Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Tieto veci vo vzťahu nie sú zle, aj keď si možno myslíte, že áno

23.február 2018
Tieto veci vo vzťahu nie sú zle, aj keď si možno myslíte, že áno

Niekedy si hovoríme, ako je náš vzťah zlý a máme k tomu tisíc rôznych dôvodov. Mnohým z nich sa ale vôbec nemusíte zaoberať, pretože sú úplne normálne a neznamenajú nič zlého.

Či už ste vo vzťahu krátku alebo dlhú dobu, môžete naraziť na situácie, pri ktorých si hovoríte, že vás ten druhý asi vôbec nemiluje, pretože inak by sa zachoval inak alebo by určité veci nerobil a podobne. Nie je to ale úplne tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Niektoré z nich naopak môžu byť známkami dobrého a kvalitného vzťahu.

Každý pár je iný a ich dynamika sa líši. Ľudia majú svoje vlastné potreby a nie sú vždy podobné, takže je ťažké povedať, že to, čo funguje pre jeden pár, bude fungovať aj pre ten druhý. Zdá sa však, že sme sa takmer všetci stretli s niektorými vzťahovými návykmy, ktoré nám pripadali zlé. Sú ale naozaj? Je na čase, aby ste sa prestali trápiť niečím, čo sa deje v každom vzťahu a neznamená to nič zlé. V podstate to môžete brať aj ako rady, ktorými by ste sa mali riadiť tiež, pretože potom si môžete užívať bezstarostného vzťahu, v ktorom sa nebudete neustále stresovať hlúposťami.

Neodpisuje okamžite

Žijete každý svoj vlastný život (k čomu sa vrátime ešte neskôr). Nie je preto nutné, aby ste si museli odpisovať po niekoľkých sekundách. V dnešnej dobe sociálnych sietí a iných komunikačných aplikácií, na ktorých sa hneď ukáže, že si druhý správu prečítal, môže byť trochu frustrujúce, že hneď neodpíše, musíte si to ale vziať aj z tej druhej stránky. Hoci si môžete myslieť, že sa váš partner na druhom konci hrozne nudí, môže byť nespočet dôvodov, prečo neodpisuje okamžite, a to nehovoríme o nevere a podobných veciach. Stačí, keď práve zavolá niekto z rodiny, vyleje si na seba kávu, venuje sa domácemu miláčikovi alebo čokoľvek iné, čo zaberie viac než pár sekúnd. Pri mnohých veciach človek tiež zabudne na čas, človek si povie, že sa pozrie na prvú minútu videa alebo filmu a odpíše potom, ale zvedavosť je silnejšia a mnohokrát prestane ostatný svet v sekunde existovať. Neznamená to ale, že by vás ten druhý nemiloval! Mali by ste si byť navzájom prioritou, to ale neznamená, že odsuniete na druhú koľaj všetko, čo máte práve v tej chvíli v pláne len preto, aby ste odpísali na nedôležitú správu.

Nehovorí o každej hlúposti

Určite sú veci, ktoré vás na druhom štvú, to ale neznamená, že si musíte na všetko hneď sťažovať. Určite partnera na vás tiež niečo štve a nehovorí o tom. Keď si totiž nebudete sťažovať na každú hlúposť, tak keď už to raz urobíte, druhý vás bude počúvať. Naopak ak budete neustále s niečím nespokojní, druhý to prestane vnímať. Určite vám neradíme, aby ste sa do seba uzavreli a nechávali si všetko pre seba. Musíte nájsť rozdiel medzi tým, čo je naozaj dôležité a čo je len váš rozmar. Ak je váš partner presne taký, že si na nič nesťažuje a vy neustále na niečo, vezmite si z neho príklad. Určite to nie je nič, čo by bolo zlé.

Tiež spolu nemusíte hovoriť úplne o všetkom. Spoločná rozhodnutie by ste mali riadne prediskutovať, ale rozhodne nie je od veci urobiť nejaké rozhodnutia tiež sám. A neodopierajte to ani svojmu partnerovi.

Je úprimný

Úprimnosť mnoho ľudí nemá moc rado, čo viem veľmi dobre, pretože mne za môj život veľa ľudí niekoľkokrát povedalo, že som "až moc úprimná". Podľa mňa je ale úprimnosť jedna z najdôležitejších vlastností a môžete byť jedine radi, ak je váš partner úprimný. Nemali by ste druhému svoju úprimnosťou schválne ubližovať, niektoré veci idú povedať aj okľukou a v podstate oznámite to isté, v trochu lepšej forme, avšak ak sa bojíte byť k svojmu partnerovi úprimní (alebo on k vám), už to zaváňa nejakým problémom.

Úprimnosť niekedy môže vyvolať negatívne reakcie druhej osoby.

Opustí izbu alebo ide spať naštvaný

Vždy je lepšie si od hádky trochu oddýchnuť hneď pri jej začiatku. Človek odíde, nechá si to prejsť hlavou, vychladne a môže to riešiť oveľa pokojnejšie. To je niečo, čo som sa za svoj dlhodobý vzťah naučila, pretože naše hádky pripomínali taliansku domácnosť a nechýbalo ani hádzanie tanierov. Neberte to tak, že váš partner odchádza z miestnosti preč alebo ide spať, pretože by to s vami naozaj nechcel riešiť. Pravdepodobne len vie, že s chladnou hlavou sa všetko rieši ľahšie.

"Nepotrebuje" vás a nie ste jeho "všetko"

Ak sa cítite tak, že vás partner nepotrebuje a vy nie ste jeho všetko, pravdepodobne to máte presne naopak. S tým by ste mali prestať, pretože vy spolu nie ste, pretože partnera potrebujete, ale pretože sa milujete. Tiež nie ste navzájom svoje všetko, pretože máte i život a ten je plný aj všetkých rôznych ďalších vecí a ľudí.

Má svoj vlastný život

Už sme na to narazili a hovoríme to znovu. Každý z vás má svoj vlastný život a závisí len na vás, ako bude vyzerať. Samozrejme máte aj nejaký spoločný život, ktorý ale tvorí, dajme tomu, polovicu vášho života. Zvyšnú polovicu si musíte vyhradiť na iných ľudí - kamarátov a rodinu, vaše záujmy, zvieratá, skrátka čas len pre seba. Môžete si robiť relaxačné večery alebo začať meditovať, to je tiež zmysluplne strávený čas. Tak navyše nebudete všetok čas tráviť len spolu a budete pre seba navzájom vzácnejši.

Má sa rád

Ak sa má váš partner rád, neznamená to, že by bol namyslený. Naopak sebeckí ľudia si kompenzujú svoj nedostatok sebavedomia. Iba človek, ktorý miluje seba, môže milovať aj ostatných. Mať sa rád znamená starostlivosť o seba, ako po fyzickej, tak psychickej stránke, zdravé sebavedomie a sebaúctu. To všetko potom u človeka stanovuje štandardy, ako chce, aby s ním zaobchádzali ostatní ľudia, a tiež to človeka učí, ako zaobchádzať s ostatnými. Takí ľudia vedia, čo chcú a tak to má byť. Viete vy, čo chcete? Máte sa radi?

Páčia sa mu aj iní ľudia

Vy ste človek, ja som človek a váš partner je, pravdepodobne, tiež človek. Človeka od prírody priťahujú iní ľudia, nie je na tom nič divné, ani nevšedné. Preto keď pozrie na niekoho iného, ​​neznamená to, že vás nemiluje alebo že vás chce podvádzať. Každý sa rád pozrie aj na niekoho iného, ​​než toho, čo má doma. Či už je to vonku, na fotke alebo na videu (väčšinou na tom, na ktoré sa pozeráme v súkromí a ani to nie je nič zlého). Riešte to až v prípade, keď je to cez nejakú hranicu, pokiaľ je to ale raz za čas, vypustite to z hlavy.

Ste nahnevaní, keď druhý pokukuje po iných?

Rozíde sa s vami, keď to nefunguje

Jediné, čo je zlé, je pravý opak - a to je, keď sa nútite do toho, aby ste spolu boli a predstieranie, že nemáte žiadne problémy, hoci ste si ich obaja jasne vedomí. Tiež keď už ste o tom hovorili miliónkrát, ale nikto sa k ničomu nemá a čas plynie ... V takom prípade je rozchod skôr vyslobodením, pretože takýto vzťah nemá zmysel a priznajte si to - aj vy to viete. Len ste nemali toľko odvahy. Tak mu to nezazlievajte a pohnite sa vo svojom živote niekam ďalej, začnite novú kapitolu vášho života.

Milujte svojho partnera takého, aký je, a neskúšajte ho silou mocou zmeniť. Ak to uzná za vhodné, zmení sa sám, v niečom zmena nastane v podstate sama postupom času - niekedy k lepšiemu, niekedy bohužiaľ k horšiemu. Ak naozaj cítite, že váš vzťah za nervy, ktoré prežívate, nestojí, odhodlajte sa urobiť prvý krok. Pamätajte ale, že žiadny vzťah nie je dokonalý, aj keď vám filmy prinášajú iný obrázok alebo vám vzťah vašich priateľov taký príde. Vy neviete, čo sa odohráva za zatvorenými dverami. Občasné hádky, nezhody a rozdielne názory sa dajú ľahko vyriešiť (nezabudnite, že jedine s chladnou hlavou a v pokoji).

A ako spoznať, že žijete v nezdravom vzťahu?

 1. Neustále vás upozorňuje na vaše nedostatky a chyby.
 2. Znevažuje vaše sny a úspechy.
 3. Nemyslí si, že viete, čo je pre vás najlepšie.
 4. Obviňuje vás zo svojej nálady, problémov a celkového nešťastia.
 5. Cítite sa kvôli nemu zle, keď sa chcete stretnúť so svojimi kamarátmi alebo robiť niečo bez neho.
 6. Stará sa o financie, aby mohol riadiť to, za čo ich miniete.
 7. Má vždy pravdu, zatiaľ čo vy sa vždy mýlite.
 8. Donúti vás cítiť sa tak, že ste radi za vzťah s ním, zatiaľ čo on by mal byť vďačný za to, že s ním vydržíte.
 9. Neustále vás ponižuje, a to aj pred ostatnými ľuďmi.
 10. Hovorí nevhodné vtipy.
 11. Neustále volá alebo píše, keď s ním nie ste, a ak sa okamžite nehlásite, je naštvaný.
 12. Vyhráža sa samovraždou, ak sa s ním rozídete.
 13. Zmenšuje vaše problémy, tie jeho sú vždy väčšie.
 14. Neprejavuje vám náklonnosť a intímnosti a berie to ako spôsob trestu.

A ak vo vzťahu momentálne nie ste alebo viete, že od vzťahu očakávate niečo iné, než v tejto chvíli prežívate, zaregistrujte sa na online zoznamku a spoznajte ženu alebo muža, ktorý sa stane šťastím vášho života.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: