Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Klišé 21. storočia - panicom a pannou až do svadby

8.december 2014
Klišé 21. storočia - panicom a pannou až do svadby

Ďalší diel seriálu Klišé 21. storočia je tu. Pohlavné choroby, všade prítomný sex, otázky sexuality vykrikujúce z každého módneho časopisu. Porno dostupné na každom rohu a prostitútky vo vašej ulici? Je možné v dnešnej uvoľnenej dobe, sexu otvorenej a chtivej spoločnosti vydržať s prvým milovaním do svadby? Áno, áno a do tretice áno.

V sexualitou nabitom dave sa skrývajú jedinci, ktorí chcú počkať až do svadby. Nepatria vždy medzi veriacich. Veľká časť týchto ľudí je jednoducho znechutená spoločnosťou alebo si prešla obrovským sklamaním, z ktorého sa nemôžu spamätať. Ide o individuálne prípady, ktoré sa boja akéhokoľvek hlbšieho a citlivejšieho zblíženia s druhým. Keď sex odstavili zo svojho života, majú pocit, že konečne nájdu niekoho, s kým si budú rozumieť. Ak podľa nich niekto naozaj vydrží počkať na ten správny deň, získavajú istotu, že tomu druhému na nich naozaj záleží.

Dva extrémy generácie dvadsať jedna

Ak vynecháme veriacich, dnešná mladá generácia, ktorá si zaslúžila číselné priezvisko dvadsať jedna, je plná krajných rozporov. Na jednu stranu zo všetkých profilov na sociálnych sieťach vyskakujú "vzrušujúce" fotografie, na tú druhú sa objavuje čím ďalej viac tínedžerov, ktorí sa chvália, že počkajú do svadby. Ich dôvody majú hlavu a pätu: boja sa pohlavných chorôb, nechcú byť pre druhého len sexuálnym objektom a chcú sa vymykať davu.

"Nechcem byť pre svojho chlapca len kusom mäsa, keď ma naozaj miluje, počká," hovorí sedemnásťročná Ilona. Na opačnom názorovom konci stojí Adam (19 rokov), ktorý sa po prvýkrát s babou vyspal v pätnástich rokoch. "Človek by mal poznať viac dievčat, získať určité skúsenosti, aby mal jasnú predstavu, čo chce a čo od druhého očakáva," vysvetľuje.

Čo keď to neklapne

sex_az_po_svadbe

Na prvý pohľad to vyzerá aj romanticky, keď obidvaja vydržia až do svadby. Čo sa však stane, ak si nesadnú? Čo keď jeden druhému tzv. nevoňajú? Aj vzťahoví poradcovia nevidia úplne šťastné riešenie s váhaním ohľadom prvého milovania u páru, ktorý sa chystá vstúpiť do zväzku manželského. Podľa dostupných zistení by pár mal vedieť, či si vzájomne vyhovuje po všetkých stránkach. Prvý sex po svadbe môže odhaliť neprekonateľné rozdiely, ktoré nakoniec vedú k rozvodu.

Z optimistického uhla pohľadu môže vyriešenie problému novomanželov ešte viac zblížiť a upevniť ich vzťah. Inými slovami "babo raď", pretože na vzťahy neexistujú aplikovateľné matematické rovnice. V dobách keď sa dievča vydávala v šestnástich či sedemnástich, bolo pre ňu oveľa jednoduchšie zostať pannou. Naproti tomu v dnešnej dobe sa do prvého manželstva vstupuje okolo tridsiatich rokov a bolo by čudné, keby sa muži ženili ako panici.

"Som veriaca a s manželom sme to nevydržali. Dokonca som sa vydávala tehotná, ale pred väčšou časťou rodiny sme to tajili. Nie všetci by mali pochopenie pre porušenie pravidiel. Pre mňa je dôležité, že mám krásnu rodinu, zdravého synčeka, ktorý sa narodil z obrovskej lásky, " vysvetľuje Katarína (23 rokov).

[paf]

Zdieľajte tento článok na: