Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Mám mladšieho partnera... No a čo?

9.november 2017
Mám mladšieho partnera... No a čo?

Máte alebo ste už niekedy mali mladšieho partnera? A aký veľký vekový rozdiel bol medzi vami? Okolie má väčšinou problém prijať akýkoľvek odlišný pár. Ale prečo tomu tak je?

Aký vekový rozdiel je ešte spoločensky prijateľný? A čo trebarz odlišnosti vo vašej výške alebo váhe. A má vôbec cenu riešiť pohľady a pripomienky vášho okolia? Na vzťah, ktorý je vzhľadovo nejako odlišný, budete potrebovať predovšetkým vaše zdravé sebavedomie. Hraje ale vek, výška alebo pár kíl navyše tak obrovskú rolu? Ideálnym vekovým rozdielom medzi partnermi, sú štyri až päť rokov. Svojich partnerov si človek vyberá inak a každý podľa svojich požiadaviek a kritérií. Hovorí sa, že na veku nezáleží.

Vekový rozdiel

Muži chytajú druhu mízu a ženy vedľa svojich "zajačikov" mladnú a krásnejú. Starší muži dokážu pritiahnuť záujem ženy vďaka svojej múdrosti alebo peňaženky. Staršie ženy zasa vyhľadávajú zajačikov, kvôli ich nadhľadu a skúsenostiam. Medzi partnermi, ktorý sú na rovnakej duchovnej úrovni, nehraje vek rolu. Najdôležitejšie sú iné schopnosti, aby vzťah mohol skvele fungovať.

Prečo staršia žena?

Staršie ženy sú skúsenejšie, vyrovnanejšie, vedia, čo chcú a dokážu sa chovať ako dámy. Samozrejme dokážu i svojho partnera patrične reprezentovať. Ak je partnerka mladšia o viac rokov, je to všetko niekedy problém. Staršie ženy sú aj finančne zaopatrené, a preto sú i pre mladších partnerov dosť lákavou voľbou, ktorá im pripomína bezpečie a tak trochu ich opatrovateľskú maminku.

Čo hľadá staršia žena u mladšieho muža?

Môže to byť veľmi rôzne a veľmi individuálne, niekto hľadá iba energiu a niekto sa proste a jednoducho zamiluje.

Aké sú výhody mladšieho partnera, muža?

  • Mladší muži sú sexy a budete si vedľa nich pripadať tiež o pár rokov mladšia.
  • Budete mať novú chuť a elán do života.
  • Mladší partner nemá za sebou žiadnu škaredú minulosť, na rozdiel od tých starších rozvedených oteckov.

Aké sú nevýhody mladšieho partner, muža?

  • Môžu sa objaviť veľké rozdiely v životných prioritách.
  • Mladší muži sa väčšinou chcú po večeroch baviť.
  • Pri väčšom vekovom rozdiely môže mať ženy problém so svojím vzhľadom.
  • Môže vás začať brať ako svoju maminu a využívať vás ako svoj "mamahotel".

Muž o pár centimetrov nižší

Vyšší muži sú pre ženy príťažlivejší. Malý muži to vôbec nemajú ľahké. Väčšinou si centimetre, ktoré im chýbajú, vynahrádzajú pred svojimi partnerkami nabitými peňaženkami, veľkými autami či inými vymoženosťami. Menší muži vedia, že ženy sa dá uloviť aj na humor, inteligenciu a originalitu.

Aké sú výhody nižšieho partnera?

Určite vás z neho a z jeho výšky nebude bolieť za krkom a aj očný kontakt bude silnejší. Niektoré ženy môžu mať s menšími partnermi problémy a to kvôli topánkam. Ktorá žena by nerada nosila podpätky. Keď ale budete mať menšieho muža, môžete mať s ich nosením problém. Lenže výmena topánok za skvelého partnera určite za to stojí.

Mám mladšího partnera

Aké ďalšie odlišnosti môžu byť prekážkou pre vzťah?

Rozdielnosť sa netýka iba veku alebo výšky, aby vzťah fungoval, nemal by byť problém čokoľvek prekonať.

Odlišné záujmy

On miluje akčné filmy, vy romantické komédie. On je mäsožravec, vy vegetariánka. Máte rozdielny záujmy i rozdielne chute. Jeden problém je, že často považujeme kompatibilitu za podobnosť. Ale prílišná podobnosť môže byť tiež pekne nudná. Chceli by ste žiť "sama so sebou" a svojimi nedostatky sami? Rozdiely sú dôležité, ale len do určitej miery. Niekedy môže platiť, že sa protiklady priťahujú, inokedy to môže byť prekážkou.

Odlišné vyznanie

Náboženské, etnické a kultúrne rozdiely nie je dobré podceňovať. Rozdielna náboženská viera dokáže skomplikovať vzťah.

Peniaze

Čo sa stane, keď chcete uložiť peniaze doma a váš milovaný chce len kúpiť viac elektronických zariadení. Alebo niekto chce kúpiť obed a chce len domáci sendvič. Financie, rovnako ako rodinné vzťahy, môžu narušiť partnerský vzťah rýchlo a s vážnejšími dôsledkami.

Iné odlišnosti

Odlišnosti vo vzťahu môžu partnera aj vyľakať, začne vymýšľať najrôznejšie stratégie a tým, že sa bude snažiť prispôsobiť s partnerom, poprie sám seba. Bude sa snažiť prispôsobiť tomu druhému a môžu sa snažiť za nich postupom času aj rozhodovať. Taký vzťah bude odsúdený k záhube.

Aké sú hlavné rozdiely medzi funkčným a nefunkčným vzťahom?

Vzťah môže na prvý pohľad vyzerať veľmi idylicky, ale čo je pod pokrievkou, to je občas veľmi prekvapivé. Funkčný vzťah by mal byť založený na láske, vzájomnej príťažlivosti a tiež vášni. Pokiaľ je čokoľvek s tohto v nesúlade už od samotného začiatku, stane sa vzťah nefunkčný skôr alebo neskôr. Bez ohľadu na to, s kým ste, narazíte na konflikt. Konflikty sú súčasťou vzťahu. Aké sú tie rozdiely medzi funkčnými a naopak nefunkčnými vzťahmi?

Súhra a podpora

Podpora v zdraví aj v chorobe, to všetko by malo byť súčasťou každého vzťahu. V nefunkčnom vzťahu sa partneri nepodporujú.

Otvorená komunikácia

Komunikácia je základ. Musíte spolu komunikovať neustále, otvorene a sdielať svoje dobré i zlé pocity. Pokiaľ spolu partneri naopak komunikovať nedokážu a radšej spolu mlčia, začnú sa ich problémy zväčšovať, prehlbovať a potom sa objavia urážky a vzťah skončí oveľa rýchlejšie, ako začal.

Čas

Funkčný vzťah ide sám o sebe ako rozbehnutý vlak, všetko sa deje automaticky a i cez to sa občas objavia nejaké mraky nedorozumenia, ktoré zasa zmiznú. Vo vzťahu, ktorý nefunguje, sa partneri cítia ako na horskej dráhe.

Aké zvyky dodržiavať, aby váš vzťah naozaj fungoval?

Môžu to byť aj maličkosti, ale tieto drobnosti, ktoré si budete vzájomne prejavovať, vám pomôžu v tom, aby váš vzťah fungoval tak, ako má. A aj keď sa vám to zdá jednoduché, je to veľká drina. Aké zvyky teda dodržovať?

Starosť

Starajte sa jeden o druhého a starajte sa o svoje emócie. Keď pracujú s emociamy obidvaja, je to najlepšia cesta k tomu, aby bol ich vzťah trvalý.

Spoločné riešenie problémov

V každom vzťahu vznikajú nedorozumenia a prekážky každý deň. Obaja ale by mali riešiť svoje problémy tak, aby boli najlepšie pre ich budúcnosť a mali by usilovať o vyriešenie všetkých svojich spoločných sporov.

Spoločné chvíle

Nájdite si pre seba čas, objímajte sa, dotýkajte sa a nikdy sa nezabudnite pobozkať po príchode a odchode z domu. Premýšľajte nad tým, čím ste urobili partnerovi radosť  a čo sa vám behom dňa spoločne podarilo.

Úcta

Každý z vás sa sám rozhoduje, akého partnera bude hľadať a s akým partnerom dá dokopy, aby tvorili pár. Pripomínajte si, za čo si partnera vážite a vybavujte si dôvody, prečo ste práve vy dvaja spolu.

Záleží iba na vás, či dokážete mať vedľa seba staršieho alebo mladšieho partnera a aké výhody a nevýhody si v tom nájdete. Vzťah je predovšetkým o láske, kompromisoch a úcte. A pokiaľ je váš partner o veľa mladší alebo o pár centimetrov nižší, by asi nemalo hrať zas takú veľkú úlohu v tom, či spolu chcete byť alebo nie. Nemusíte okoliu vysvetľovať, prečo ste práve vy dvaja spolu, rovnako ako oni nemusia vysvetľovať vám, prečo sú rozvedený alebo napríklad podvádzaný. Toho pravého partnera s ktorým sa budete tolerovať a milovať, nájdete v Bratislave, Trenčíne, Trnave, Žiline, NitreKošiciach alebo Prešove.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: