Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Druhý dych, môže skončiť bankrotom

5.február 2015
Druhý dych, môže skončiť bankrotom

Mužský prechod sa prejavuje odlišne než ten ženský a máloktorý pán ho ustojí dôstojne a so cťou. Medzi štyridsiatkou a päťdesiatkou akoby sa muži prebudili zo sna a bolo im opäť dvadsať. Nabrnknú si mladú frajerku, manželke s rodinou zamávajú z novej motorky a za kolesami po nich zostane len oblak prachu.

Kríza pokročilého stredného veku zachváti veľkú časť mužskej populácie, v tomto období nie je ľahké, ale je nevyhnutné neodháňať empatickú manželku, načúvať jej radám a nenechať sa zlákať k nevere, ktorá počas sekundy rozbije vzťah budovaný aj cez dvadsať rokov.

Mnohí muži v tejto neskorej puberte sa rozhodnú pre radikálnu zmenu účesu. Dámy nečudujte sa, ak váš partner príde so zafarbenými a nastrelenými vlasmi. Nevyčítajte mu, že za nové vlasy minul polovicu úspor na dovolenku, skôr zbystrite a obrňte sa trpezlivosťou. Rovnako ako u vášho pubertálneho (či adolescentného syna) aj manžel ventiluje svoje psychické pochody zmenou účesu. Kým zostáva len u štýlu obliekania a počúvania nevšedných kapiel, pohybuje sa v prijateľných medziach. Výčitky ani lamentovanie nezaberú, v tú chvíľu rovnako ako váš spoločný potomok, tresne manžel dverami a pôjde do krčmy si posťažovať, ako ste neznesiteľná.

Riziko úteku za mladou kočkou

Utek_za_mladsi

Peniaze a moc lákajú dvadsaťročné "krásavice" na lov postarších "pánov", ktorí sa prebrali zo stereotypu a chcú si užiť ako za mlada, akurát na to konečne majú financie. Mnohí sa úplne pobláznia do dievčaťa vo veku svojej dcéry, spália mosty a začínajú budovať nový vzťah. Otázkou je, či sa zamilujú do novej partnerky alebo ilúzii seba samého ako o dvadsať rokov mladšieho "alfa samca", ktorého čaru osobnosti podľahla žena vyzerajúca ako modelka na titulnej stránke lifestylového časopisu.

Avšak aj dvadsaťpäťročné slečny za pár rokov pociťujú tikot biologických hodín a chcú založiť rodinu. Tu sa prejavujú prvé kolízie vzťahu, zatiaľ čo muž už deti má a necítí potrebu znovu prechádzať zodpovednosťou spojenú so starostlivosťou o potomkov, jeho výrazne mladšia družka túži po vlastných ratolestiach. Tento okamih môže byť zlomovým pre mužov nový vzťah, má možnosť zaobstarať si druhú rodinu, čo je však ekonomicky veľmi náročné. Hlavne ak už platí výživné na deti z predchádzajúceho manželstva, a na krku mu visí hypotéka a luxusné auto na leasing, plus sa očakáva, že seba i mladšej partnerke udrží nastavený životný štandard.

Páni okolo päťdesiatky by mohli byť dedkovia, ale miesto vnúčat tlačí v kočíku svoje deti, pri ktorích si nemôžu byť istí, či sa dožijú ich maturitného vysvedčenia. Stres sa môže, napriek úsiliu zarobiť čo najviac, podpísať na pracovných výkonoch a bankové kontá potom zívajú prázdnotou. Ekonomické problémy spojené s platením výživného, druhej hypotéky, úspor pre prípad najhoršieho "čo keby", vedú k nespokojnosti v páre a často aj k druhému rozvodu.

Ako sa ubrániť druhému dychu

Jak_se_ubranit_druhe_mize

Neustále sa snažte učiť novým veciam, podnikať výlety do neznámych miest a ochutnávať cudzokrajné jedlá. Radšej meňte účes ako manželku, rozvedení by sa mali radšej zoznamovať so ženami rovnakej vekovej kategórie. Tie už nebudú túžiť po deťoch, ale naopak po voľnosti, ktorá nastáva, keď ratolesti dospejú a nepotrebujú každodennú starostlivosť.

Manželky, ktorích muži prepadnú svojmu prechodu, by sa mali vyzbrojiť trpezlivosťou, pochváliť partnerov účes a nebrániť sa extravagantným módnym výstrelkom. Muža rozhodne zaujmú a neopozerajú sa mu.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: