Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Žiadosť o ruku môže byť faux pas

3.november 2014
Žiadosť o ruku môže byť faux pas

Jedinečnosť okamihu žiadosti o ruku nemusí vždy výjsť. Je oriešok usporiadať všetko k ideálnemu obrazu, ktorý sa vyrovná filmom Woodyho Allena. Aj keď si muž situáciu perfektne naplánuje, čakajú na neho nástrahy v podobe nepredvídateľných udalostí. Nie je ani v jeho silách, aby dostal pod kontrolu všetky okolité vplyvy.

Chystáte sa ju požiadať o ruku? Môže sa to zdať ako banalita, pretože vo všeobecnom povedomí prevláda názor, že predsa každá žena v kútiku duše túži byť princeznou. Pozor však, či dotyčná slečna nemá ako svoju hrdinku princeznú Xenu. To by sa mohlo škaredo vypomstiť pánovi, ktorý sa o ňu uchádza. Na druhú stranu už divadelná hra Skrotenie zlej ženy ukazuje, že aj vzdorovitá žena sa môže zamilovať a podľahnúť nápadníkovmu šarmu natoľko, že neodolá svadbe. Ak ste rozhodnutý, choďte do toho.

Emancipované ženy boria stereotypy

Nie jeden muž sa zľakne rozhodnej, príliš sebaistej ženy, ktorá sa suverénne ujíma vedenia (či velenia) vo vzťahu. Ak spolu žijú už dlhšiu dobu, nebude muž úplne prekvapený, ak ho požiada jeho milá o vstup do zväzku manželského. Áno, rovnako už ženy bez váhania pozývajú muža na rande, pretože už v dievčenskom veku sa ponaučili, že keď nepozvú na schôdzku chlapca svojich snov, nemusia sa nikdy vytúženého rande dočkať. Takéto dámy vedia, že ak niečo chcú, musia výstižne vyrieknuť svoje želanie.

Možno to ani nie je emancipácia, ale akási nedočkavosť a obavy, "Čo keď ma nepožiada o ruku? Čo keď sa nevydám? "Pod ťarchou pochybností sa neohrozene tieto ženy vrhajú na kolená a žiadajú svoj proťajšok o ruku.

Len ťažko možno odhadnúť reakciu muža, buď sa začne smiať, alebo utečie. Asi len máloktorý muž na podobný akt prikývne plný nadšenia, že dostal prstienok. "Asi by som si myslel, že je Apríl alebo tak. Rozhodne by som nebral partnerkinu žiadosť o moju ruku vážne. V tomto ohľade zostávam konzervatívny, "hovorí Stanislav (29 rokov). Jeho kamarát Ondrej (32 rokov) by sa vraj zľakol, "Nevedel by som, čo mám robiť! Zasekol by som sa a trvalo by mi možno aj niekoľko hodín vyjadriť sa k situácii zmysluplne. "

Príliš skoro

Ak sa rozhodnete požiadať dievča o ruku po dvoch mesiacoch vzťahu, riskujete tým koniec. Vaša vyvolená sa môže vydesiť a navždy utiecť čo najďalej od vás. Nielen páni občas trpia záchvatom paniky z vidiny niečoho definitívneho, aj dnešná moderná žena sa dokáže zľaknúť, keď si uvedomí, že už nikdy viac nepôjde na rande s niekym iným.

A je to tu, „vezmeš si ma?“

Poznáte názor partnerky na manželstvo. Viete, že bola dostatočne trpezlivá a počkala až vám to "trkne" samotnému, a nekľakla sa pred vami v plnej reštaurácii. Ste rozhodnutý, že len ona je tá jediná pravá. Pocity máte silné, búši vám srdce, že div nevyskočí z tela von.

Zasnoubeni

Kedy, kde a ako?

Miesto, čas i spôsob záleží len na vás. Môžete upiecť tortu a do nej ukryť prstienok, ale hrozí, že sa ním vaša milá zadusí. Drahá reštaurácia sa javí ako adekvátne miesto, ale pre tento okamih je príliš neosobná. Zvedaví ľudia okolo vás môžu narušiť kúzlo okamihu natoľko, že nebudete počuť, čo by ste chceli - "áno".

"Môj manžel ma požiadal o ruku na moste, kde sme si vždy dávali zraz. Nikde nikto nebol, len my dvaja, voda a noc. Bolo to neuveriteľne romantické v porovnaní s pompéznou večerou a pokľaknutím pred skupinou zvedavých stravníkov, "spomína Linda (41 rokov).

Veľmi ohraným spôsobom sú veľké karty, na ktorých je napísané niekoľko úvodných viet a tou poslednou je otázka: "Vezmeš si ma?" Ľudia kopírujúci tento štýl z filmu Love Actually (Láska nebeská) očividne nepochopili, prečo dotyčná postava zvolila papierovú formu na vyjadrenie svojich citov. Zatiaľ čo filmový hrdina sa maskuje za koledníka, pretože nechce byť prezradený pred svojím priateľom, ktorého manželke prejavuje lásku. Mladí muži úplne bezmyšlienkovite, nenápadne kopírujú obľúbenú časť z úspešného snímku Woodyho Allena.

Pozrite sa na originálne zasnúbenie:

[paf]

Zdieľajte tento článok na: