Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Recenzia: Skôr než ju nájde od Michaela Kardosa

6.jún 2017
Recenzia: Skôr než ju nájde od Michaela Kardosa

Kto koho nájde skôr, kto koho odhalí nečakane? Nikto sa dobrovoľne nestáva lovnou zverou, každý radšej siahne po možnosti loviť, no nie?

V pokojnom mestečku Silver Bay nie je nikto, kto by nepoznal príbeh zo septembra 1991, kedy sa záhradná párty pre susedov, ktorú usporiadal Ramsey Miller, stala nočnou morou. A to predovšetkým pre jeho nádhernú ženu a trojročnú dcérku, ktoré sa rozhodol zavraždiť, a tým ich predovšetkým zachrániť od všetkého zlého, čo má v tú noc nastať. Manželka je mŕtva, dcéra zmizla. Čo sa s ňou stalo?

S vysvetlením prichádza Melanie Denisonová, ktorá svojich posledných 15 rokov strávila v západnej Virgínii v jednom malom mestečku, a to v rámci programu na ochranu svedkov. Nikdy nemohla cestovať, nikdy nemohla chodiť tancovať so spolužiakmi alebo dokonca mať doma prístup k internetu. Takéto opatrenia sa jej života dotýkali na každom kroku, a prečo? Pretože vrah nebol nikdy chytený a z nej sa mohla kedykoľvek stať lovná zver, na ktorú si lovec v kľude počká. Keď je ale vôľa slobodne žiť silnejšia ako strach o seba samého, môže prísť čokoľvek. Čo treba? V tomto prípade zaujímavý priateľ a nečakané tehotenstvo a každá matka chce dať svojmu dieťaťu slobodu bez strachu, to je jasné. Čo všetko je potrebné teda podstúpiť?

Melanie sa rozhodne vrátiť do Strieborného zálivu, odkiaľ pochádza a vziať všetko pevne do svojich rúk, pretože záprah od jej koňa dlho zvierali iní. Ako veľmi ťažké je precitnúť a vidieť veci tak, ako ste ich predtým nevideli, keď zistíte, že najdôležitejšie veci vášho života boli skreslené a vy ste o tom nemali ani potuchy? Aké to je? S tým sa vám Melanie sama zverí. Snáď to bude skôr, než ju nájde.

 Skôr než ju nájde

Čítala som aj hodnotila

Ísť do kníhkupectva a odísť s novou knihou nie je vôbec nič ťažké, to je vlastne pre čitateľa povinnosť, ale odísť s dobrou knihou, to už sa nie vždy podarí a ešte, keď autora nepoznáte, nikdy ste o ňom nepočuli a aplikácia vám hlási, že sa jedná o jeho prvé dielo, o taký prvý pokus, ktorý sa buď chytí a alebo tiež nemusí.

Skôr než ju nájde je prvotina od autora Michaela Kardosa. Bolo to teda rýchle "bomba" čítanie. Čo list, to prekvapenie a nejaký zvrat a aj keď začiatok nastavuje pevný poriadok, kde je vlastne všetko jasné, nie je tomu tak.

Hlavnou hrdinkou je tentoraz 17-ročná mladá dievčina Melanie, žijúca s tetou a strýkom. Prečo? Pretože jej rodina sa rozpadla zavraždením jej matky. Kto bol vrahom? No, predsa jej otec, ktorý sa teraz snaží dopadnúť aj ju. Ale je to tak naozaj, alebo všetko naberie úplne iný smer? Keď si správe pospájajú rozprávanie z minulosti a súčasný príbeh, iste tomu prídete na kĺb.

Kniha sa celkovo čítala veľmi ľahko a rýchlo, pre mňa patrila medzi knižné jednohubky na maximálne jeden deň. Je to podmanivý thriller a zaujme perfektne rozohranú psychológiou jednotlivých postáv príbehu. Ak ste váhali, či tento psychothriller zaradiť do svojho zoznamu na prečítanie, tak už nemusíte, nachystajte sa na neho. Ja si zatiaľ počkám na pokračovanie.

Zdroj fotografie: http://airesbooks.blogspot.cz

[Ivi]

Zdieľajte tento článok na: