Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Varenie je sexi

16.september 2014
Varenie je sexi

Už dávno sa vytratil z povedomia spoločnosti názor, že varenie je niečo nutného, nudného a všedného. Muž či žena v kuchyni pri sporáku pôsobí príťažlivo ako magnet. Tvoria, ladne sa pohybujú po priestore a výsledkom býva znamenitý pokrm. Varenie je skrátka sexi.

Nemienim tu spochybňovať rovnoprávnosť žien a mužov, rozhodne sa nechcem dotknúť nikoho osobne a nespochybňujem dôležitosť a význam emancipačného hnutia žien. Avšak feministky odsuzujúce varenie ako nepríjemnú povinnosť určenú výhradne ženám, sa zbavujú práce a zároveň aj potešenia urobiť niekomu radosť dobrým jedlom.

„Láska prechádza žalúdkom.“

Ide o viac než len pravdivé príslovie a nezáleží na tom, či je to láska partnerská, priateľská, materská alebo babičkovská. Mnoho zážitkov aj ľudí máme spojených práve s rôznymi druhmi jedla. Babičku nám pripomína slivkový koláč, ocka si vybavíme pri grile alebo v udiarni. Podobne nám v mysli utkvia i naši partnery.

Dobré jedlo uvarené s láskou a starostlivosťou sa stáva jedinečnou pochúťkou. Pokiaľ ide o samotnú prípravu, tú si možno spríjemniť hudbou i tančekom. Varenie funguje ako akt, vďaka ktorému sa partner stáva ešte príťažlivejším než inokedy, rovnako to vnímajú muži aj ženy.

"Moja priateľka je veľmi sexi, keď nám pripravuje večeru," hovorí Ladislav (33 rokov) a upresňuje, že to nie je každý deň rovnaké. Podľa jeho slov je základom dostatok času a pokojná domácnosť. Akonáhle doľahne na jeho partnerku Elišku (31 rokov) stres z práce, kmitá, aby všetko stihla a mohla ísť do postele. Podľa jej názoru to je ten moment, kedy by sa muži mali chopiť oťaží v kuchyni a nechať svoju milú relaxovať. "Všetky to poznáme, práca, domácnosť, varenie a rýchlo ísť spať! Kto má potom ešte mať skvelú náladu, že musí hodinu alebo dve variť, "vysvetľuje Eliška a dodáva, že si nevie predstaviť, ako si so všetkým poradí, až bude mať deti.

Žiadna nahota

Čas od času príde na každého chuť predviesť svoje kucharské umenie, čo je ten moment, kedy sa z varenia stáva koncert a dotyčný(á) pôsobí veľmi sexi. Nemýľme si to s nahotou a trendom (nahé varenie), o ktorom referoval slovenský bulvár. Variť bez oblečenia a fotiť sa u toho je príliš prvoplánové a zaujme maximálne zúfalca. Ak niekto imponuje svojim sexappealem pri varení, vychádza to oveľa viac z jeho radosti, sústredenia sa a vychutnávania si celkovej prípravy jedla.

Ak sa príslušná bude tváriť otrávene a znudene, nezachráni ju, ani keď bude nahá kráľovna krásy. Rovnaký názor zastáva aj Krištof (19 rokov), "Žena nemusí byť pri sporáku nahá. Prečo by mala? Veď sa ešte môže opariť či popáliť na intímnych častiach tela. "

Mnoho párov veľmi rado varí spoločne. Vnímajú to ako chvíľu, kedy si môžu užiť prítomnosť jeden druhého a zároveň si vytvoriť aj niečo na jedenie. "Podľa mňa to je najlepšia časť dňa. Keď sme konečne ja aj moja partnerka doma a chystáme si večeru, "podotýka Erik (46 rokov).

[fap]

Zdieľajte tento článok na: