Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Máte zlý vzťah? Utečte!

15.december 2021
Máte zlý vzťah? Utečte!

Je ťažké si priznať, že vzťah, ktorý začal tak skvele a s toľkými sľubmi, sa zmenil na niečo zlé. Keď vstupujeme do vzťahu, často nosíme ružové okuliare, zameriavame sa na všetky dobré vlastnosti nášho partnera a ignorujeme jeho chyby. To je dôvod, prečo naša rodina a priatelia obvykle lepšie predpovedajú výsledok našich vzťahov ako my.

3 známky toho, že ste uviazli v zlom vzťahu

Nemáte osobnú slobodu

Vzťahy nie sú o ovládaní inej osoby. Ide o to dať im úplnú slobodu a vidieť, že rozhodnutia toho druhého sú v súlade s našimi. Každý človek má jedinečné potreby a najlepšie vzťahy sú tie, v ktorých si partneri navzájom napĺňajú tie najdôležitejšie potreby. Ak zistíte, že váš partner kontroluje, ako utrácate peniaze, s kým chodíte von, ako sa obliekate alebo akékoľvek iné rozhodnutia, berte to ako veľké červené upozornenie. Ľudia, ktorí sa snažia ovládať svojich partnerov si nie sú istí svojou schopnosťou uspokojiť potreby svojho partnera.

Obávajú sa, že sloboda pomôže ich partnerovi uvedomiť si, že život je lepší bez vzťahu. Spoľahlivý partner si je istý svojou schopnosťou uspokojiť potreby toho druhého. Vedia, že pokiaľ ich partner opustí kvôli niekomu inému, vzťah jednoducho nemal byť. Spočiatku môže byť ťažké túto správu prijať, ale nakoniec je tu lepšia zhoda a koniec vzťahu otvára dvere k naplňujúcemu spojeniu.

Váš pomer 80/20 nefunguje

John Gottman, renomovaný výskumník párov, je skvele schopný predpovedať rozvod s 90% presnosťou. Ako to robí? Sledovaním partnerov. Ako spolu komunikujú a kódovaním ich pomeru pozitívnych a negatívnych výmen. Pary by mali mať aspoň 80 % pozitívnych interakcií. Zvyšných 20 % sa podľa Gottmana možno nikdy nevyrieši. Nezhody, ktoré sú prítomné na začiatku vzťahu, pravdepodobne zostanú po celú dobu. Namiesto toho, aby sme sa sústredili na tieto zdroje konfliktu, naším cieľom by malo byť posledných oných 80 %.

Pracujte na tom, aby bol vzťah čo najpozitívnejší a zvyšok nechajte byť. Pokiaľ sa ocitnete vo vzťahu s pomerom nakloneným smerom k negatívnemu, nemusí to byť najzdravšie. Snažte sa, aby veci po určitú dobu fungovali, ale uvedomte si, že očakávať, že sa partner zmení, nie je najmúdrejšia stratégia. Ak je to miesto, kde ste sa našli, možno je čas ísť ďalej.

Prajete si, aby ste boli sami doma

Ste v zlom vzťahu, keď zistíte, že si príliš často prajete, aby váš partner nebol blízko. Začnete si uvedomovať, že život by bez neho mohol byť ľahší a šťastnejší Keď ste vo vzájomnej prítomnosti, veci sú napäté, nasledujú hádky a vy sa cítite nešťastní. Každé ráno vstávať je strašné, pretože tam partner stále je. Nezostávajte vo vzťahu len preto, že si myslíte, že nikoho ďalšieho a lepšieho nenájdete. Byť sám je lepší. Chce to odvahu priznať, že vzťah je horší, ale vy ste prekvapení, akí silní a šťastní môžete byť sami.

Nechcete byť radšej sami?

Rýchlo preč

Život je príliš krátky na to, aby sme strácali čas s niekým, kto pre nás nie je ten pravý. Vaša pohoda je spojená s vašim partnerom. Keď je vzťah skvelý, ste skvelí. Ale keď to nejde, výrazne vás to nepriaznivo ovplyvňuje. Každý vzťah zažíva ťažké časy a stojí za to pracovať na problémoch, aby ste zistili, či sa veci zlepšia. Ale keď sú vaše šťastie a pohoda rozhodené mesiace alebo roky a váš partner nepomáha veci zlepšovať – napriek opakovaným žiadostiam – môže čas ísť.

Nie je ochraniteľský - on kontroluje

Fráza "láska je slepá" nemôže byť pravdivejšia. Keď ste do niekoho zamilovaní, vidíte, čo chcete vidieť a ignorujete možno nie tak skvelé časti toho, kým sú. A predstava, že skutočná láska znamená prijať najlepšie a najhoršie vlastnosti svojho partnera, všetko iba komplikuje. Hranica medzi prijatím zneužívania a toleranciou k ich nedostatkom je obzvlášť nejasná v očiach niekoho nebezpečne zamilovaného. Mohli by vidieť partnera, ktorý sa ovláda, ako spôsob, ako im ukázať, ako veľmi ich milujú.

Ale pravdou je, že vzťah, ktorý je v akejkoľvek forme nevyrovnaný, je nezdravý. Nezáleží tiež na tom, či vaša drahá polovička presadzuje nad vami moc na základe svojej vlastnej neistoty. Vašou úlohou nie je, aby sa cítili bezpečne. Ako milujúci partner môžete absolútne pomôcť, ale ich pochybnosti takmer vždy prevážia vaše úsilie. Pokiaľ si nie ste istí, či vás partner ovláda, pozrite sa na týchto deväť znamení:

Vždy musí vedieť, kde sa nachádzate

Nemá rád, keď je ponechaný v nevedomosti, a preto vyžaduje, aby ste ho informovali o mieste, kde sa práve nachádzate.

Potrebujú, aby ste s nimi neustále komunikovali

Mohli by sa cítiť ohrození osobou, s ktorou ste a ich neistota z nich všetko ovplyvňuje. Rozčuľujú sa kvôli neuskutočneným hovorom a situáciám.

Hovoria o tom, s kým sa im nepáči, že chodíte von

Či už sú to ex, priatelia opačného pohlavia, blízki kamaráti alebo členovia rodiny, neboja sa vám dať najavo koho schvaľujú a koho nie.

Poznáte zlý vzťah?

Náhodne vás kontrolujú

Nie je nezvyčajné prijímať telefónne hovory uprostred práce alebo počas večere s priateľmi, aj keď ste ich už upozornili, že nebudete mať čas.

Nepáči sa im, že chodíte často bez nich

Sú majetníckí a nepáči sa im predstava, že by vás museli zdieľať s ostatnými.

Neposkytujú vám žiadne súkromie

Požiadajú vás o nahliadnutie do telefónu alebo počítača, aby zistili, s kým a o čom ste hovorili.

Vždy dávajú ultimáta

Aby dosiahli svoje, nútia vás vybrať si medzi nimi a ostatnými prostredníctvom viny alebo hrozieb.

Nenechajú vás hovoriť s určitými ľuďmi

Povedali vám, kto im vadí a s kým by ste nemali mať bližší kontakt. Veľa ich to dokáže rozčúliť.

Cítite sa akokoľvek obmedzovaní

Verte svojmu vnútru. Ak máte pocit, že ste v pasci alebo nie ste schopní žiť svoj život slobodne, zvážte odchod z tohto vzťahu, pokiaľ sa situácia nezlepší ani potom, čo to prediskutujete s partnerom.

Nerandíte so psychopatom?

Boli ste niekedy na rande so psychopatom? Bolo by ťažké odpovedať na túto otázku presne, pretože psychopati sú experti v prestrojení a môže trvať dlhú dobu - mesiace alebo dokonca roky - kým uvidíte úplný rozsah patológie jednotlivca. Psychopati môžu byť muži alebo ženy, hoci výskum ukazuje, že viac mužov sú psychopati ako ženy. Pozrime sa na niekoľko primárnych príznakov psychopata, aby ste mohli byť poučení o tom, ako vyzerajú a ako sa správajú, a aby ste ich mohli odhaliť čo najskôr v procese zoznamovania.

Majte na pamäti, že s psychopatom neexistuje žiadny láskyplný romantický vzťah. Zatiaľ čo väčšina ľudí verí, že psychopat postráda schopnosť vytvoriť si väzbu s kýmkoľvek, nie je to tak úplne pravda. V skutočnosti niektorí psychopati majú puto aspoň k jednej osobe a tou osobou je často matka alebo starý rodič. Napriek tomu, pokiaľ ide o romantické vzťahy, je malá alebo žiadna nádej na slušný vzťah s psychopatom.

Nestretávate sa s psychopatom?

Povrchné kúzlo

Áno, mnoho ľudí je očarujúcich, ale psychopat je očarujúci spôsobom, ktorý nedáva zmysel. Je rozprávačom príbehov a rozpráva príbehy, ktoré ho vždy postavia do dobrého svetla a príbehy nepôsobia vierohodne. Často je príliš uhladený na to, aby bol skutočný.

Grandiózny pocit vlastnej hodnoty

Medzi narcizmom a psychopatiou sa výrazne prekrýva. Každý psychopat je narcista, ale nie každý narcista je psychopat. Zatiaľ čo narcisti sa orientujú na to, aby sa v každej situácii utvrdzovali ako nadradení, psychopat sa zameriava na to, aby mal moc nad ostatnými a využíval ostatných na naplnenie jeho potrieb. Všeobecne platí, že psychopat je oveľa nebezpečnejší ako narcista, pretože psychopat si nevytvára skutočné vzťahy a necíti žiadne výčitky, a to ani za to najodpornejšie a najzraňujúcejšie správanie.

Patologické klamstvo

Frekvencia a hĺbka klamstiev so psychopatom sú ohromujúce. Psychopat dokáže zo vzduchu vyrobiť lož tak rýchlo, že mu takmer automaticky uveríte. Psychopat vyrába klamstvá s extrémnymi detailmi a máte pocit, že musí hovoriť pravdu, pretože zachádza tak ďaleko, aby svoje klamstvá obhájil. Pokiaľ psychopata obviníte z klamstva, nájde spôsob ako vás potrestať.

Nedostatok výčitiek alebo viny

Necíti sa previnilo alebo nemá výčitky svedomia z toho, čo urobil zraňujúceho. Psychopat si robí, čo chce, bez ohľadu na vplyv na ostatných. Je dôležité si uvedomiť, že nie všetci psychopati sú rovnakí, čo znamená, že existuje spektrum psychopatických črtov. Mnoho ľudí má nejaké psychopatické črty - povedzme jednu alebo dve z tu uvedených charakteristík. Títo jedinci majú osobnosti, ktoré sú neusporiadané do tej miery, že majú vzťah k ľuďom a majú očakávania, ktoré nie sú synchronizované so zvyškom sveta.

Interakcia s nimi je frustrujúca a mätúca a je extrémne náročné mať s nimi romantický vzťah. Na najzávažnejšom konci psychopatického spektra nemá psychopat vôbec žiadne svedomie. Títo jedinci sa zapoja do toho najkrutejšieho správania, aké si možno predstaviť a nebudú o tom dvakrát premýšľať.

Žiadna empatia

Nedostatok empatie je ďalší problém, ktorý u psychopata jasne a čoskoro uvidíte. Pokiaľ rozprávate psychopatovi príbeh, ktorý vás rozrušil alebo vážne zranil vaše city, psychopat nebude mať príliš emocionálnu reakciu. Môže sa pokúsiť povedať alebo urobiť niečo, čo znie empaticky, ale pripadá mu to povrchné a falošné.

Keď sa dvaja ľudia rozídu, môže to na ich duši napáchať veľké škody. Vy už ale teraz viete, ako s tým aspoň čiastočne bojovať. Nemusí to byť koniec vášho života, ale začiatok niečoho nového a predovšetkým žiadna dráma. A keď budete mať zase chuť s niekým začať randiť, ​​tak na to môžete ísť jednoducho a založiť si profil na online zoznamke. Partnera si nájdete jednoducho a z pohodlia vášho domova.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: