Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Zoznámte sa so svojou posadnutosťou

27.august 2018
Zoznámte sa so svojou posadnutosťou

Viete, čím ste posadnutí? Je niečo, čo vám ničí život? Musíte sa niekoľkokrát presviedčať, že ste naozaj zamkli alebo máte nejakú inú posadnutosť? Aké posadnutosti sú normálne a kedy je to už na hranici?

Posadnutosť je náročná a môže sa stať aj chorobou. Často tlačí vaše ďalšie aktivity do pozadia. Vynucuje si všetky vaše myšlienky a znepokojuje vašu dušu túžbou. Vaša posadnutosť sa potom stáva rytmom vášho srdca a nechcených impulzom vášho bytia. Vaše posadnuté správanie môže zničiť šťastie, zbaviť vás pocitu slobody a vôle. Niektoré posadnutosti vás môžu dostať dokonca aj do kriminálu. Niektorí môžu mať neopísateľnú túžbu napríklad v podpaľačstve, iní v krádeží a môžu byť aj takí, ktorí sa vďaka svojej posadnutosti nebudú štítiť siahnuť na cudzí život. Ako by ste teda mali byť posadnutí, aby ste si vylepšili svoj život a životný štýl?

Buďte posadnutí svojou láskavosťou

Pravidelne premýšľate o tom, ako môžete pomôcť druhým? Prajete si, aby ste pre nich mohli urobiť viac? Posadnutosť láskavosťou je vidieť u tých, ktorí sa neustále snažia osloviť dobro niekoho iného. Srdce takých ľudí je plné lásky, súcitu a porozumenia. Starajú sa o ostatných, ale môžu potom zabúdať na seba. Je to síce pekná závislosť, ale nemusí sa vám vyplatiť, pokiaľ ju budete prevádzkovať dlhodobo.

Buďte posadnutí dokonalosťou

Bez ohľadu na to, čo robíte a či je to to najlepšie, čo môžete robiť v určitom časovom období, buďte dokonalí. Tí, ktorí sú posadnutí dokonalosťou, môžu byť obvykle nájdení na samotnom vrchole firemných rebríčkov. Veľmi dokonalí ľudia dokážu svojej práci venovať oveľa viac času ako ostatní a len veľmi malé množstvo detailov im môže uniknúť. Sú motivovaní a túžia vylepšovať a pridávať hodnotu a inovovať. Inšpirujú väčšinou ostatných k dokonalosti tým, že im ukazujú ako, môže byť ich cesta rozdielna ako doteraz. Dokonalí ľudia robia naviac aj tie veci, ktoré ostatní nie sú ochotní robiť. Často to môžu byť len úplne malé veci, ktoré ich dostanú na vrchol. Pracujú nadčas, robia telefónne hovory, ktoré nikto nechce robiť. Sledujú a plánujú a venujú pozornosť detailom. Snažia sa byť vždy o krok napred. Otázkou len zostáva, či je táto dokonalosť naozaj pre život to najlepšie. Niekto môže dávať prednosť práci, ale mnoho ľudí vidí zmysel svojho života v deťoch a rodine. Je len na vás, do akej skupiny patríte, kde nájdete kompromis a kam sa zaradíte.

Buďte posadnutí šťastím

Máte len jeden život. Môžete síce veriť na reinkarnáciu alebo život po živote, ale fyzické dôkazy na to neexistujú. Neskracujte si teda ten svoj súčasný život frustráciou a hnevom, horkosťou, nenávisťou, žiarlivosťou a nepríjemnosťami. Môžete byť ale tiež posadnutí tým, že budete chcieť rozvíjať len to, čo uvidíte, že robia šťastní ľudia okolo vás. Lenže je dobré mať na pamäti, že nikde nie je tráva zelenšia. To, čo sa vám môže zdať ako ukážkové šťastie, môže byť len strach a bolesť. Je veľa párov, ktoré sa na verejnosti prejavujú ako ukážkovi, ale doma už je to inak, niektorí muži napríklad nejdú ani pre facku ďaleko. To už vám však nikto nepovie. Ľudia, ktorí sú posadnutí svojím vlastným šťastím, majú rysy ako je: trpezlivosť, súcit a vďačnosť. Slobodne sa usmievajú a často sa smejú. Chcú vidieť dobro vo všetkom zlom a neprestávajú veriť, že s malou pomocou budú veci dlhodobo fungovať, aj keď dnes je zatiaľ ešte nevidia.

Zoznámte sa s posadnutosťou

Buďte posadnutí vďačnosťou

Takí ľudia zvyčajne vidia krásu a príležitosť, slušnosť a humor aj v tých najnáročnejších životných okamihoch. Nielen, že sú posadnutí výrazom vďačnosti, ale sú posadnutí aj tým, že sú vďační hlboko vnútri svojej duše. Je dobré byť v živote jednoduchým optimistom, ale občas je dobré pripustiť si aj tie horšie varianty a následky, ktoré nemusia byť vždy podľa vašich predstáv.

Buďte posadnutí múdrosťou

Tí, ktorí po tejto posadnutosti túžia, majú hlad a smäd po vedomostiach a zaujíma ich neustále intelektuálne rásť. Napospol sú to ľudia, ktorí sa snažia pochopiť múdre uplatnenie týchto poznatkov. A ktorí veľmi radi zbierajú aktuálne informácie a tešia ich, že sa môžu dozvedieť aj niečo nové. Poznanie je jedna vec. Vedieť, ako, prečo a kedy, je vec druhá. Ak máte schopnosť rýchlo sa učiť a vedieť, čo ste sa naozaj naučili, potom je múdrosť vedieť, kedy, kde a prečo by tieto poznatky mali byť aplikované nejakým spôsobom. Takéto chápanie sa môže stať posadnutosťou. Tí posadnutí múdrosťou trávia veľa času učením a myslením. A môžu potom zase zanedbávať svoj partnerský život. Väčšina veľmi intelektuálnych ľudí väčšinou zostane dlhší čas svojho života sama.

Buďte posadnutí osobným rastom

Tieto osoby neradi akokoľvek stagnujú, nevydržia dlho na jednom pracovnom mieste, stále majú potrebu ísť za niečím lepším. Rastú duchovne, mentálne, emocionálne, profesionálne i vo svojich vzťahoch. Pracujú na ich charaktere a preskúmajú svoje dni a týždne, mesiace a roky, aby videli, čo a ako môžu pre budúcnosť ešte zlepšiť. Títo ľudia pôjdu na semináre a do verejnej knižnice, aby si zistili ďalšie informácie, ktoré ich zaujímajú a ktoré im pomôžu v ich osobnom raste. Čítajú, pracujú a majú ukážkovú životosprávu aj jedálniček. Pretože sú tak všeobecne oddaní rastu, nikto sa o nich príliš nestará a oni sa nestarajú o nikoho, venujú sa sebe a sú veľmi radi sami.

Nemali by sme sa snažiť uhasiť svoju posadnutosť. Mali by sme sa ju snažiť ovládať. Vaša posadnutosť môžu pracovať pre vás, namiesto aby pracovala proti vám. Musíte sa ju nechať naučiť ísť, až príde ten správny čas. Často začnete vďaka vašej posadnutosti zanedbávať časti nášho života, ktoré by ste zanedbávať nemali. Musíte ale uznať, že je ťažké, ak nie často nemožné, dosiahnuť niečo skvelého, bez toho aby ste len trošičku posadnutí boli. V skutočnosti, keď to všetko je správne využívané, môže vám to zvýšiť energiu, motiváciu i odhodlanie. Posadnutosť, ktorou sa vám podarí ovládnuť, môže priniesť vaše najschopnejšie ja, motivovať vás k nájdeniu tvorivosti a vynaliezavosti u riešení neuveriteľne ťažkých problémov. Posadnutosť vás môže doviesť k vašej veľkosti, ale nie vždy je to tak naozaj. Veľakrát vám ku šťastiu chýba len partner, čo vy vďaka svojej posadnutosti nevidíte. Zoznámte sa teda online a skúste vedecký zoznamovací dotazník.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: