Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Nazbierajte jahody, dobrú náladu a utrhnite si partnerku

22.jún 2022
Nazbierajte jahody, dobrú náladu a utrhnite si partnerku

Nemusíte vyraziť práve na jahodovú brigádu, aby ste si doma mohli urobiť zmrzlinu, upiecť bublaninu či si dochutiť lievance. Stačí zistiť, ktorý farmár v okolí umožňuje samozber jahôd na svojom pozemku a natrhať si u neho podľa chuti.

Samozber jahôd sa stáva stále viac populárny. Ľudia nie sú ochotní platiť za predražené ovocie v supermarketoch, ktoré navyše mnohokrát doslova žiari všetkými chemikáliami použitými na jeho pestovanie, prevoz a skladovanie. Ľudia viac vyhľadávajú biopotraviny a snažia sa kontaktovať drobných farmárov a pestovateľov vo svojom okolí, aby získali, čo najkvalitnejšie suroviny na stôl.


Ušetríte a budete mať zážitok


Ak ste vyrastali v meste, a ani prázdniny ste nemali šancu tráviť na vidieku, bude pre vás zber jahôd rozhodne zážitok. Nielenže sa zapotíte, ale určite si užijete aj srandu. Ďalšou výhodou, ktorú ocenia najmä tí šporivejší z nás, je nízka cena. Veľmi ľahko možno nájsť samozber jahôd, kde za 1 kg zaplatíte viac než o polovicu nižšiu cenu v porovnaní s tou v obchode. Pestovatelia sa snažia dostať náklady na minimum a zároveň nechcú nechať úrodu ležať ladom, vďaka čomu je samozber výhodný pre obidve strany.

lievance

"Nemôžem si samozber vynachváliť. Tento rok sme tu už tretíkrát. Jahody sú výborné a navyše máme postarané o zábavu pre deti "hodnotí svoje skúsenosti Zuzana (40 rokov). Zbieranie jahôd sa v ich rodine stalo už tradíciou. Býva v Nitre na sídlisku a na jahody jazdí do neďalekých Žíran. Jej manžel si fyzickú aktivitu toľko neužíva, ale teší sa na bublaninu, a tak odhodlane trhá jeden plod za druhým a súčasne napomína deti, aby toľko nejedli.

Výhody samozberu

  1. nízka cena
  2. bio kvalita
  3. čerstvosť
  4. pohyb na čerstvom vzduchu
  5. väčšia radosť z vyrobených pochúťok

Utrhnite si partnerku

Tento článok je hlavne výzva pre slobodných pánov, ktorí nemajú v úmysle trajdať po baroch, aby ulovili mladú kosť, a uvedomujú si, že do ich obľúbenej krčmičky nevstúpila nová zaujímavá žena už vyše dvadsať rokov. Neveríte? Zanalyzujte si situáciu. Trhať ovocie jazdia predovšetkým ženy, pretože tie väčšinou vládnu kuchyni. Nie všetky gazdinky sú zadané, veď približne 50% manželstiev končí rozvodom. Je teda pravdepodobné, že mnoho z nich sa neuspokojí s vysedávaním pri televízii, či po cukrárňach a pustí sa do akcie. Šanca stretnúť voľnú šikovnú a skúsenú ženu na jahodách, je teda veľmi vysoká. S najväčšou pravdepodobnosťou bude vedieť aj variť, čo sa u mladšej generácie stáva čoraz väčšou vzácnosťou. Ak ste na Spoznajmesa.sk už s niekým v kontakte, môžete skúsiť vyraziť na jahody spoločne. Možno si padnete do oka natoľko, že ešte v ten istý deň spoločne niečo uvaríte. Veď rande nemusí byť len kino, večera či romantická prechádzka. Praktickejší ľudia budú chcieť využiť každú chvíľku života produktívne.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: