Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Japoncov učí používať kondómy kuchárka

16.október 2014
Japoncov učí používať kondómy kuchárka

V Japonsku pred štrnástimi dňami vyšla z nášho pohľadu pomerne bizarné kniha, ktorá má Japoncov naviesť k používaniu prezervatívov. Nová kuchárka je plná receptov, ako variť s kondómom. Nevšedná, nápaditá príprava jedla má za úlohu spopularizovať latexovú ochranu.

V Japonsku všeobecne prevláda veľmi malé alebo žiadne povedomie o pohlavne prenosných chorobách. Sexuálny život, napriek rozšírenej prostitúcii, je zahalený veľkým tabu. Tvorcovia nekonvenčnej kuchárky sa rozhodli prelomiť ľady v zásade prijateľne šokujúcim spôsobom.

Netradičná japonská kuchárka nedostala v českom jazyku ešte celkom presný názov, podľa ČTK by titul znel "Ako variť s kondómami", podľa prekladu z angličtiny (zo servera Huffingpost.com) by sa mohla volať "Chcem ti uvariť jedlo s kondómami". Či už sa prikloníme k tomu či onomu návrhu, myšlienka prepojiť varenie s prezervatívmi zaujme snáď každého.

Nápad pochádza od Kyosuke Kagami, tvorcu komiksu (Sentou Hakai Gakuen Dangerous). Autora publikácie na myšlienku pravdepodobne priviedol fakt, že japonský trh s kondómami sa orientuje hlavne na ženy. Tie si prezervatívy kupujú najmä ako prevenciu nechceného tehotenstva. Podľa výsledkov prieskumu uvedených v odbornom článku dostupnom zadarmo na internete, Sexual Practices and the Risk for HIV / STDs Infection of Youth, prezervatívy používajú najmä študenti zo sto percent kvôli antikoncepčným účinkom, menej ako dvadsať percent z dôvodu ochrany pred HIV / AIDS a inými pohlavne prenosnými chorobami.

Riziko nákazy HIV prudko rastie

Podľa správy UNAids zverejnenej v marci 2014 Japonsko napriek svojej ekonomickej i kultúrnej vyspelosti patrí ku krajinám ohrozeným epidémiou HIV / Aids. Čo sa týka rizika nákazy, percentuálne je podobne vysoké ako u rozvíjajúcich sa štátov. Príčinou je zvýšený počet sexuálnych partnerov na jedného človeka a nedostatočná ochrana pri pohlavnom styku. Doteraz jediný známy spoľahlivý spôsob ako zabrániť nákaze poskytujú kondómy, ale ich používanie nie je medzi Japoncami príliš rozšírené. Mladí ľudia medzi dvadsať až tridsať sú takmer o päťdesiat percent sexuálne aktívnejší než predošlá generácia, pri styku sa snažia zabrániť hlavne neplánovanému tehotenstvu, na pohlavné choroby väčšina z nich nemyslí.

Článok Sexual Practices and the Risk for HIV / STDs Infection of Youth in Japan ukazuje názorne na grafe, že počet mužov vo veku okolo tridsiatich piatich rokov, ktorí mali za svoj ​​život viac ako päť sexuálnych partneriek, stúpol o 40 percent (v porovnaní s prieskumami vykonanými v osemdesiatych rokoch). Takmer osemdesiat percent príslušníkov pánskeho pohlavia malo sexuálnu skúsenosť s viac ako piatimi ženami.

Svoj podiel viny na šíreniu pohlavných chorôb má prostitúcia. Server International Bussines Times (www.ibtimes.co.uk) na svojich stránkach cituje jeden japonský blog, ktorého autor krajinu opisuje ako miesto, kde je možné dostať sex kdekoľvek a kedykoľvek.

Ohlasy na knihu

Nasledujúce video úplne vystihuje celú publikáciu. Netreba ďalšie komentáre, názor si utvoríte zaiste sami. Väčšina reakcií znie: "Čo to preboha je!" Fanúšikovia novej kuchárky "Varíme s kondómami" si ju môžu stiahnuť do svojich čítačiek.

Ešte jeden príklad:

[paf]

Zdroje: Čtk, Týden, International Bussines Times, Huffingpost.com

Zdieľajte tento článok na: