Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Dostaňte sa do kondície s partnerom

24.september 2014
Dostaňte sa do kondície s partnerom

Ak chcete urobiť niečo pre seba, začať sa hýbať, cvičiť v posilňovni alebo doma je to skvelé rozhodnutie. Oveľa lepšie cvičiť sa vám bude, keď k sebe nájdete športového parťáka. Môže to byť vaša manželka, priateľka alebo kamarát. Vo dvojici budete všetko robiť efektívnejšie a skôr dosiahnete lepšie výsledky.

"Dvom to ide vždy lepšie než jednému" a o cvičení to platí tiež. Ak, chcete schudnúť, nájdite si vo svojom okolí niekoho, kto má rovnaký cieľ a začnite na ňom pracovať spolu. Výhodou športu vo dvojici je, že sa vzájomne hecujete a neustále sa snažíte byť lepší. Navyše máte kontrolu, či cviky vykonávate správne.

Cvičiť v páre sa dá takmer čokoľvek, začať môžete u párovej jógy, pokračovať v párovej akrobacii a na záver si dať párové posilňovanie. Princíp tkvie vo využívaní partnerovej váhy a jeho pohybu. Kladieme vlastným telom odpor partnerovi a tým prirodzenou cestou spevňujeme dané časti svalov a kostry.

Pohyb namiesto pozerania televízie

Mnoho párov svoje večery trávi na pohovke, kedy si spoločne konečne sadnú a "zapnú bedňu". Jeden na druhého ani neprehovorí a potom idú spať. Po čase začnú priberať nežiaduce kilá a len u šťastlivcov nenastane partnerská kríza v dôsledku nedostatočnej komunikácie.

Ak váš jediný spoločný šport je gaučing, skúste pridať štipku pohybu. Nepreberné množstvo párových cvikov má veľkú výhodu, je možné ich vykonávať v pohodlí domova a potrebujete len jeden druhého. Cvičenie si môžete upraviť podľa vlastných potrieb a nezaberie ani veľa času. Strávite spolu príjemné chvíľky a určite sa aj veľa zasmejete. Cvičenie s partnerom má len samé klady, mnohé páry konštatujú, že spoločné posilňovanie im prinieslo harmonickejšie spolužitie.

Parove_cviceni

"Cvičiť po práci sme začali s manželkou pred nedávnom. Užívame si u toho veľa zábavy a príjemne sa odreagujeme po náročnom dni. Hlavne spoločný čas trávime aktívne a vnímame jeden druhého, "opisuje Ján (36 rokov). Aj jeho manželka Ivana si nemôže spoločné posilňovanie vynachváliť. "Najdôležitejšie pre mňa je, že robíme niečo spolu. Keď sa jednému nechce, druhý ho hecuje, kým nepoľaví zo svojej lenivosti a pohodlia, "dopĺňa Ivana. Obaja sa zhodujú, že sa po fyzickej stránke cítia oveľa lepšie, a to už len po mesiaci a pol pravidelného cvičenia. "Chodíme neskoro z práce a cvičeniu venujeme len pol hodiny raz za dva dni, aj napriek tomu pozorujeme pokroky v našich výkonoch," hovorí Ján a dodáva, že napríklad Ivana nikdy nezvládla klik alebo drep a teraz ich "dá" s prehľadom desať.

Ako na to?

Koho nápad na spoločné cvičenie zaujal, môže si na internete nájsť inštruktážne video (viď odkaz nižšie). Vo dvojici môžete posilňovať brušné svaly, ramená alebo nohy, záleží, aký cvik zvolíte. Tu je pár typov, ktoré by sa vám mohli hodiť:

Stoličky
S partnerom si od seba stúpnite tak, aby keď pôjdete do polo-drepu (ako by ste si chceli sadnúť), sa vzájomne opreli chrbtom. V tejto polohe vydržte, čo najdlhšie dokážete.

Fúrik
Jedná sa o pomerne náročný cvik. Jeden sa opiera na zemi o ruky a druhý stojí za ním a drží ho za nohy. Keď ten prvý robí klik, druhý súmerne s ním vykonáva drep.

Nohy hore
Jeden je opäť na zemi, tentoraz leží a drží partnera či partnerku za členky a dvíha nohy. Druhý mu do nich strká, keď má nohy vo vzduchu. Nohy sa nikdy nesmú dotknúť podlahy.

Kliky s partnerkou na chrbte
Tento cvik nie je vhodný pre začiatočníkov. Ťažšia osoba (väčšinou partner) je naspodu v polohe na kliky a partnerka si na svojho partnera stúpne do tej istej polohy, ale partnera drží za zadnú stranu členkov a nohy má opreté o partnerove ramená. Kliky vykonávajú súbežne.

[paf]

Zdroj: (video) http://veganza.cz/index.php/treninkove-plany/292-trenink-pro-dva

Zdieľajte tento článok na: