Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Víkendové akcie v znamení dušičiek a Halloweenu

30.október 2014
Víkendové akcie v znamení dušičiek a Halloweenu

Nadchádzajúce dva voľné dni v týždni sa ponesú v strašidelnom duchu. Halloween a dušičky inšpirovali hrady i zoologické záhrady k usporiadaniu podujatí s jedinečnou tajomnou atmosférou. Možností ako tématicky stráviť voľný čas je nespočet.

Dušičky 2. novembra by mali byť sviatkom, kedy si spomenieme na všetkých blízkych, ktorí navždy odišli z nášho života. Väčšina ľudí tento deň spája s návštevou cintorína, ale zosnulých si môžeme pripomenúť aj oveľa pozitívnejším spôsobom, než aby sme ich oplakávali. Úplne stopercentne by ich nepotešilo, keby videli, ako sa trápime. Môžeme si napríklad uvariť ich najobľúbenejšie jedlo a rozprávať sa o tom, v čom boli skvelí, jedineční, aké rozprávali vtipy a tak ďalej.

Halloween, tekvice a kúzla

Špeciálny strašidelný program pripravilo napríklad rekreačné, turistické a lyžiarske stredisko Krpáčovo. Môžete sa tešiť na piatkový lampiónový sprievod a v sobotu na vyrezávanie tekvíc, zdobenie medovníkov a diskotéku. Múzeum Bojnice pripravilo špeciálne nočné prehliadky zámku, počas ktorích budú  zámocké komnaty ozvláštnené jesennou výzdobou a osvietené svetlom z vyrezávaných tekvíc. AquaPark AquaCity Poprad ponúka 4dňový Hallowen pobyt so zaujímavým program. V piatok výroba metiel, metlobal a večer Harry Potter Disco Party. V sobotu Addams Family Night Show, pochod strašidiel a vyrezávanie tekvíc.

Hallowenský pobyt si tiež môžete užiť vo Wellness Hotelu Patince, kde je program obohatný o fakľový pochod a detský animačný program. V Prievidzi sa koná skvelá párty pod vedením Dua Aratron Aspis. Je to dvojica umelcov ktorá sa profesionálne venuje programom ako sú ohňová show, uv show, žonglovanie, elektrická show alebo fakírska show.

halloween

Dušičky z Nového zámku

Slovenské banské múzeum si pre svojich návštevníkov a návštevníčky mesta Banská Štiavnica pripravilo unikátny večer v podobe jedinečného nočného výhľadu z Nového zámku. Zažite jedinečný nočný výhľad. Večer predtým môžete v Banskej Štiavnici navštíviť Penzion Cosmopolitan 1 - bowling. Upíry, bosorky, čarokrásne devy, nebezpečné bytosti - to všetko v rytme Oldies Disco. Nebojte sa a poďte si zatrsať.

Bojíte sa tmy?

Pozývame Vás na premiéru novej večernej prehliadky Bojíte sa tmy?. Môžete sa tešiť na prehliadku Oravského hradu vo svetle sviečok, obohatenú o tajomné príbehy a staré legendy. Nebudú chýbať ani obľúbené divadelné scénky a strašidlá. Neváhajte a príďte sa 31. októbra 2014 trochu báť aj na Oravský hrad, tajomné bytosti a strašidlá sa na Vás už tešia!

Čarodejnícka univerzita na Liptove

V sobotu 1. novembra 2014 sa v penzióne Villa Betula už po 3krát otvoria brány Čarodejníckej univerzity. Pre nádejných čarodejníckych učňov je pripravený popoludňajší program plný vzrušujúcich zážitkov a dobrodružstva. Učni si zmerajú sily v pavúčích pretekoch, budú sa musieť naučiť precediť hadí jed a prejdú cestu odvahy so Svetlonosom, dobrým vodníkom Kvapkom, zázračnou brezovou vílou Betulkou a ďalšími rozprávkovými postavičkami. Po záverečnom spoločnom upálení zlej čarodejnice získa každý absolvent univerzity čarodejnícky výučný dekrét.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: