalší vzťah bol plný žiarlivosti, ako niekto ďalší chcel svadbu a posledný ex bol / a neverný / á? Ak máte takého partnera, berte nohy na plecia. Človek, ktorý má za sebou veľa vzťahov a nenesie žiadnu zodpovednosť za stroskotanie ktoréhokoľvek z nich, nie je niekto, s ktorým chcete byť vo vzťahu.

Jediná vec, ktorú si z tohto vzťahu odnesiete, je skutočnosť, že vaše meno sa objaví dlhom zozname ex partnerov vášho partnera, ktorí ho pustili k vode.

Je váš partner majetnícky a žiarlivý? Dávajte si pozor!

Stretáva sa s finančnými problémami

Nie každý, kto má finančné problémy, je emocionálne nestabilný. Každý z nás môže spadnúť na dno a zažívať ťažké časy kvôli neistote v práci alebo choroby v rodine, apod. Ale ak má váš partner problémy zostať za vodou so svojou finančnou situáciou, napriek dobre platenej práci, potom by to mohlo byť výstražné znamenie.

Len si skúste predstaviť, že spoznáte svojho partnera, ktorý bude mať dobrú prácu a bude k vám veľkorysý, pozorný a bude vás milovať. Vy sa zamilujete a potom to príde. Po pár mesiacoch vášho vzťahu zistíte, že svoju finančnú situáciu nezvláda, má dlhy z predchádzajúceho vzťahu, ktoré nevie, ako splatiť. Také dlhy môžu byť známkou toho, že váš partner trpí určitými neistotami, keď bol ochotný minúť toľko peňazí počas predchádzajúceho vzťahu, len aby niekoho obšťastnil. Neschopnosť regulovať výdavky môže byť tiež známkou niektorých hlbších problémov, ako sú bipolárna porucha a úzkosť.

Je na vás extrémne závislý a potrebuje vás

Niekto, kto sa rýchlo na niekoho upne, neustále ho pri sebe "potrebuje", môže kohokoľvek veľmi rýchlo odradiť. Je úplne jedno, či sa jedná o muža či ženu. Každý chce byť potrebný, ale niekto, kto vás neustále potrebuje a chce byť s vami stále, je niekto, kto si nie je istý sám sebou a vidí vás ako niekoho, kto ho môže naplniť.

Mnohým sa páči pocit, ktorý majú z toho, že ich niekto potrebuje, ale všetko má svoje hranice. Ak váš partner prekročí hranicu a napríklad trucuje, keď nemôže byť s vami, alebo k vám vzhliada, aby ste mu hovorili, ako je úžasný, alebo musí na párty stáť vedľa vás a nikam inam sa nepohne, potom tento človek pre vás nie je ideálnym partnerom.

Ak si týchto znakov všimnete, prehodnoťte svoj vzťah. Je celkom možné, že jeho neistota vás nakoniec odpudí.

Jeho reakcie sú extrémne

Mnoho ľudí - muži i ženy - majú emocionálne reakcie na rôzne podnety. Smejeme sa, keď sme šťastní, plačeme, keď sme smutní, a niekedy kričíme, keď sme vydesení alebo nahnevaní. Tieto emócie sú úplne prirodzené a dôležitou súčasťou emočného zdravia. Ak sú tieto reakcie extrémne, niečo nie je v poriadku.

Ak ste s človekom, ktorý na vás kričí, keď sa rozhnevá, nadáva vám, nie je to v poriadku. Ak máte partnera, ktorý pije a býva často veľmi opitý, je to zlé. Ak ste vo vzťahu s človekom, ktorý je až prehnane šťastný, berte to ako ďalší varovný signál.

Nezabudnite, že ak preukáže extrémne zmeny nálady už na začiatku vášho vzťahu, keď sa obaja ešte stále správate čo najlepšie, váš partner bude vo svojom správaní pokračovať, ako bude plynúť čas, tieto extrémy sa s najväčšou pravdepodobnosťou zhoršia. Človek, ktorý prejavuje extrémne emócie, môže mať nejakú poruchu osobnosti. Dôsledkom môže byť zlá chémia alebo trauma z detstva. Bez ohľadu na to, čo je príčinou poruchy, by ste mali čo najrýchlejšie vziať nohy na plecia.

Je veľmi dôležité venovať pozornosť varovným signálom, ak máte vo svojom živote niekoho, kto je emocionálne nestabilný. Či už sa jedná o šéfa, kolegu, priateľa alebo milenca, život s nestabilnou osobou môže mať veľmi negatívny vplyv na váš život. Takže dávajte pozor, ako sa váš partner chová. Uistite sa, že jeho náklonnosť k vám nie je pre vás príliš, že je v pohode, keď je sám, že dobre hospodári s finančnými prostriedkami a že dokáže udržať svoje emócie pod kontrolou. Skúste sa po takomto partnerovi poobzerať na zoznamke!

[rox]

Zdieľajte tento článok na: