Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo muži na ženách milujú?

15.december 2017
Čo muži na ženách milujú?

Je čas skoncovať s klišé! Áno, na prvý pohľad môže zaujať vzhľad, ale tým, čo na nás nová generácia mužov miluje, sú hlbšie hodnoty. Viete aké?

Letí na rovnoprávne, silné ženy. Nechávajú si viac času na hľadanie tej pravej a vyberajú podľa iných kritérií ako predtým. Ideály krásy sú pre nich menej významné, viac sa cení charakter a sociálne kompetencie. To sú najdôležitejšie aspekty "nových mužov" pri voľbe partnerky a tiež dnešné štatistiky už potvrdzujú nový trend. Muži sa dnes ženia o päť rokov neskôr ako v roku 1991, teda priemerne vo 33,5 roka. Významní psychológovia, zisťujú, že sa nároky mladších mužov menia. Stále viac sníva o dynamickej, samostatnej žene, s pracovnými plánmi alebo doktorským titulom.

Najvýznamnejšie želanie mužov, čo sa žien týka, v súčasnosti znie: radosť zo života, sexuálna aktivita, vzdelanie, svetaznalosť a samozrejme emancipácia vo všetkých oblastiach. To, že sa teraz objavil tento nový typ mužov, má jednoduchý dôvod. U tejto generácie sa totiž jedná o nový typ "mamičkiných chlapčekov" v tom najlepšom slova zmysle. Obraz ženy v dejinách ľudstva sa ešte nikdy nezmenil tak silno ako v posledných 30 rokoch. Ženy sú dnes sebavedomé, rovnoprávne, často vykonávajú mužské profesie.

  • 86% mužov hovorí, že mať rodinu a deti má najvýznamnejšie miesto v ich životných plánoch. 73% si želá sebarealizáciu v práci.

A mnoho žien, ktoré túto spoločenskú zmenu spoluprežívají, majú deti. Sebavedomé pracujúce matky sprostredkovávajú svojim synom úplne iný obraz ženy ako matky, ktoré boli podriadené mužovi. Ale tiež dospelí muži sa učia od žien, a síce to, čo je dnes "mužné". Pretože predstava muža, ktorú nám prezentuje reklama, filmy a tak podobne, sa už 30 rokov príliš nezmenila. Za skutočného chlapa je považovaný stále ten, ktorý má moc a svaly, je drsný a dokáže uživiť rodinu. Len to nemá veľa spoločného s dnešnou realitou.

Ženy sa dnes zaobídu aj bez živiteľa s chromozómom Y, v zamestnaní sa čím ďalej tým častejšie vyžaduje emocionálne kompetencie ako sila svalov, muži sa preto v starých klišé o svojej úlohe cítia čím ďalej tým horšie a hľadajú iné možnosti. A kto im pri tom pomôže? Ženy! Ukazujú, že nechcú žiadneho "cool" kovboja, ale prirodzeného muža, ktorý dáva najavo svoje city. Aj preto dávajú noví muži prednosť partnerkám, ktoré im načúvajú, vie im poradiť a akceptujú ich, cení si pozitívnych ženských vlastností, ako sú nežnosť, komunikatívnosť a ochota pomáhať, ale aj sila a cieľavedomosť.

  • 119 000 mužov bolo oslovených, čo pre nich je u ženy najdôležitejšie. Prvé miesto: inteligencie. Až za ňou nasledujú zovňajšok a zmysel pre humor.

Dve hodnoty sa ale príliš nezmenili. 58% mužov potrebuje vo vzťahu určitú voľnosť a 90% chce vyrovnanú partnerku so zmyslom pre humor. Ak "noví muži" sú naozaj takí, ako nám veda sľubuje, nemal by to byť žiadny problém.

Za co muži milují své ženy

Keď sa muži zveri

Tomáš, 34 rokov, vo vzťahu 2,4 roka

"Tam, kde sa objaví vyjde slnko."

Prvý pohľad

Na plese v Kongresovom centre som videl Katku prvýkrát, pracovali sme ako brigádnici - čašníci pre rovnakú agentúru. Hoci sme boli v práci v strese, bola stále veselá a v dobrej nálade. Smiala sa srdečnějie a otvorenejšie ako Cameron Diaz, vyzerala naozaj šťastná, a keď obsluhovala pri stoloch, rozjasnil sa celý sál. Všetci hostia jej jej úsmevy vracali. Katka svojím úsmevom čoskoro nakazila celý tím. Ja hlupák som sa ju vtedy neodvážil osloviť.

Čerstvo zamilovaní

Našťastie sme sa zase pracovne stretli na jednom vianočnom večierku. Mala na sebe dlhý modrý top, hnedý sveter na zapínanie, čierne legíny a vysoké topánky. Žiarivo sa na mňa usmiala a vyzerala úchvatne. Ďalšie, čo si pamätám, je to, že sme sa pobozkali. Ale ako k tomu došlo, vlastne neviem. Od tej chvíle sme spolu trávili veľa času, po pár týždňoch sme začali náš vzťah brať vážnejšie a vlani sme si našli spoločný byt.

Dnes

Máme vášnivý vzťah, ale tiež sa dokážeme vášnivo pohádať. Často to je ale kvôli hlúpostiam, ako je upratovanie. Ale najlepšie na všetkých hádkach je, že keď som naozaj rozčúlený, po chvíli Katka príde ako prvá a pritúli sa ku mne, až ma na ňu všetok zlosť v sekunde prejde. Aj v posteli u nás panuje rovnaká vášeň ako na začiatku. Páči sa mi, že sa v nej skrýva tak nekonečná láska. Keď vidí psa, musí ho hneď pohladiť. Niekedy ale tiež stojí rozpálená do biela vo dverách a robí mi peklo, pretože sa povaľuje na gauči namiesto toho, aby som napríklad zavolal predsedovi bytového družstva kvôli teplej vode. Keďže viem, že má pravdu, tak sa okamžite zdvihnem a idem mu zavolať. Chová sa tak, že sa jej darí, aby som bol lepší človek.

Roman, 26 rokov, vo vzťahu 3,4 roka

"Vďaka nej som precestoval celý svet."

Prvý pohľad

Naše rodiny sa poznajú veľmi dlho, preto poznám Ninu už od detstva a vídam ju na dovolenkách aj rôznych oslavách. Nina je divoká, samostatná, silná a túži po dobrodružstve, jej blonďavá hriva je tak nespútaná ako ona sama. Žiadne nebezpečenstvo pre ňu nie je príliš veľké, žiadna hora príliš vysoká a neexistuje žiadny druh športu, ktorý by nechcela vyskúšať. K nej a k jej životnému štýlu sa hodia aj to, ako sme sa vlastne dali dokopy. Viezol som ju do nemocnice, pretože si pri bláznivom sánkovaní na horách, kde sme s rodinami boli, zlomila ruku. A vtedy medzi nami preskočila iskra.

Čerstvo zamilovaní

Vtedy, na jej pohovke, na ktorej sedela s čerstvou sadrou, sme sa po toľkých rokoch konečne pobozkali. O dva týždne neskôr mi Nina navrhla: "Čo keby sme vyrazili do Egypta?" Predtým som ešte nikdy neletel, a keď lietadlo vzlietlo, nervozitou sa mi takmer zastavilo srdce. Nina ma milo upokojovala. Vedľa nej sa vždy cítim ako dobrodruh.

Dnes

Po šiestich mesiacoch sme spolu začali bývať. Niekedy sa čudujem, že som v predchádzajúcich 23 rokoch nezomrel nudou. Až s Ninou mám pocit, že žijem. Okrem Egypta sme boli ešte v Thajsku, Fínsku, Tunisku, Mníchove, Berlíne, Benátkach, máme dobrých priateľov v Londýne a v súčasnej dobe sa za ňou vlečiete, keď svištia na svojom novom horskom bicykli po lesoch. Musím ju niekedy ale dosť brzdiť, pretože je to príliš nebezpečné, napríklad pri jazde na štvorkolke dáva moc plynu. Pozrie sa na mňa potom svojimi veľkými očami a povie len: "O.k.!", Pretože neznáša hádky. Raz sa pustíme do najväčšieho dobrodružstva, aké môžu páry zažiť: založíme rodinu.

Muži milují své ženy

David, 24 rokov, vo vzťahu 2,7 roka

"Je veľmi výkonná a predsa ženská!"

Prvý pohľad

Štefánia sedela pri vedľajšom stole v reštaurácii, kam som sa s kamarátmi vybral sledovať ligové stretnutia nemenovaného slovenského futbalového tímu. Najskôr ma zaujala svojím neobvyklým účesom s ofinou, páči sa mi, keď majú ženy vlastný štýl. A tie jej úžasné dlhé nohy. Potom mi ale najviac imponovala svojimi znalosťami o futbale. Rýchlo sme sa dali do hovoru a ja sa dozvedel, že je členkou jednej tipovacia komunity, kde je dokonca na prvom mieste a občas svoje tipy hovorí kamarátom, ktorí na futbal vsádzaju. Úplne normálne so mnou o futbale hovorila, bol som s nej úplne unesený.

Čerstvo zamilovaní

Pozerali sme sa ešte na pár futbalových zápasov spoločne, než som ju prvýkrát navštívil doma. Sám som býval v chaotickom byte s piatimi ďalšími kamarátmi, a preto na mňa urobil dojem jej vkusný byt. To by ma pri všetkých tých vedomostiach o futbale nikdy nenapadlo. Tiež jedlo, ktoré uvarila, bolo geniálne, ryžový nákyp a ten ja milujem!

Dnes

So svojou nápaditosťou a kreativitou zariaďuje nielen náš nový byt, ale tiež plánuje náš voľný čas. Je nekonvenčná a výkonná. Vyštudovala reklamnú školu, v práci sa zaoberá účtovníctvom a okrem toho ešte študuje vysokú školu ekonomickú. Zároveň sa nebojí ukazovať svoju ženskú stránku. Rada sa mazná, keď celé noci pracujem u pc, hladí mi šiju a varí mi jablkový čaj.

Nezostávajte sami a dovoľte si tiež sa zamilovať. V každom kraji na vás niekto čaká, hľadajte a choďte na rande.

Zdroj: http://stylecaster.com

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: