Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako spoznáte, že ste zamilovaní?

17.január 2022
Ako spoznáte, že ste zamilovaní?

Stretli ste niekoho nového – možno aj človeka, o ktorom si myslíte, že by mohol byť „ten pravý“? Ak áno, nie je to veľká romantika? Dlhé nočné rozhovory, držanie sa za ruky, keď prechádzate parkom, motýle, ktoré cítite, keď sa vidíte... Je to všetko také úžasné. A tiež je to všetko také desivé.

Otvoriť sa niekomu a dovoliť si zamilovať sa do neho môže byť desivé. Ak znížite svoju ostražitosť natoľko, aby ste vpustili človeka do svojho srdca, ste nesmierne zraniteľní. Kvôli tomu mnohí z nás váhajú, či sa zamilovať – niekedy až tak, že ani nevieme, kedy sa to už stalo. Spomeňte si na každého z vášho okolia, ktorý kedy vyjadril svoje váhanie sa zamilovať a potom to aj tak urobil, len aby mu ďalšiu noc zlomili srdce.

Ako vieš, že niekoho miluješ?

Ak sa cítite zmätení a nie ste si 100% istí tým, čo cítite, hľadajte týchto päť znakov, vďaka ktorým bude odpoveď na to, či ste alebo nie ste do niekoho zamilovaní pomerne jasná.

Keď niekoho milujete, máte láskyplný pocit

Čo je láska? Je dôležité pochopiť rozdiel medzi byť do niekoho zamilovaný a niekoho milovať. Keď ste do niekoho zamilovaní, cítite pocity, o ktorých čítate v knihách. Keď druhého uvidíte, trochu vám poskočí srdce, túžite po jeho dotyku, chcete o ňom všetko vedieť, tráviť spolu čas je krásne a záleží vám na druhého nádeji a snoch. Keď niekoho milujete, na rozdiel od toho, že ste do niekoho zamilovaní, vaše pocity sú skôr pocitmi priateľstva. Cítite sa mierumilovne a šťastne, keď s druhým ste a podporujete ho v jeho úsilí, ale ten pocit, že vaše srdce poskočí a vychutnávate si fyzický dotyk, tam jednoducho nie je.

Ako sa cítite, keď toho druhého vidíte? Poskočí vám srdce alebo sa len cítite pokojne? Je to dôležitý rozdiel, ktorý spoznáte iba vy.

Keď niekoho milujete, chýba vám

Keď niekoho milujete, pozerať sa naňho, ako odchádza z dverí, môže byť aj fyzicky bolestivé. Počítate minúty, hodiny alebo dni, než sa znova uvidíte. Keď sa znovu stretnete, je to, ako by ste sa znova cítili celiství. Je však dôležité poznať rozdiel medzi obsedantnou láskou a zamilovanosťou. Keď sme v obsesívnej láske, nemôžeme bez seba fungovať. Neustále premýšľame, kde sú a čo robia a možno ich dokonca prenasledujeme na sociálnych sieťach. Naše zamestnanie a priateľstvo trpí a fyzická bolesť z odlúčenia je vysiľujúca.

Pokiaľ niekoho zdravo milujete, je ťažké byť od neho oddelený, ale stále žijete svoj život tak, ako ste ho vždy viedli, úzkostlivo čakáte, až ho znova uvidíte, ale tiež dokonale fungujete oddelene. Navyše viete, že stretnutie bude stáť za to čakanie.

Spoznáte lásku od zamilovanosti?

Keď niekoho milujete, páči sa vám na ňom skoro všetko

Keď ste zamilovaní, máte na druhom radi všetko. Páči sa vám, že s vami chce tráviť toľko času alebo sa vás pýta na váš deň. Ste vždy radi, že ste s ním a milujete, keď sa vás dotýka. Oceníte spôsob, akým vám otvára dvere alebo vám v noci dáva nohy pod perinu. Navyše, keď ste do niekoho zamilovaní, milujete dokonca aj veci, ktoré vám pripadajú frustrujúce. Možno vždy necháva špinavý riad v dreze alebo sa chová inak, keď je s priateľmi, alebo vám zabudne kúpiť kvety na výročie.

Veci, ktoré si naozaj prajete, môžu byť iné. Ak druhého milujete napriek týmto veciam a možno si dokonca myslíte, že je rozkošný, aj keď vás otravuje, potom ste rozhodne zamilovaní.

Keď niekoho milujete, máte pár otázok ohľadom vzťahu

Pokiaľ niekoho naozaj milujete, nebudete neustále spochybňovať vzťah. Myslíte si, že chcete byť v tomto vzťahu, ale nie ste si istí? Premýšľate o tom, či nerobíte chybu, keď sa zaväzujete tejto osobe? Trávite čas premýšľaním o iných ľuďoch? Zisťujete, že svoj vzťah racionalizujete častejšie ako je zdravé? Zamilovaní ľudia sú si istí tým, že láska je skutočná a rovnocenná a že záväzok k nej je správny. Pokiaľ existujú malé červené vlajočky, ktoré ignorujete, alebo pokiaľ neustále premýšľate, či vám táto osoba stačí, potom sa s najväčšou pravdepodobnosťou nemilujete.

Keď niekoho milujete, vaše oči neblúdia

Pristihli ste sa, že sa pozeráte na iných ľudí a premýšľate, či by ste z akéhokoľvek dôvodu nemali záujem o vzťah s nimi? Predstavujú vás vaši priatelia ďalším ľuďom, o ktorých si myslia, že by pre vás mohli byť lepší? Ak nastane jedna z týchto vecí, možno nie ste zamilovaní. Ľudia, ktorí sú zamilovaní do svojho partnera, nehľadajú ďalších potenciálnych partnerov. Sú dokonale spokojní s osobou, ktorá sedí vedľa nich, a vyhliadka, že budú s niekým iným, je ohavná. Okrem toho, ak ste zamilovaní, viete, že viac než čokoľvek iné nechcete svojho partnera zraniť svojimi túlavými očami alebo rukami.

Vití, že udržať oči pevne zamerané naň je to, čo chcete robiť každý deň. A oni vás za to budú milovať.

Necítite k druhému len poblúznenie?

Vedieť, že ste do niekoho zamilovaní, je dôležitý krok vo vzťahu

Ak ste zamilovaní, môžete sa otvoriť a pohnúť sa vo svojom vzťahu vpred s vedomím, že je to správna vec. A pokiaľ nemilujete, nechajte odísť. Všetci si zaslúžia lásku, takže ani jeden nestrácajte čas predstieraním, že je všetko v poriadku. Takže, ak k druhému cítite hlboké emócie, pokiaľ s ním chcete byť vždy a chýba vám, keď je preč, ak sa vám na ňom páči takmer všetko, máte pár otázok k vzťahu a viete, že môžete byť verní, s najväčšou pravdepodobnosťou ste zamilovaní a máte toho pravého.

Láska má byť bláznivá, iracionálna a bez logiky. A prečo nie? Zakaždým, keď vidíme predmet svojej náklonnosti, šalieme rôznymi pocitmi. Láska je mocná. Aspoň raz v živote chceme zažiť tú pravú lásku.

Cítime len poblúznenie?

Zamilovanosť je intenzívny, ohromujúci a pohlcujúci pocit. Jedným zo zásadných rozdielov medzi láskou a zamilovanosťou je to, že keď je niekto do niekoho zamilovaný, sústredí sa iba na to, čo vám ten druhý spôsobí, a ani vás nezaujíma oplácanie citov. Niektorí ľudia si však zamilovanosť ľahko pletú s láskou. Zamilovanosť je extravagantný obdiv k vášmu milovanému, ktorý obvykle trvá krátku dobu. Zatiaľ čo láska časom rozkvitne naplno, oheň zamilovanosti rýchlo utíchne. Až potom, čo bol oheň uhasený, si uvedomíte, že to bol ďalší úlet a nie skutočná láska.

Ako poznáte, že ste zamilovaní alebo či ste naozaj zamilovaní? Pletiete si lásku so zamilovanosťou? Niektoré z týchto známok zamilovanosti sú veľmi podobné láske.

Intenzívne, všetko pohlcujúce pocity

Ako vyzerá zamilovanosť: Keď ste do niekoho zamilovaní, zaplavia vás hlboko ochromujúce emócie spojené s vašim predmetom náklonnosti. Tieto emócie často prídu vo vlnách a zasiahnu vás priamo do žalúdka, takže sa vám niekedy bude robiť zle.

Ako vyzerá láska: Keď niekoho milujete, vaše city k nemu sa pomaly rozvinú. Nikdy vás neprinúti cítiť sa šialene, bláznivo. Vďaka láske sa cítite pokojní, vyrovnaní.

Dávate si v láske podmienky?

Prehnané majetníctvo

Ako vyzerá zamilovanosť: Keď ste do niekoho zamilovaní, chcete ho vlastniť. Každý človek, ktorý sa priblíži k vášmu milostnému predmetu, vo vás podnecuje žiarlivosť. Chcete byť v ich mysli 24 hodín denne, 7 dní v týždni a chcete všetku ich plnú pozornosť.

Ako vyzerá láska: Láska je divoká. Keď niekoho milujete, nebojíte sa ho stratiť, pretože si ho ani neprajete vlastniť. Dáte im priestor.

Strach a úzkosť

Ako vyzerá zamilovanosť: Zamilovanosť vás zlomí strachom a úzkosťou zo straty tejto osoby. Budete si robiť starosti a prehodnocovať každý triviálny čin a slovo. Váš život sa bude sústreďovať okolo predmetu vašej náklonnosti, keď zistíte, že ste zaujatí opakujúcimi sa myšlienkami na druhého.

Ako vyzerá láska: Láska sa nebojí straty milovaného. Áno. Prečítali ste si to správne. Či už ste pripravení tomu veriť alebo nie, pokiaľ niekoho milujete, nikdy sa nebudete báť, že ho stratíte. Viete, že táto osoba je zakorenená v každej vašej molekule a žiadna fyzická strata vás oboch nemôže oddeliť. Bez ohľadu na to, s kým sú, na čo myslia alebo čo robia, aj tak ich budete milovať.

Stelesnenie dokonalosti

Ako vyzerá zamilovanosť: Keď ste do niekoho zamilovaní, budete veriť, že váš predmet náklonnosti je zosobnením dokonalosti. Je obrazom ideálneho partnera, vášho vysnívaného milenca. Ich úsmev, ich oči, nos, pery, osobnosť a všetko ostatné je vašou múzou. Všetko na nich je dokonalé, bezchybné a suverénne.

Ako vyzerá láska: Keď niekoho milujete, máte pocit, že ten druhý nie je takmer dokonalý, napriek tomu na ňom všetko obdivujete. Prijímate ich takých, akí sú. Milujete ich vady a jazvy. Bez ohľadu na to, akí sú, sú vládcom vášho srdca.

Pocity sa rúcajú

Ako vyzerá zamilovanosť: Zamilovanosť spôsobí, že sa vaše pocity zrútia. Často, keď tieto intenzívne pocity nie sú opätované, môže sa človek stať sebakritickým, sebazničujúcim a utápať sa v sebaľútosti. Pokiaľ vám váš milovaný niekedy ukáže vzdialené znamenie odmietnutia, zabije to vaše sebavedomie.

Ako vyzerá láska: Keď ste zamilovaní, cítite sa ako predĺženie druhej osoby, a preto vám záleží na tom, aby ste sa nezničili, keď vám tá druhá osoba ublíži. Máte hlboký zmysel pre spojenie a porozumenie, ktoré prestupuje hlúpym správaním.

Skúste sa zoznámiť online a vyrazte na rande v Slovenskej republikeVedecký zoznamovací dotazník je skvelý na zoznámenie, či ste z Banskej Bystrici alebo napríklad z Prešova.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: