Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo by ste mali a nemali robiť pred svojími partnermi

21.marec 2018
Čo by ste mali a nemali robiť pred svojími partnermi

Aké divné veci a zlozvyky by ste rozhodne nemali robiť pred svojími partnermi? Čím svojho partnera rozhodne vytočíte a čo sa mu na vás možno nepáči? Poradíme vám, čo pred nimi robiť nemusíte.

Sú veci, skutočnosti a okolnosti, ktoré muži o ženách vedia a tolerujú, rovnako tak ako ženy o mužoch. A len máloktorý muž ocení, keď si pred ním bude žena robiť kozmetiku alebo holiť intímne partie. Niektoré ženy to majú zrovna tak. A čo by teda mohlo zostať pred oboma partnermi skryté?

Kozmetika

Každá žena chce byť pre svojho partnera tou najkrajšiu a jedinečnou, lenže len máloktorý muž vydrží skoro každodenné vyškieranie sa do zrkadla, komentovanie každého pupienka či nezrovnalosti a nekonečné tony všemožných kozmetických prostriedkov, obrúskov a odličovacích doplnkov. Je teda vždy lepšie si pred partnerom zaliezť niekam bokom a urobiť si kozmetiku niekde stranou bez ďalších očí, ktoré vašu procedúru rovnako ani vidieť nechcú.

Toaleta

Veľmi veľká väčšina mužov aj žien je priamo alergická na to, keď na ne ich partner hovorí zo záchoda. Všetci máme svoje potreby, všetci musia niekedy na toaletu. Je ale dobré zachovať si určité tajomstvo, zavrieť dvere a vykonať potrebu bez ďalších očí i uší. Všetko počká, žiadna debata vám neutečie, ak sa na chvíľočku vzdialite na toaletu.

Holenie

Je úplne niečo odlišné, keď zahrniete holenie do vašich hrátok do toho, keď si budete úplne bez predsudkov holiť pred svojím partnerom chlpaté nohy, zarastené podpazušie, alebo si vytrhávať fúziky.

Čistenie zubov

Zuby by ste si mali čistiť ráno, na obed, po každom jedle, ale aj večer. Mali by ste byť schopní si ich čistiť kedykoľvek a kdekoľvek, ale opäť platí, že by ste si mali dať pozor, kde presne a pred kým si ich čistíte. Použitie kefky v spoločnej kúpeľni pri spoločnom prebudení áno, ale použitie dentálnej nite s otvorením celých svojich úst nie je práve estetické.

Čo by ste naopak mali robiť, aby bol váš vzťah spokojný?

A to nielen preto, aby bol váš vzťah šťastný:

Vyznávajte sa

Napriek všetkým hádkam všedných dní, smútkom a nepríjemnostiam, ktoré zažívate jeden od druhého, a zlovestnými pocitmy ohľadom každého dňa, usilujte o to, aby váš partner vedel, že ho milujete a že on miluje vás. A skôr než len posledný povzdych v noci povedzte, čo naozaj cítite.

Ak je to možné, choďte spať v rovnakom čase

Príliš veľa párov ide do postele v rôznych časoch, ktoré následne vedú k rozpojeniu vášho spoločného života. Šťastné páry chodia spať v rovnaký čas úmyselne. Ísť spoločne do postele vytvára spojenie a poskytuje príležitosť na dôvernejšie prepojenie.

Otvárajte svoje pocity

Najšťastnejšie páry pravidelne diskutujú o vonkajších stresoch v ich živote a umožňujú svojmu partnerovi často agrumentovať na ich názory. Pokiaľ sa chcete pohádať a prejaviť svoje pravé pocity, nechajte si na rozmyslenie 15 až 30 minút, aby ste sa uvoľnili a svojho partnera zbytočne neosočovali a nezhadzovali. Je dobré počúvať stres partnerov, bez toho, aby cítili, že potrebujú nejakú radu a že potrebujú vyriešiť alebo riešiť nejaké svoje problémy. Ich partner má veľkú tendenciu oceniť túto príležitosť a pocit chápanie im pomáha byť pripravení riešiť ďalšie stresové situácie.

Čo by ste nemali robiť pred svojími partnermy

Čo by ste mali a nemali robiť ešte pred svadbou

Svadba je jeden z veľmi dôležitých dní vo vašom živote. A aj napriek tomu, že na ňu čakáte niekoľko rokov, alebo naopak ste sa rozhodli, že do toho buchnete pred nedávnom, sú veci, ktoré by ste si mali odpustiť a ktoré by ste naopak ešte mali stihnúť.

Zoznámenie s rodičmi

Určite je dobré vidieť partnerovu rodinu ešte predtým, než si poviete svoje áno. Budú časťou vášho života možno veľmi dlho.

Zaobstarajte si zvieratko

Nemusí to byť hneď psík, ktorého budete musieť venčiť, ale pri starostlivosti o vášho maznáčika spoznáte ďalšiu stránku jeho osoby, s ktorou potom budete musieť po celý zvyšok života žiť.

Navštívte priateľov

Choďte a urobte čo najlepší dojem. Priatelia vášho partnera budú mať na váš vzťah rovnaký vplyv ako tí vaši kamaráti.

Financie

Porozprávajte sa o svojich naozajstných finančných záväzkoch. Peniaze sú práve ten najčastejší dôvod rozpadu väčšiny manželstva. Veľmi často totiž k sebe partneri nie sú hneď na samotnom začiatku úprimní. Alebo jeden druhého ospravedlňuje a v neposlednom rade si myslí, že toho druhého dokážu zmeniť či priviezť na správnu cestu, pretože mal v živote len smolu do tej doby, než vás stretol. Opak je ale pravdou, každý je za svoje činy a následky zodpovedný úplne sám a ísť do vzťahu a spoločného života s človekom, ktorého chcete meniť, je úplná hlúposť.

Ukážte svoje zlé návyky

Nemá zmysel predstierať, že ste niekým, kým v skutočnosti nie ste. Uistite sa, že váš partner vás miluje za to, akí naozaj ste. Ak sa nedokáže vysporiadať s chrápaním, žuvaním alebo ohryzovaním nechtov, potom je najlepšie, aby ste sa vážne porozprávali. Predstierať čokoľvek vo vašom vzťahu sa nevypláca.

Kompromisy

Kompromis v manželstve a v podstate v akomkoľvek vzťahu je dôležitý a musíte zistiť, či ste ho naozaj schopní. Takže si tie večery s priateľmi zorganizujte a vyrazte, pretože len tak zistíte, ako to obaja zvládnete. Ak existuje žiarlivosť alebo neistota, musí byť vyriešená oveľa skôr, ako budú prijaté nejaké záväzky.

Vlastný názor

Musíte tiež svojim partnerom ukázať, že budete aj naďalej mať svoje názory. Samozrejme by ste mali kompromitovať, ale nikto nechce byť s niekým, kto sa vždy vzďaľuje. Je to všetko opäť iba o úcte k tomu druhému. Vlastný názor je neoddeliteľnou súčasťou každého fungujúceho vzťahu, rovnako ako kompromisy.

Pochopte obaja životné ciele

Ak ich nepoznáte, spýtajte sa. Vstúpte do manželstva s vedomím, čo obaja chcete vo svojom živote - a to ako jednotlivo, tak aj ako pár. A pamätajte si, že zatiaľ čo manželstvo vždy zahŕňa nejakú formu obetí na oboch stranách, nikto by sa nemal vzdať svojich snov. Pochopte sny svojho partnera a pochopte aj tie svoje.

Nákupy

Nakupujte spoločne, vyberajte tovar a čakajte spoločne v rade. Je to stresujúci zážitok, tak sa otestujte a uvidíte, ako to zvládnete spoločne.

Plánovanie cesty

Obtiažnosť plánovania je druhá veľká skúška pri plánovaní svadby. Dovolenka môže byť tá najromantickejšia vec, ktorú môžete urobiť, ale zároveň môže byť tiež najviac stresujúca. Uistite sa, že viete, kto je naozaj vedľa vás, než sa vydáte na spoločné medové týždne po romantickej svadbe.

Či už nejaké svoje zlozvyky máte, alebo nemáte, nemali by ste sa za ne svojím spôsobom hanbiť a mali by ste o nich dať svojmu partnerovi vedieť. A ak sú nejaké situácie, kedy ste nevrlí, skúste tento váš zlozvyk rovno odbúrať alebo sa s ním o ňom pobaviť, treba sa dozviete ešte o nejakom ďalšom, ktorý je mu nepríjemný. A či sa vo vašom vzťahu objavujú problémy dlhodobejšie a ani odstránenie zlozvykov nepomôže, môžete svoju ponorku prekonať aj s odbornou pomocou, ak budete chcieť obaja - v Bratislave, Nitre, Košiciach alebo kdekoľvek inde.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: