Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Zamilovala som sa do moslima

8.august 2018
Zamilovala som sa do moslima

Vzťah s niekým, kto je inej národnosti, môže byť lákavý, ale aj nebezpečný. Veľmi radi lietame napríklad do Egypta, Tuniska, Turecka a podobných krajín. Čo keď sa tam ale zamilujete? Má taký vzťah nejakú budúcnosť?

Zoznámenie s muslimom je všeobecne rovnaké ako zoznamovanie s niekým iným, líšiť sa bude iba v závislosti od individuálnej osobnosti človeka. Moslimskí muži sú veľmi vášniví svojím presvedčením a tradíciami a mnoho ľudí to bude považovať za vysoko atraktívne. Znamená to však aj to, že si užívate ako človeka, tak jeho hodnoty, a keď s ním nebudete nutne súhlasiť, budete sa musieť uistiť, že ste šťastní vo vašich kompromisoch a spokojní s názormi vášho partnera. Čo sa vám hodí aj medzi kresťanmi a ateistami.

Moslimské hodnoty vo vzťahu

Väčšina moslimov vníma zoznamovanie veľmi vážne a hľadá ženy, ktoré sú v podstate napred, tie, ktoré vedia, čo chcú. Veria veľmi dôrazne na význam rodinných a trvalých vzťahov, a tak to budú hľadať, až vstúpia do vzťahu s vami. Takže musíte očakávať vážny a trvalý vzťah a všeobecne by ste mali byť pripravení na niečo trvalého a do konca života. Musíte tiež rešpektovať moslimskú vieru v okolí jeho rodiny. Opäť to bude závisieť veľmi na príslušnom mužovi a na jeho presvedčení o tom, aký je moslim a ako striktne dodržiava jeho vieru a aké sú jeho osobné názory. Avšak vzťahy budú brať veľmi vážne. Ďalším aspektom, ktorý treba zvážiť, je, že ak sa chcete vydať za moslima, bude pravdepodobne veľmi silne presadzovať, aby sa k moslimskej viere uchýlili aj deti. Zatiaľ čo mnohí ľudia sú spokojní s tým, že ich partner má nejaké názory, môže sa stať, že to u vás bude problémom, a to predovšetkým pokiaľ pôjde o výber náboženstva pre vaše deti. To je niečo, nad čím by ste mali popremýšľať a čo by ste mali prediskutovať.

Zabudnite na stereotypy, ak sa chcete zoznámiť s moslimom

Prvou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, je upustiť od predsudkov, ktoré máte voči moslimom. Uvedomte si, že názory moslimských extrémistov nemusia odrážať názory iných moslimov a väčšina moslimov sú nesmierne milujúcimi muži. Pamätáte na Mohameda Aliho? Bol moslim, a preto sa počas vojny rozhodol byť svedomitým odporcom. Vďaka tomu mu bol odobratý titul. Pri zoznamovaní s muslimom zabudnite na stereotypy a posudzujte podľa vlastného názoru a udržujte svoju myseľ otvorenú.

Vernosť

Vernosť moslimských mužov je brána veľmi vážne a sú veľmi prísni aj voči ženám, keď ich vnímajú ako podvádzajúcich. V islame je skutočne normálne, že moslimskí muži majú až štyri manželky. Mnohými ženami to môže byť považované a vnímané ako pokrytectvo a je to niečo, s čím nebudú spokojné. Našťastie väčšina moderných moslimov, sa rozhodne pojať za ženu len jednu manželku.

Muži verzus ženy a ich práva

Dôležité je pochopiť, že moslimské ženy nie sú považované za rovnocenné ako ženy v iných krajinách. Islam opisuje ich postavenie ako rovnocenné, ale skutočnosť spočíva v tom, že sa od tejto ženy očakáva, že bude k človeku a predovšetkým svojmu mužovi poslušná. Žena je považovaná za klenot alebo človeka, svojho muža, ktorý bude milujúci. Neposlušnosť v islamských krajinách môžu niekedy vyústiť aj v smrť, zatiaľ čo inde stačí obyčajný rozvod. Islam veľmi zdôrazňuje dôležitosť zhody a je všeobecne jedným z najzodpovednejších náboženstviev na svet. Do akej miery sa chce váš partner riadiť náboženstvom sa prejaví aj na vás. Kombinácia liberálnych západných názorov a tradičných moslimských presvedčení o rodine môže mať za následok vzťah s človekom, ktorý je veľmi starostlivý a oddaný. Dôležité je, aby ste diskutovali o všetkých týchto aspektoch svojich presvedčeniach a uistili sa, že môžete nájsť nejaký spoločný základ ešte predtým, ako budete vo vašom vzťahu pokračovať.

Hľadanie peknej reštaurácie je ťažké

Povečerať v príjemnej reštaurácii nebude ľahká úloha. Keď slávite zvláštnu príležitosť a váš partner je moslim, máte niekedy pomerne obmedzený výber. Moslimovia nejedia bravčové mäso a správne nesmú jesť ani mleté ​​mäso. Keď sa bude grilovať, budete musieť opekať na dvakrát, a to preto, aby ste oddelili čokoľvek bravčového, čo by mohlo vypustiť len trochu šťavy do zvyšku jedla.

Zamilovala som sa do moslima

Ľudia sa pýtajú na hlúpe otázky

Ak budete mať taký vzťah, budete sa musieť obrniť proti hlúpym otázkam. Kamaráti, rodina, známi sa vás budú pýtať napríklad: "O čom sa spolu rozprávate?" Alebo "Ako oslavujete Vianoce?". Potom sa objaví aj veľa rýpalov, keďže všetkých bude zaujímať, čo a ako ďalej. A to preto, že si väčšina ľudí myslí, že keď je niekto moslim, musí hneď jeho partnerka konvertovať, musia prestať jesť mäso, nepiť alkohol a nosiť šatky. Lenže naozaj len záleží na tom, ako veľmi silno veriaci váš partner bude. Zo začiatku môže vedome zaklamať pár podrobností, aby ste sa nevyľakali, ak si vás vyhliadol za svojou partnerku. Majte sa teda na pozore. Každopádne ale aj niektorí muži iných národností klamú tiež.

Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť

Tradícia je niečo, čoho sa bude väčšina rodín chcieť držať, takže neochota prijať niečo ako vzťah s niekým mimo svoju vieru určite bude nejaký čas trvať. Najväčší problém s tým majú vždy predovšetkým staršie generácie. Mladí ľudia sú už viac otvorení k netypickým vzťahom, k homosexuálom, vzťahom so zmiešaným náboženstvom, ale aj vzťahom, kde majú partneri odlišnú farbu kože. Keď chcete byť zapojení do rodinného života toho druhého, môže sa neprijatie javiť ako obrovský problém. Dôležitá je trpezlivosť a vytrvalosť. Nebude to ľahké, ale ak budete chcieť obaja, zvládnete to.

Moslim a alkohol

Prekvapivo slovo alkohol má arabské korene. Vyplýva zo slova al-kohl, čo je omamný nápoj vyrobený z fermentovaných zŕn, ovocia alebo cukrov. Korán používa slová khamr alebo khamrah, ktoré označuje fermentované nápoje a tieto boli často prekladané ako víno, aj keď v skutočnosti odkazujú na všetky druhy omamných látok. Dôkazy o zákaze alkoholu v islame sú úplne ohromujúce. Na rozdiel od iných vecí, kde existujú spory medzi vedcami, otázka alkoholu má 100% zhodu medzi všetkými, takže nenechá žiadny priestor pre pochybnosti. Alkohol je zakázaný. Väčšina moslimov žijúcich v západných krajinách ale tvrdí, že alkohol nie je zakázaný. Jedným z najpopulárnejších výhovoriek je anglický preklad Koránu, ktorý sa týka iba vína, však výhovorka je to zlá, pretože pôvodne arabské slová v Koráne odkazujú na všetky druhy alkoholu a omamných látok. Moslim by nikdy nemal konzumovať alkohol.

Ak náboženstvo zavrie oči ku komplikáciám rodinných problémov, jeho nasledovníci sa skôr alebo neskôr vzbúria proti nemu a zničia všetky náboženské zásady v dôsledku tejto vzbury. V každej rodine sú tie osoby, bez ktorých nemôže byť rodina považovaná za úplnú. Ľudská bytosť sa rodí z otca a matky. A moslimovia myslia svoje vzťahy naozaj vážne. Islamská civilizácia, ktorá je založená na princípe, že ženy by nemali hovoriť s mužmi, s postupom veku sa toto ale veľmi mení a niektoré ženy menia aj typické čierne oblečenie (burka) za modernejšie a farebnejšie. Burka je vrchná vrstva odevu, ktorá slúži pre zakrytie celého tela na verejnosti. Vyzliecť si ju môže, až keď sa vrátia domov, alebo vstúpia do nejakej svätyne.

Otázkou len zostáva, či je naozaj tak dôležité náboženstvo, keď má byť vzťah založený na kompromisoch alebo či je to len o povahe človeka. Nech už je váš názor taký alebo makový, vždy je skvelé nebyť na všetko sám. Preto neváhajte a zoznámte sa, s vedeckým zoznamovacím dotazníkom to môžete skúsiť, nech ste z Bratislavy, NitryKošíc alebo Trenčína.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: