Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Dá sa ovplyvniť pohlavie dieťaťa?

10.september 2023
Dá sa ovplyvniť pohlavie dieťaťa?

To je otázka. Jedna skupina ľudí si myslí, že áno, druhá nie. Existuje ale niečo, čo spoľahlivo funguje?

Pohlavie dieťaťa závisí na spermii, ktorá sa dostane do vajíčka ako prvá. Niektoré faktory môžu podstatne ovplyvniť pohlavie dieťaťa. Každý rok sa údajne rodí viac chlapcov, ako dievčat. Jedna teória o tom vypovedá, že s tým má veľa spoločného chromozóm Y. Myšlienka je taká, že mužské spermie, ktoré nesú chromozóm Y, sú o niečo rýchlejšie, a tak je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že sa dostanú do vajíčka ako prvé.

Načasovanie počatia

 • Existujú vraj dôkazy, podľa vykonaných výskumov, že pohlavný styk bližšie k ovulácii zvyšuje danú šancu mať chlapca. Bolo preukázané, že mužské spermie, ktoré so sebou nesú Y chromozóm plávajú rýchlejšie.
 • Pohlavie dieťaťa môže ovplyvniť aj správne načasovanie podľa fáz mesiaca. Ak bude mesiac pri samotnom akte v znamení Barana, Blížencov, Leva, Váh, Strelca alebo Vodnára, mal by sa narodiť chlapček. Keď bude mesiac v ostatných znameniach, malo by sa narodiť dievčatko.
 • Keď počnete bábätko v párny deň, malo by sa jednať o dievčatko, v nepárny deň o chlapca.

Strava je základ

Štúdia zverejnená v časopise Proceedings of the Royal Society B v roku 2008 zistila, že ženy, ktoré jedli v celkovom súčte na deň viac kalórií, cereálie na raňajky a potraviny bohaté na draslík, mali väčšiu pravdepodobnosť, že sa im narodí chlapec. Najdôležitejšie ale je, aby všetky tehotné ženy jedli zdravú a vyváženú stravu, ktorá bude ich vyvíjajúcemu sa bábätku prospievať. Aj nové štúdie, vykonávané univerzitami v Oxforde a Exeteri, potvrdili, že ženy, ktoré sa pokúšajú otehotnieť a majú vo svojej strave aj jedálničku pokrmy s vyšším obsahom kalórií, majú vyššiu pravdepodobnosť, že sa im narodí chlapček. Na splodenie dievčatka musí byť nízka hladina glukózy a sacharidov. Vedci vypočítali, že kalorická hranica matiek, aby mali syna je 2413 kalórií za deň a u dcér 2283 kalórií za jeden deň. Ďalšie výsledky z výskumu ukázali, že dokonca až 60% žien, ktoré každý deň jedli obilniny, porodili chlapca, rovnako ako ženy, ktorých strava bola bohatšia na draslík, vápnik a vitamíny v čase ich tehotenstva.

Dôležitú úlohu hrá rodinná história

Ľudia sa často snažia odhadnúť pohlavie nenarodeného dieťaťa na základe počtu chlapcov a dievčat, ktoré sa už v rodine narodili alebo podľa počtu súrodencov, ktorých každý rodič má. Ak teda vaši rodičia pochádzajú z dvojčiat, je tu určitá pravdepodobnosť, že budete mať dvojčatá tiež. Ak prevažujú vo vašich rodoch chlapci, môžete očakávať, že aj vám sa podarí splodiť chlapca.

Ženy sú odolnejšie

Ak je žena v pokoji a blahobyte, potom sa väčšinou narodí chlapec. Keď prežíva stresy mal by to byť chlapec. V prípade otehotnenia, ktorému sa musí medicínsky pomôcť je väčšia pravdepodobnosť, že sa narodí dievčatko.

Aby ste počali chlapca, mali by ste:

 • Zvýšiť pomer zeleniny a čerstvého ovocia vo svojom jedálničku.
 • Vyhnite sa mliečnym výrobkom a výrobkom s nižším množstvom horčíka a doplnkom s vápnikom.
 • Zvýšte príjem potravín, ako sú banány, ktoré obsahujú draslík.
 • Jedzte veľa potravín ako napríklad: figy, čerešne, čerstvé citróny, chleba zo špaldovej múky, šošovicu, avokádo, materskú kašičku, píniové oriešky, mandle, mrkvu, červenú reďkovku, čerstvú červenú repu, lucernu, jačmeň, naklíčené semená a listovú zeleninu.
 • U budúceho otecka by tiež nemalo dochádzať k nadmernému zahrievaniu okolo genitálií, pretože teplo ničí mužské spermie. Mali by sa vyhnúť priliehavej spodnej bielizni, saune a vírivke.
 • Ak by ste chceli mať chlapca, mali by ste mať pohlavný styk viac dní pred ovuláciou, aby ste sa pokúsili o zvýšenie pravdepodobnosti.

Aby ste počali dievčatko, mali by ste:

 • Do stravy zaradiť viac horčíka, vápnika a kyslé potraviny, ako je napríklad kukurica, mäso, fazuľa, ryby, slivky, káva, vajcia, pečeň a jogurt.
 • Vyhnite sa zásaditým potravinám, ako sú banány, pomaranče, zemiaky a melón.
 • Berte potravinové doplnky, ktoré obsahujú vápnik, kyselinu listovú, horčík a vitamín C.
 • Ak by ste chceli mať dievčatko, mali by ste naplánovať pohlavný styk čo najbližšie k dobe ovulácie ako to len bude možné.
 • Rodičom, ktorí túžia po dievčine, sa odporúča, aby mali samotný akt najlepšie v misionárskej polohe.

Čínsky kalendár

V Číne bolo pohlavie potomka vždy veľmi dôležité. Od nepamäti sa pokúšali pohlavie bábätka ovplyvniť a uprednostňovali chlapca. Čínsky kalendár na zaručenie plodnosti s ovplyvnením potomka bol nájdený už v starovekej hrobke tunajšieho kráľa. Ako prvý krok, aby ste mohli použiť tento kalendár, je potrebné zistiť svoj lunárny vek. Ten získate tak, že k roku, kedy žena otehotnie, pripočítate číslo jedna a následne v tabuľke dostupnej na internete si navyše podľa mesiaca otehotnenia môžete dohľadať, aké pohlavie bábätka sa vám s najväčšou pravdepodobnosťou narodí.

Ako odhadnúť pohlavie dieťaťa?

Pohlavie dieťaťa dokáže lekár zistiť pomocou ultrazvuku presnejšie až okolo 20. týždňa, ale môžete sa občas stretnúť s tým, že vám ho lekár prezradí už v týždni 16.

 • Vzhľadom k tomu, dievčatá sú jemnejšie stvorenia, budete sa dožadovať skôr sladkých potravín.
 • Pri očakávaní chlapčeka budete mať väčšiu chuť na kyslé a slané potraviny.
 • Podľa niektorých babských rečí je známkou, že očakávate dievčatko to, že vám ako mamičke berie krásu.
 • Môžu sa objaviť napríklad väčšie problémy s pleťou.
 • Ak očakávate chlapca, máte mať väčšie brucho ako zadok, ak dievčatko, tak naopak väčší zadok a menšie brucho.
 • Veľký pocit nevoľnosti počas prvého trimestra tehotenstva, čo je obdobie prvých dvanástich týždňov, značí, že sa vám s väčšou pravdepodobnosťou narodí dievčatko.
 • Ak si naopak prvý trimester užívate bez najmenších problémov a nevoľnosti, mali by ste sa tešiť skôr na chlapčeka.

Jedinou účinnou metódou, ktorá teda zostáva najlepšia a najužitočnejšia pre výber pohlavia je využitie služieb inštitútu pre reprodukčnú medicínu. Triedenie spermií je pravdepodobne najschodnejší spôsob, ktorý existuje a je to asi aj najefektívnejšie k ovplyvneniu pohlavia vášho potomka. Ale čo je úplne najdôležitejšie, aby vaše bábätko bolo zdravé, šťastné a spokojné, či už sa bude jednať o dievčatko alebo chlapčeka.

Zdroj: http://www.aww.com.au/mother-and-baby/pregnancy-and-birth/gender-selection-can-you-really-influence-the-sex-of-your-baby-2354

[kač]

Zdieľajte tento článok na: