Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Kúpte si mačacieho miláčika

21.január 2022
Kúpte si mačacieho miláčika

Pre ľudí, ktorí milujú mačky, nie je nič roztomilejšieho, než sledovať vtipné mačacie videá na internete. Alebo, ak máte vlastnú mačičku, je veľkou úľavou prísť po náročnom dni domov a nechať si mačku pritúliť (aj keď predstierajú, že sa im to nepáči). Mačky sú priateľskí spoločníci. A spolužitie s nimi pre vás môže byť tiež dobré.

Zdravotné výhody vlastníctva mačky

Vlastniť mačku znižuje riziko infarktu

Podľa pôsobivej 10-ročnej štúdie na viac ako 4000 Američanoch vykazovali majitelia mačiek o 30 % nižšie riziko úmrtia na infarkt ako tí, ktorí nemali mačacieho spoločníka. Účastníci mali nižšiu srdcovú frekvenciu, nižšiu hladinu stresu a nižší krvný tlak. Doktor Adnan Qureshi, hlavný autor štúdie, povedal: "Už roky vieme, že psychický stres a úzkosť súvisí s kardiovaskulárnymi príhodami, najmä so srdcovými infarktmi." Qureshi povedal, že mať domácich miláčikov pravdepodobne pomohlo zmierniť stres. Výskumníci uviedli, že aj keď psy pravdepodobne mali podobný účinok, v štúdii nebol dostatok majiteľov psov, aby to presvedčivo preukázali.

Majitelia mačiek menej často trpia depresiami

Štúdie zistili, že majitelia mačiek majú menšiu pravdepodobnosť, že budú trpieť depresiami, vysokým krvným tlakom, vysokou hladinou triglyceridov a cholesterolu a dokonca majú v priemere menej návštev lekára. Ľudia so psami mali najväčšie zdravotné prínosy, ale v podstate to zvládne každý maznáčik.

Mačacie pradenie môže podporovať hojenie a hustotu kostí

O mačacom pradení sa dokonca hovorí, že je terapeutické. Podľa výskumu publikovaného v Scientific American mačky vrnia v konzistentnom vzore medzi 25 a 150 Hz. Táto frekvencia pomáha podporovať hojenie a rovnomernú hustotu kostí. Mačacie dámy, vezmite na vedomie, že mať šťastnú mačku posilňuje vaše kosti.

Mačky jedinečným spôsobom pomáhajú pacientom s rôznymi ochoreniami

Dokonca WebMD poznamenáva, že pacienti s Alzheimerovou chorobou majú menej záchvatov, ak majú domáceho maznáčika, a majitelia domácich zvierat s AIDS majú menšiu pravdepodobnosť, že budú trpieť depresiou. Ľudia s vysokým krvným tlakom dokážu zvládať stresové situácie a pacienti s infarktom, ktorí majú domácich miláčikov, prežívajú dlhšie.

Čo to znamená, keď snívate o mačkách

Snívate alebo vidíte mačky všade? Mačky patria v Amerike k najbežnejším domácim miláčikom. Mnoho z nás sa s mačkami stretlo alebo ich videlo, aj keď v skutočnosti žiadnu ani nevlastnili. Ale väčšina si neuvedomuje, ako zvláštne mačky sú.

Snívate o mačkách?

Vedomie, že mačky majú "deväť životov" je len špička ľadovca. Tieto nádherné zvieratá majú toľko skrytých vlastností. Mačky nie sú len priemernými miláčikmi. Len sa zamyslite nad tým, ako konajú v porovnaní so psami (áno, sú to naozaj iné zvieratá). Mačky majú tendenciu zostať samé pre seba rezervované. Práve to im dodáva atmosféru tajomna.

Máte doma mačku?

Je to akoby mačky nikdy nechceli, aby ste im venovali príliš veľa pozornosti. Sú veľmi nezávislé. Ale všimli ste si niekedy, že mačky okolo nás vždy chodia, keď sa cítite na dne? Tieto zvieratá sú veľmi duchovné. Keď sú vo vašej prítomnosti, je to veľmi dôležité, pretože môžu cítiť, že niečo nie je v poriadku.

Vidieť mačku vo svojich snoch môže znamenať veľa vecí. Význam závisí od farby mačky a od toho, čo mačka vo sne robí. Napríklad, keď uvidíte hrdzavú mačku rodiť vo sne, môže to byť indikátorom toho, že sa vo vašej budúcnosti chystá niečo nové. Rôzne mačacie sny majú rôzne významy. Ale normálne je mačací sen znamením, že musíte byť odvážnejší a otvorenejší riskovaniu. Mačka sa vám snaží povedať, že skáče po príležitostiach, namiesto aby ich nechala prejsť okolo vás.

Čo mačky symbolizujú?

Všetky mačky symbolizujú slobodu, tajomstvo, citlivosť, inteligenciu, sebavedomie a prispôsobivosť. Tieto prednosti sú to, čo odlišuje mačky od iných duchovných zvierat. Ale to, čo prevažne symbolizuje čierna mačka, nie je to isté, čo symbolizuje mačka biela. Farba mačky zohráva veľkú úlohu v tom, čo vám majú oznámiť. Duchovný význam mačky podľa farby:

  • Čierne mačky symbolizujú liečenie.
  • Biele mačky symbolizujú čistotu.
  • Šedé mačky symbolizujú harmóniu.
  • Hnedé mačky symbolizujú neutralitu.
  • Hrdzavé mačky symbolizujú dobrodružstvo.

Čo je také významné na vídaní mačky?

Duchovný význam značí vedomie. V rámci duchovného je životne dôležité skutočné vedomie. Je to jediný spôsob, ako získať prístup k spiritualite, takže vízia mačky znamená, že je to brána k spirutualite. Keď stále vidíte mačky, či už v skutočnom živote alebo vo sne, je to znamenie. Je to jasný indikátor toho, že musíte v nejakej časti svojho života zakročiť, alebo je to varovanie pred tým, čo by sa potenciálne mohlo stať v budúcnosti. Existuje všeobecný mýtus, že čierne mačky nosia smolu, ale to jednoducho nie je pravda.

Farba ich srsti nesymbolizuje smolu. Takže ak ich neustále vídate, nemyslite si, že ste odsúdení na sedem rokov smoly.

Prečo by ste mali tráviť viac času maznaním s mačkami

Vie sa, že mačacie pradenie je pre človeka veľmi terapeutické a hladenie pomáha znižovať krvný tlak, pomáha pri strese a znižuje riziko infarktu. Štúdie dokázali, že interakcia s ľuďmi pomáha udržať mačku zdravú.

Neváhajte a kúpte si domov mačičku

V štúdii, ktorá bola publikovaná v časopise Preventive Veterinary Medicine, bolo 250 mačiek starších ako šesť mesiacov bez akýchkoľvek známok ochorení horných dýchacích ciest a ktoré boli prijaté do kanadského útulku pre zvieratá. Mačky boli po prijatí do útulku vyšetrené certifikovaným veterinárnym technikom a zistilo sa, že nemajú známky ochorenia, vrátane horného respiračného ochorenia a zranenia. 96 študovaných mačiek bolo zaradených buď do liečebnej skupiny alebo do kontrolnej skupiny.

Mačky v liečebnej skupine mali pozitívnu interakciu s rovnakou osobou po dobu 10 minút v kuse, štyrikrát denne, po dobu 10 dní. Táto interakcia, ktorá zahŕňala veci ako hladenie, kefovanie a hranie, je považovaná za nežnú. Jemné hladenie v spojení s tichým rozprávaním alebo zvukmi sa používa na to, aby sa mačka cítila pohodlnejšie v ľudských rukách. Toto hladenie nie je to isté ako každodenné maznanie. Je to skôr masážny pohyb. Štúdia zistila, že mačky s pozitívnymi ľudskými interakciami majú naďalej spokojný postoj a je menej pravdepodobné, že sa u nich rozvinie ochorenie horných dýchacích ciest. Kontrolná skupinka bola uznaná menej spokojná a chorejšia.

Výskum zistil, že emočný stres môže ohroziť zdravie mačky, takže nie je divu, že u 17 zo 49 mačiek v kontrolnej skupine sa vyvinuli choroby horných dýchacích ciest. Teória je taká, že spokojnosť mačky stimuluje tvorbu protilátky, ktorá pomáha bojovať s ochorením horných dýchacích ciest. Našla sa silná súvislosť medzi pozitívnymi emóciami vyvolanými nežnosťou a dobrým zdravím.

Zistenia štúdie ukazujú, že tento druh liečby (ľudské šetrné zaobchádzanie) možno poskytnúť útulku za použitia vyškolených dobrovoľníkov za nízke alebo žiadne náklady a významne zlepšuje pohodu, prežitie a potenciálnu adaptabilitu mačiek v útulku. Navyše toto ošetrenie funguje aj na domácich miláčikov, takže šetrnosť použite na vlastnú mačku alebo mačky.

Najlepšou správou zo štúdie je, že niektorým z mačiek, ktoré boli v miernej skupine (ktoré boli predtým nepriateľské a agresívne), sa po liečbe darilo tak dobre, že boli počas jedného týždňa adoptované.

Pomaznajte sa so svojou mačkou

Ako mačky chránia váš domov

Čo keď mačky slúžia nielen ako objekty našej lásky, ale aj ako ochrancovia nášho domova? Strážne psy môžu účinne brániť nežiaducim votrelcom, ale mačky plnia oveľa dôležitejší účel - chrániť domov pred iným druhom nepozvaných domácich hostí.

Mačky a negatívne energie

Spomeňte si na dobu, kedy ste si všimli, že vaša mačka napäto pozerá do zdanlivo prázdneho priestoru alebo trávi podozrivo veľa času okolo jedného konkrétneho miesta v dome. Je pravdepodobné, že vaša mačka je citlivá na koncentrované množstvo negatívnej energie a snaží sa chrániť vás a váš domov pred možnou infiltráciou zlých duchov. Je to preto, že mačky nesú jedinečne silnú auru, známu aj ako astrálna sila, ktorá pôsobí na odpudzovanie negatívnej energie.

Je možné, že táto negatívna energia zostala z nejakého traumatického zážitku z minulosti, než ste prišli žiť do domova, alebo by entita mohla prísť zvonku domova a pokúsiť sa vnútiť sa do domu. Mačka slúži ako cenná obranná línia pre vás a vašich blízkych tým, že sa pokúša uväzniť zlého ducha v jeho mocnom energetickom poli a vyviesť ho z domu. Určite svoju mačku nerušte, pokiaľ si všimnete, že sa cielene potuluje po vašom dome. Mačky sú zručné v rozpoznaní zámerov astrálnych entít a mohli by sledovať nejaký zdroj negatívnej energie v snahe ju prepadnúť a odstrániť ju z vášho bezprostredného okolia, pokiaľ cítia nebezpečnú auru.

Rusi predtým dovolili mačke vstúpiť do domu skôr, než sa nasťahovali, kvôli jej mimoriadnej silnej aure. Týmto spôsobom mohla mačka okamžite zasiahnuť a odvrátiť všetku prebytočnú negatívnu energiu, ktorá zostala po predchádzajúcich obyvateľoch a zároveň poskytnúť silnú pozitívnu energiu, pokiaľ bol dom nový alebo mal iba neutrálnu energiu.

Spôsoby, ako odstrániť ťažkú ​​negatívnu energiu

Existujú spôsoby, ako môžete svojej mačke pomôcť pri odstraňovaní zlých duchov a duchov z vášho domova. V prípade, že vašu mačku zaujme určité miesto v dome, môžete si prečítať modlitbu a urobiť očistný rituál podľa vlastného výberu. Prípadne môžete na mieste spáliť trochu bielej šalvie, aby ste odstránili všetku nežiaducu energiu, pretože dym sa nadviaže na ťažkú ​​negatívnu energiu a premení ju späť na svetelnú. Neskôr si môžete všimnúť, či sa vaša mačka pravidelne vracia na toto miesto alebo či sa čistiacim rituálom podarilo spáliť negatívnu energiu.

Zaregistrujte sa a vyskúšajte náš vedecký dotazník, ktorý vám uľahčí hľadanie nového partnera.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: