Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Dospelí randia

23.august 2018
Dospelí randia

Začínate napriek veku znova randiť? Verte tomu, alebo nie, teraz v dospelosti je to oveľa jednoduchšie ako v dospievaní. Stačí len poznať pravidlá hry.

Zoznamovanie po tridsiatke či štyridsiatke môže byť pre niekoho hotová nočná mora. Všade nájdete návody pre mladé dievčatá, ktoré s tým práve začínajú, ale čo my ostatní? Randenie by malo byť hlavne zábavné a príjemné, ale keď sa stresujete tým, ako sa máte správať, veľmi sa nepobavíte. Našťastie aj neskôr nemusí byť spoznávanie nových ľudí nijako komplikované. Akonáhle sa odhodláte, najskôr prídete na to, že je to naopak ľahšie, ako keď ste boli teenagerom.

Mrknite na pravidlá randenia pre dospelých, ktoré by vás mali previesť bezpečne všetkými úskaliami.

Prehodnoťte svoje názory

Každý máme nejaký svoj vysnívaný ideál muža a ženy, ktorý by sme radi stretli, musíme vám ale s krutou úprimnosťou oznámiť, že v skutočnosti pravdepodobne neexistuje. Tým nenaznačuje, že by ste sa mali uspokojiť s prvým chlapíkom a ženskú, na ktoré natrafíte, len je potreba opustiť nemožné predstavy. Lipnutím na nereálnych fantáziách si nepomôžete a nie je to fér ani k ostatným, s ktorými sa zoznámite.

Nedávajte na prvé miesto vzhľad ani ich auto, zabudnite na všetky tie "zásadné" veci, na ktorých vám záležalo, keď vám bolo dvadsaťštyri. Snažte sa skôr prísť na to, čo potrebujete vo vzťahu cítiť a kde to nájsť v skutočnom živote. Dospelé ženy už pochopili, že existuje celý rad vlastností, na ktorých u partnera záleží oveľa viac. Ide samozrejme len o vaše rozhodnutie a preferencie, ale ak hľadáte napríklad istotu, nie je najlepší nápad začínať si s mačičkou a kocúrikom, ktorí nemajú prácu.

Zabudnite na pravidlá

Keď už sa budete zbavovať svojich ideálnych predstáv, môžete s nimi odhodiť aj zastarané pravidlá zoznamovania. Nie je vám dvadsať a toľko najskôr nebude ani objektu vášho záujmu, tak sa tak k nemu nechovajte. Muži nechcú ženy uháňať. Zrelí muži vedia, čo chcú aj ako to dostať, takže nestrácajte čas s niekým, kto na prvý pohľad nemá záujem. Nemusíte hrať nedostupnú, zároveň by ste ale nemali muža sama uháňať. Stačí sa správať ako dospelá a dať najavo záujem, ak ho naozaj máte.

Povedať mužovi, že sa vám páči, je úplne v poriadku. Muži to milujú. Už od štrnástich, kedy dostali prvýkrát košom v tanečných, si zvykajú na odmietanie, majú to v tomto ohľade stokrát horšie ako my. Tak čoho sa báť? Vzájomné pochopenie je pre príjemne strávené rande zásadné. Tak prestaňte hrať hry.

Buďte sami sebou

Iste, že zo seba nemusíte robiť niekoho, kým nie ste, len aby ste sa zapáčili. Takáto stratégia by sa vám mohla vypomstiť. Ale v každom prípade sa zamyslite nad tým, čo vlastne chcete a čo vás baví. Keď si zo svojich záľub urobíte koníčky, budete sa vďaka tomu stretávať s ľuďmi s podobnými záujmami a tým skôr si nájdete partnera, s ktorým budete mať niečo spoločné. Logické, nie? Snažte si nájsť priateľov, neupínajte sa hneď ku vzťahu. Akonáhle nájdete priateľov a bude medzi nimi dosť jedincov opačného pohlavia, nakoniec dôjde aj na rande.

Rande prežívajte v každom veku

Chvála úprimnosti

Tým sú myslené všetky druhy úprimnosti. Hovorte na rovinu o sebe, o svojich predstavách a túžbach, o tom, aké hodnoty uznávate, práve tak sa nadväzuje vzťah. Dávajte ale rovnako najavo svoje city. Ak máte pocit, že medzi vami niečo je, spozornite. Keď sa pri rozhovore pozeráte niekomu priamo do očí, je v tom veľká sila. Rovnako tak v ľahkom, láskyplnom dotyku. Netlačte príliš na pílu, nech ho neuvediete do rozpakov.

To platí pre obe strany. Môžete s ním skočiť hneď do postele, ak to naozaj chcete, ale nemali by ste to robiť len z pocitu, že sa to od vás čaká. A keď necítite iskrenie? Aj potom by ste mali byť úprimní. Ak cítite, že to tak úplne nefunguje, je lepšie dať to najavo radšej skôr ako neskôr. Keď budete druhého vodiť za nos, len sa tým pripravíte o to, čo je pre vás pre oboch najcennejšie - o čas. Nie vždy je ľahké hovoriť úplne na rovinu, ale z dlhodobého hľadiska je to pre všetky zúčastnené lepšie.

Osobné problémy stranou

Iste, otvorenosť je dôležitá, avšak v prípade niektorých informácií všetkého veľa škodí. Zo začiatku by ste sa mali hlavne pobaviť, no nie? Na prvom a druhom rande nie je potreba riešiť, či sa vezmete. Ide o prieskum terénu. Zisťujete, či máte niečo spoločné, či má vôbec cenu vídať sa ďalej. Lenže s pribúdajúcim vekom je bohužiaľ stále lákavejšie hľadať spojenie v spoločných problémoch. Nemá zmysel sa zverovať sa s tým, že máte nevďačné deti, ako ste pred piatimi rokmi prišli o peniaze a trpíte dnou. Nikdy tiež nepreberajte svojích bývalých partnerov. Túto tému v počiatočnej fáze nezmieňujte.

O čom vlastne hovoriť? O sebe! Na rande idete kvôli tomu, aby ste sa navzájom spoznali, tak sa veľa pýtajte a veľa odpovedajte. Na všetko - politikou počínajúc a obľúbenými filmami a jedlom končiac. Cieľom je zistiť, čo máte spoločné, nie trumfovať sa, kto má horší život.

Nehanbite sa za chyby

Každé rande sa nepodarí, nie každý prejaví záujem. Nie je to veda, keď sa neozve, nevolajte ani vy. Ako dospelá mu dáte určitý čas na rozmyslenie a v prípade, že sa muž odmlčí, si poviete len: "No a ...." a idete ďalej. Pre jedno kvítí slnko nesvieti, tak prečo strácať čas s tými nezaujímavými alebo bez záujmu. Rozhodne sa kvôli tomu nemusíte cítiť zle. Aké by to bolo víťazstvo bez neúspechov.

Zabudnite na minulosť a choďte randiť

Varovné znamenia

Ak sa na zásadnom rande váš náprotivok chová nasledujúcim spôsobom, je asi najvyšší čas na výhovorku a rýchly ústup.

  • Stále pomrkáva na telefón. Značí to nedostatok pozornosti, čo pre vzťah nie je dobré. Zvlášť, keď sa vám nemôže venovať ani na prvej schôdzke.
  • Celú dobu hovorí len o sebe. Neprejavuje záujem o to, čo na to vy.
  • V reštaurácii do detailu špecifikuje objednávku a rovnako potom nie je spokojný. Ak je tak náročný na jedlo alebo kávu, aký asi bude pri hodnotení partnerky/partnera.
  • Stačí stále hovor na svojho bývalého partnera. Minulý vzťah je ako prekážka ísť ďalej.
  • Úzkostlivo sa zaujíma o vaše pocity. Keď sa až príliš často za večer spýta na to, či sa bavíte, či vám chutí alebo nie je chladno, chce sa vám až moc zapáčiť. Čo svedčí o jeho nízkom sebavedomí.
  • Je hrubý na personál reštaurácie, na obsluhu parkoviska a ďalších ľudí. Trebárs je to len stresom z prvého rande, ale to, že si s ním nevie rady, nie je dobré znamenie.

Berte život z lepšej stránky

O vašom šťastí rozhoduje iba a jedine prístup k realite. Keď si poviete, že ste šťastní a úspešní, tak budete. Samozrejme že je život plný nespravodlivosti, utrpenia a problémov. Ale rovnako tak je aj farebný a krásny. Niektoré veci neovplyvníte, ale ako k nim pristúpite, je len na vás. Skúste sa zameriavať práve na to pekné, pretože to je podstatou šťastie. Nachádzať v každej ťažkosti aj klady. Pýtate sa, čo je pozitívneho na tom, že vás opustil partner alebo ste prišli o prácu?

Vnímajte to trebárs ako príležitosť k novému začiatku. Jedny dvere sa zavreli a teraz sa otvárajú ďalšie, za ktorými vás možno čaká niečo úžasné. Neprehrabujte sa v minulosti s pocitom chudinky, ale energiu venujte myšlienkam na to, ako sa z danej situácie dostať. Myšlienky sú skutočne silné a majú na náš životný prístup obrovský vplyv. Keď budete myslieť pozitívne, pritiahnete si do života pozitívne veci a ľudí ako magnet.

Samozrejme sú životné situácie, kedy sa len ťažko môžete presviedčať, že je život krásny. Emócie ťažko potlačíte a smútok si proste odžiť musí každý. Ale vždy potom môžete zdvihnúť hlavu a ísť ďalej.

Každý robí chyby a každý má nejakú minulosť. Ak chcete začať budovať vašu lepšiu budúcnosť, môžete začať hneď - v Bratislave, Košiciach, Nitre, Trenčína, Trnavy, alebo Prešove.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: