Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Láska na prvý pohľad?

14.október 2022
Láska na prvý pohľad?

Všetci chcú zažiť ten opojný pocit nekonečného šťastia, radosti a zamilovanosti. Vedci a mystici medzi sebou vedú nekonečný spor o existencii lásky na prvý pohľad. Vedci už zo svojej podstaty zavrhujú možnosť lásky na prvý pohľad ako éterické vzplanutie, naproti tomu esoterici chránia toto tajomstvo pred vedeckými faktami.

Ako to teda je? Čo to je láska na prvý pohľad? Dievčatá so zastretým zrakom snívajú o láske na prvý pohľad, ktorá vydrží celý život. Psychologické časopisy a internetové servery venujúce sa vzťahom už slovné spojenie láska na prvý pohľad degradovali na obyčajné klišé, o ktorom je nutné písať. Nemali by sme si nechať vziať sen ani rozprávku o tomto kúzlu. Zároveň by sme nemali zavrhovať vedcov za ich úsilie "prísť tomu na kĺb", veď vlastne chcú len zistiť, o čo ide.

Čerstvo zamilované páry popisujú svoje vzplanutie ako lásku na prvý pohľad. "Uvidel som ju, pozreli sme si do očí a bolo to tam. Vedel som, že jedine ona môže byť láska na celý život, "rozpráva Juraj (31 rokov). Jeho partnerka Mirka opisuje svoje pocity veľmi podobne. Hovorí, ako z neho nemohla spustiť oči a chcela sa za ním samou radosťou rozbehnúť a skočiť mu do náručia. Ono povestné iskrenie si želajú zakúsiť všetci, "Bez neho to skrátka nejde," komentuje diskusiu Adéla. Vysvetľuje, že si nevie predstaviť, že by chodila s chlapcom len tak. "Potrebujem, aby v tom bol náboj. Výbuch emócií a pocit, že sa kvôli nemu odsťahuje hoci k ľadovým medveďom, "dodáva so smiechom.

Sú to len pudy

Vedci majú k týmto ľudským emocionálnym výlevom trochu realistickejší či skeptickejší postoj. Podľa nich ide len o súhru chemických procesov v tele a jedná sa len o pudy. Iskrenie prvotnej zamilovanosti vysvetľujú na základe vyplavených hormónov a pachov, ktoré ľudský organizmus vylučuje. Možno zjednodušene povedať, že práve v daný okamih len niekomu voniate a on alebo ona vonia vám. Trochu pragmatický prístup, ale neuberá na kráse ani sile okamihu, ktorý prežívate.

prvy_pohlad

Mystici si stoja za svojím

Ľudia veriaci na zázraky a tajomné sily okolo nás sa nenechajú vedeckými objavmi odradiť a budú tvrdohlavo brániť svoj ​​názor. Niektorí tvrdia, že láska na prvý pohľad je len stretnutím dvoch dávno spriaznených duší, ktoré sa už stretli v minulom živote. Tento pohľad na vec zastávajú najmä psychológovia venujúci sa regresnej hypnoterapii, teda vracajú svojich pacientov späť do minulých životov. Michael Newton zakladateľ Netnowa inštitútu zameraného na terapiu "život medzi životmi", prišiel s poznatkom, že duše majúce medzi sebou významný vzťah sa dohovoria na znamení, podľa ktorého sa v budúcom živote spoznajú.

Nech už pravda stojí kdekoľvek, všetci sa zhodujú na tom, že láska na prvý pohľad sa nepretvorí v dlhodobý fungujúci vzťah z ničoho nič. Ak jeden druhého naozaj milujete, musíte na vzťahu pracovať. Kľúčom ku šťastiu je podľa všetkých psychológov jasná otvorená komunikácia, spoločné riešenie problémov, vzájomná podpora a hlavne dôvera. Prvotné vzplanutie považujú obe strany za prchavé a zdôrazňujú, že zapálenú fakľu je potrebné neustále udržiavať, aby nevyhasla a vytrvala ako olympijský oheň.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: