Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Vyjadrite svoje city kvetinou

1.október 2014
Vyjadrite svoje city kvetinou

Každú ženu poteší kvetina, napriek tomu väčšina dnešných mužov považuje občasné darovanie kvetu "len tak" za niečo zbytočné. Rastliny hovoria svojou vlastnou rečou, vyjadrujú darcove city a uľahčujú mu prejaviť emócie.

Kvetomluva neznamená len brilantné "ozdobné" slovné vyjadrovanie, má aj ďalší obsah a tým je reč kvetín. Každý kvet aj plod v sebe skrýva symboliku citov. Tá sa zrodila v dávnej histórii, keď vzťahy medzi mužmi a ženami striktne podliehali spoločenským pravidlám. Milenci si našli medzierku, ako dať najavo svoju lásku alebo naopak odmietnutie pomocou kvetov, listov či plodov. Nebolo nič neobvyklé, keď dievča dala mládencovi do klopy u saka napríklad čakanku, ktorá už zo svojho mena hovorí jasne. "Čakáš na mňa márne," dotknutá oznámila mladíkovi týmto prostým gestom. Dnes už posielame SMSky alebo skrátka nereagujeme na e-maily alebo telefonáty.

Symboliku rastlín pozná v súčasnosti len málokto a v zásade sa páni nemusia príliš zamýšľať nad tým, akú kvetinu svojej milovanej venujú. Snáď len s kaktusom či s bodliakom by mali zaobchádzať opatrne, pretože väčšina ľudí vie, že kaktus vyjadruje nenávisť. Bodliak hovorí, že vás obdarovaný uráža. Jednoduchá rada znie, čokoľvek čo pichá je nebezpečné, a nie je to ruža, svojej milovanej partnerke zásadne nedarujte. Týmto jednoduchým návodom sa vyhnete zbytočnému nedorozumeniu.

Kvetina = problém

Bohužiaľ znamienko rovnosti uvedené v podtitulku má väčšina žien nastavené vo svojom podvedomí a na vine sú len muži. Samozrejme je milé a skvelé, keď pánov napadne problém vyžehliť kvetinou. Na druhú stranu, dámy si vypestovali reflex, keď dostanú kvetinu, mozog im zaslepí jediná myšlienka: "Problém, dostala som kyticu. Čo vykonal tentoraz? Asi sa opil a vyspal sa s niekým! "Väčšina žien, keď dostane kvetinu, spustí svoj ​​vnútorný alarm, že niečo nie je, ako by malo byť.

"Klasika. Dostávam kyticu len ako ospravedlnenie za večer pred tým alebo k narodeninám, "hovorí Katarína (31 rokov) a dodáva, že ju mrzí nevedieť, aký pocit je dostať kvetinu len tak. "Pracujem na vysokej manažérskej pozícii a niekedy musím byť celkom tvrdá. Nanešťastie aj môj partner ma vníma ako emancipovanú ženu bojovníčku, "vysvetľuje Katarína. Hovorí, že v skutočnosti má nežnú dušu a rada dostáva drobné roztomilé darčeky a kvety len tak pre radosť. Nanešťastie sa jej niečo podobné často v živote nepošťastí.

Pre pánov môže byť výzvou tento ženský pud sebazáchovy zmeniť. Darujte občas svojej milej kvetinu "len tak". Uvidíte, že ju poteší. Bude si ju neustále hýčkať a samou radosťou vám uvarí jedinečnú večeru. Neľutujte a kúpte aj kvetinu rezanú! Hoci tie v kvetináči vydržia dlhšie, raz za čas ruža, slnečnica alebo orchidea poteší každú. Nemusíte hneď investovať do kytice za dvadsať eur.

Reč kvetov

Rec_kvetin

Čo, ktorá kvetina znamená, si možno ľahko dohľadať na internete. Napriek tomu môže byť vaša partnerka zaskočená, ak jej venujete červenú ružu ovinutú brečtanom. Aj keď brečtan si spájame skôr s cintorínom alebo starými zničenými strašidelnými domami, v skutočnosti symbolizuje večnosť a nerozdeliteľnú lásku. Podľa Kvetomluvy od českej autorky Kláry Trnkovej, brečtanom hovoríme: "Naša láska nepominie. Nič na svete nás nemôže rozlúčiť. "

Kvety a ich farby

Čierna - smútok, múdrosť a dôvera 
Červená - hanblivosť, láska, vrúcnosť, vášeň, sila, sláva 
Fialová - vernosť, vážnosť, rozvážnosť
Modrá - krása a vytrvalosť, vernosť a nešťastná láska
Zelená - nádeje, žiadosť, štedrosť, nový život, plodnosť
Biela - nevinnosť a čistota srdca, úprimnosť 
Ružová - mladosť, láska, romantika, zdravie
Žltá - prospech v láske, ale aj žiarlivosť a nenávisť
Oranžová - teplo, bohatstvo, hojnosť

Fialky

Fialka hovorí, "Moje nároky sú skromné​​, nezúfaj! Srdce spojené vernou láskou nikto nerozlúči. "
Ďatelina štvorlistá oznamuje, "Spolu budeme šťastní."
Margarétkou hovoríme, „Tvoja krása je len pýchou.“
Lieskový oriešok znamená, „Ešte jeden bozk prosím.“
Tulipán vyjadruje, "Tvoja krása nemá vnútorné hodnoty, ale si výborný milenec."

Viac podobných slov nájdete v knižnom titule uvedenom v zdroji pre tento článok.

[paf]

Zdroj: TRNKOVÁ, Klára (2013): Květomluva, Studio trnka s. r. o., Praha, ISBN 978-80-87678-26-8.

Zdieľajte tento článok na: