Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo naozaj chcete?

27.december 2017
Čo naozaj chcete?

Často si myslíte, že robíte všetko preto, čo naozaj chcete, ale pritom tomu tak naozaj nie je. A poznáte to, keď to dostanete, ale váš pocit šťastia sa nedostaví taký, aký ste si predstavovali.

Každý raz zistí, že so svojím životom nie je zas až tak spokojný. A je jedno, či je vám dvadsať alebo päťdesiat. Ako si pomôcť? Ma zmysel ísť po svojich koľajách alebo skúsiť nejakú zmenu?

Nekupujte hneď všetko, čo si myslíte, že nutne potrebujete

Vždy, keď sa vám niečo zapáči, tak si spomeňte na to, čo máte doma. Naozaj potrebujete ďalšie vysoké kozačky, nestačia vám tie štyri, čo máte doma? Zamyslite sa nad tým, či naozaj potrebujete toľko topánok, oblečenia, kozmetiky. Využijete a vynosíte všetko? Dobré je si položiť otázku, prečo tieto veci neustále kupujete? Nie je to len z toho dôvodu, že sa snažíte naplniť nejakú vnútornú prázdnotu? Skúste popremýšľať, čo je vo vašom živote naozaj zlé, čo sa vám nepáči a skúste sa na to zamerať. Nielen, že sa vám bude lepšie žiť, ale aj ušetríte veľa peňazí. Ten hmotný majetok je totiž iba prchavé a chvíľkové šťastie.

Vráťte sa do detských čias

Čo ste si priali, aby sa stalo, keď ste boli dieťa? Pravdepodobne ste nemysleli na slávu a šťastie. Chceli ste samých dobrých priateľov, šťastnú lásku a jedno povolanie, ktoré vás bude baviť. Pokiaľ môžete urobiť čokoľvek, aby ste si aspoň jeden z týchto cieľov splnili, neváhajte a začnite, aby ste boli zasa šťastný.

Naučte sa prijímať pomoc

Vaše ego môže mať problém s prijatím pomocnej ruky, keď to najviac potrebujete. Bez ohľadu na to, aké sú vaše životné ciele pre lepšiu budúcnosť, určite budete potrebovať pomocné ruky od ľudí, ktorí vás naozaj milujú a od tých, ktorý vám chcú pomôcť. Pomoc sa nebojte prijať bez akýchkoľvek pripomienok.

Určite si svoje hlavné morálne hodnoty

V čo veríte? Vezmite si kúsok papiera a všetko si zapíšte. Máte všetky vlastnosti, ktoré sú pre vás dôležité a ktorým veríte? Pokiaľ tomu tak nie je, musíte sa stať osobou, ktorou chcete naozaj byť. Každý si musí nájsť svoje hlavné morálne hodnoty, ktorých si cenia a ktoré sú pre nich dôležité.

Keď ste nešťastný, viete prečo?

Cítite sa, že ste nešťastní? Prečo? Možno sa vám nepáči práca, ktorú robíte? Možno máte kamarátov alebo kolegov, ktorí vám odsávajú energiu preč? Možno, že ani váš partner vám nerobí radosť?

Zamyslite sa nad vašimi problémami a snažte sa o riešenie

Namiesto toho, aby ste premýšľali o tom, čo si chcete kúpiť, zamerajte svoju pozornosť na problémy, ktoré vás teraz zaťažujú. Môžete urobiť niečo, aby ste ich vyriešili? Ak áno, potom to urobte. Ak problémy a riešenia nezávisia na vás, je teda iba jedna vec, ktorú môžete urobiť a to je - všetko prijať. Je totiž čas ísť ďalej a riešiť prítomnosť a prípadne budúcnosť.

Doprajte si dobrodružstvo

Nemáte na drahú letenku na vysnívanú dovolenku? Kúpte si lístok na vlak a choďte niekam inam, priblížite sa niekam, kam ste sa chceli pozrieť, bez toho aby ste si zruinovali domáci rozpočet. Zmeňte niečo vo svojom stereotype. Zmeňte životný štýl, nájdite si ďalších nových priateľov, napríklad z nejakého nového krúžku, ktorý začnete navštevovať. Niekedy stačí pustiť si len film trochu iného žánru, než bežne sledujete alebo iný štýl literatúry, než ktorú čítate neustále. Je dôležité sa zbaviť obvyklých návykov, aby ste objavili nové záujmy a nové dobrodružstvá.

Co doopravdy chcete?

Buďte sami sebou

Správate sa ako iný človek, keď ste v práci, doma, na návšteve alebo na večierkoch? Správate sa inak, ako keď ste sami, s priateľmi a s ľuďmi, pretože chcete zapôsobiť? Naše priania a myšlienky nie sú vždy naše. Všetky masky skrývajú vaše pravé ja. A to je presne ten dôvod, prečo nemôžete zistiť a prísť na to, čo naozaj chcete. Môžete byť vždy tým, kým chcete byť. Cesta k vášmu osobnému úspechu a spokojnému životu začína u vás samých a identifikáciou vašich skutočných potrieb a prianí. Ako náhle túto časť zistíte a zariadite tak, aby fungovala, môžete podniknúť skutočné kroky v ústrety k jasnejšej budúcnosti a k tomu čo je pre vás naozaj dôležité.

Meditujte

Najlepšia technika, ktorá vám pomôže objaviť vaše vnútorné potreby a priania. Naučíte sa odpočívať, byť v pokoji a upokojíte vašu myseľ. Tie najviac zbytočné myšlienky sa dostanú na povrch a vy ich budete musieť nechať odísť, aby ste sa upokojili a boli si schopní uvedomiť si to, čo máte vo vnútri seba a aké sú hodnoty, ktoré sú pre vás naozaj dôležité.

Premýšľajte o tom, kde budete za päť rokov

"Kde sa vidíte o päť rokov?" Snáď na každom pohovore vám túto otázku položí. Je to jedna z tých namáhavejších otázok, pretože odpoveď na ňu môže byť použitá proti vám. Nikto nedokáže odpovedať konkrétne a presne a väčšinou sú odpoveďou veci, ktoré potrebujete. Môžete povedať čokoľvek, ale je len veľmi malá pravdepodobnosť, že za tých päť rokov naozaj docielite toho, čo teraz chcete a potrebujete.

Ako si vybrať kariéru, ktorá sa vám páči a ktorú naozaj chcete?

Väčšina kariérnych problémov plynie z toho, že si síce vyberáme dobrú prácu, ale potom sa ukáže, že to bola zlá voľba. Je takmer nemožné, aby ste si na prvý pokus vybrali správnu prácu. Takže si nemyslite, že ste nejakou výnimkou, ak prácu z nejakého dôvodu zmeníte. Na to, aby sa vám v práci páčilo, musia fungovať tri veci - kolektív, mzda, náplň práce. Ak je jedna vec zle, tak zostávajú ešte dve, kvôli ktorým stojí za to do práce chodiť. Keď sú zle dve z troch, tak už je čas na zmenu. A zmien sa nebojte, môžu vás len obohatiť, aby ste prišli na to, čo naozaj chcete.

Testovanie a fluktuácia

Testovanie mnohých rôznych pracovných miest je skvelý nápad, hoci sa to niekomu môže zdať nezmyselné. Samozrejme to neplatí o striedaní pracovného miesta každé tri mesiace, ale občasná obmena je niekedy na mieste. Môžete nastúpiť a potom tiež zostať v jednej a tej istej firme niekoľko rokov, ale môže sa potom stať, že táto firma začne mať problémy a vy budete pre trh práce nepoužiteľní. Budete mať len veľmi úzke skúsenosti v jednom sektore a v jednom systéme.

Aby ste zistili, čo naozaj chcete, musíte odstrániť prekážky, ktoré vám v tom bránia. Začnite od seba, zistite, čo naozaj chcete. Objavovanie toho, čo naozaj chcete robiť so svojím životom, nie je pre nikoho len tak ľahká úloha, ale môžete na nej pracovať postupne krok za krokom. Chýba vám pocit z dobrej práce, porozhliadnite sa po niečom novom, za pokus a pohovor nič nedáte, buď to vyjde hneď, alebo neskôr. Odmietnuť môžete ponuku vždy. A ak vám chýba láska, nájdite si svoju drahú polovičku. Je jedno či sa chcete zoznamovať v Bratislave, Prešove, Košiciach, ŽilineTrnave alebo Nitre.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: