Nie je nič intímnejšie a jednoduchšie ako bozk. Viete ale, že niekde vás za neho môžu aj potrestať?
Druhov bozkov je veľa, ako napríklad hravý, kúsavý, priateľský, na tvár, hlboký, francúzsky atď. Zážitok z prvého bozku nie je väčšinou ľuďmi popisovaný úplne pekne. Väčšinou sa dočítate, že ho prirovnáme k úhorom alebo k niečomu čudnému, mokrému, osobitnému. Pri bozkávaní záleží samozrejme aj na hĺbke, kde sa vaše jazyky prepletú, nechcete predsa toho druhého udusiť. Mnoho žien, ale aj veľa mužov si uvedomujú intimitu bozkov a bozkávanie. Bozk je taká prvá základňa toho, aby ste zistili, či spolu byť alebo nie. Prvý bozk vám napovie, či je medzi vami ozajstné napätie a emócie. A je obrovský rozdiel medzi bozkami a bozkávaním, keď je vám pätnásť alebo už napríklad tridsať rokov. Bozk a bozkávanie sa je zdravé, krásne a k láske patrí. Oveľa dôležitejšie než technika, je vaša kreativita a emócie, ktoré medzi vami v ten daný okamih panujú a prebiehajú. Ale pamätajte, že ak sa chystáte na dovolenku, aj za nepatrný bozk sa môžete dostať do problémov so zákonom. Vždy bude dobré si vopred zistiť, kde sa čo smie a nesmie.
Rovnako ako sa nedá kýchať s otvorenými očami, tak sa asi ani nedá poriadne bozkávať s otvorenými očami. Váš mozog nedokáže spracovať viac zmyslov naraz. Keď budete mať totiž otvorené oči, tak sa nebudete bozku a bozkávaniu venovať naplno, budete si všímať vecí a vnemi okolo a nedokážete ho precítiť naplno.
Francúzsko, Paríž
Údajne od roku 1910 je v Paríži na stanici bozkávanie zakázané. Dokonca na to existuje aj zákon, ktorý asi nebude nijako správne definovať sankcie, každopádne budete pokarhaní a môžete byť aj z nástupišťa vyprevadení. Ale zrejme sa bude jednať o veľmi starý zákon, ktorý sa nebude v dnešnej dobe až tak veľmi striktne dodržiavať, rovnako ako keď vo vlaku dostanete pokutu, údajne by totiž ten pokutující mal mať biele rukavice a meč, inak je pokuta vraj neoprávnená.
Turecko
Respektíve vo vnútrozemí si môžete privodiť nemalé problémy tým, že sa budete na verejnosti bozkávať.
Spojené arabské emiráty
Aj tu platí, že na prejavovanie citov na verejnosti opatrne. Inak tomu bude asi určite v dovolenkových letoviskách než mimo nich, ale aj tak nie je dobré sa dostať do sporu so zákonom.
Egypt
V Egypte je bozkávanie na verejnosti brané aj ako nežiadúce. Pozor na to!
Malajzia
Pozor si dajte v miestnom metre, tam by sa malo jednať o prísny zákaz bozkávania sa.
Thajsko
V tejto destinácii vraj nie je vhodné ani sa držať za ruky, ale rovnako ako platí v iných krajinách, cestovný ruch je veľmi podstatná časť príjmov pre danú krajinu a jej ekonomiku, a preto sa väčšinou vždy správajú k turistom veľmi zhovievavo. A chápu, že väčšinou na dovolenku jazdia práve páry, ktoré tu spolu chcú stráviť svoj voľný čas poznaním a romantikou.
Japonsko
Tu platí prísny zákaz, rovnako tak to má aj India.
India
Ako bolo napísané, v Japonsku platí to isté ako v Indii, prísny zákaz. Bozky sú v oboch krajinách považované za intímnu, osobnú a súkromnú záležitosť, a preto je nevhodné, aby boli prevádzkované na verejnosti a obťažovali ostatných v širokom i úzkom okolí.
USA
Áno, aj pre Ameriku platia určité obmedzenia, každý štát to má inak. Napríklad v Bostone nie je vhodné ženu bozkávať v nedeľu kvôli tomu, že sa jedná o duchovný, kresťanský deň. V Iowe nesmiete bozk predlžovať dlhšie ako 5 minút a v Rhode Islande nie dlhšie ako 3 minúty.
Španielsko, Taliansko, Bulharsko a iné Európanmi obľúbené destinácie
Tu sa netrestá bozk ani bozkávanie na verejnosti, ale pred návštevou danej krajiny je vždy dobré si overiť, čo sa tu smie a nesmie.
Medzinárodný deň bozkávania vznikol v roku 2006. Je to teda pomerne mladý sviatok a veľa ľudí o ňom určite ani nevie. Jeho dátum pripadá každý rok na 6.7.
[kač]