Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Láska je kúzlo, ktorým chce byť každý zasiahnutý

1.september 2022
Láska je kúzlo, ktorým chce byť každý zasiahnutý

Životný partner alebo partnerka vás podrží, pohladí, vie vás rozosmiať, ale aj pekne usadiť, je ten najväčší poklad. Hoci sme samostatní, nezávislí, niekedy skrátka nevydržíme a potrebujeme cítiť lásku.

Naozajstnú partnerskú lásku hľadajú všetci na svete, je to jediný nepolapiteľný zázrak, o aký usilujú hollywoodske hviezdy prechádzajúce sa po červenom koberci alebo bezdomovci na Hlavnej stanici v Bratislave. Jeden z prieskumov v utečeneckých táboroch preukázal, že muži aj ženy napriek ohrozeniu života neustále riešili svoje vzťahy. Napríklad zadané ženy sa obávali, aby si ich partneri ukrývajúci sa v inom vzdialenom tábore nenašli niekoho iného. Snažili sa svojich priateľov kontaktovať a uistiť o svojej vernosti, atp. Všetci utečenci, ktorí mysleli na toho druhého, lepšie znášali ťažké podmienky života v tábore.

Láska neberie ohľady na spoločenské postavenie. Skrátka ju buď stretneme, alebo nie. Platí tu jedno pravidlo, najprv musíme vedieť milovať, aby sme vedeli, ako byť milovaní. Je to poklad, ktorý musíme nájsť, vykopať a rozdeliť sa. Láska nezahorela nikdy tam, kde vládlo sebectvo a závisť. Láskyplný vzťah nie je majetnícky, chýba v ňom miesto pre žiarlivosť.

„Miluje len ten, čo výmenou nič nečaká.“ (Antoine de Saint Exupéry)

Na lásku sa nedá veriť alebo neveriť, láska jednoducho je. Existuje všade na svete, ako poznamenáva Woody Allan na začiatku svojho filmu Love Actually, láska je všade okolo. "Keď 11. septembra telefonovali pasažieri prepadnutého Boeingu svojim blízkym, aby sa s nimi rozlúčili, všetky posolstvá boli posolstvom lásky." Láska inšpiruje a podnecuje tvorivého ducha. Z lásky vznikla tá najlepšia diela, je námetom kníh, filmov a poézie.

Poďme náhode naproti

Nebojme sa, veď sa nám nemôže nič stať. Nastavme svoju hruď Amorovému šípu, otvoríme sa a nechajme náhodu pracovať za nás. Neznamená to, že budeme nečinní. Zoznamujte sa na internete, na pláži, v parku alebo v kaviarni. Poďme náhode naproti.

laska_je_kuzlo

Nezáleží, či ste muž alebo žena, ak sa vám niekto páči, oslovte ho pokojne prvý a nečakajte, až vám utečie a už nikdy sa nestretnete. Nie je, čo stratiť. Chcete hovoriť s niekým na Spoznajmesa.sk? Výborne! Nepremýšľajte zbytočne dlho nad tým, či ste pre neho alebo pre ňu dosť pekná alebo dosť bohatý. Zahoďte pochybnosti, či hľadá niekoho, ako ste vy. Aj keď vám vyplnený dotazník odporučí niekoho iného, počúvajte vždy svoje srdce.

"Lenka sa mi páčila dlhú dobu. Stále som si prezeral jej profil, dokonca som si stiahol aj fotku. Nakoniec som sa odhodlal a kontaktoval ju. Najprv bola celkom odťažitá, ale nedal som sa odradiť a dnes spolu chodíme, "rozpráva svoje skúsenosti Vladimír. Všetkým radí, aby nič nevzdávali dopredu a minimálne sa pokúsili o kontakt so svojou vyvolenou.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: