Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Dopravné prostriedky sú rajom zoznamovania

25.jún 2014
Dopravné prostriedky sú rajom zoznamovania

Cesta do práce, do školy alebo kamkoľvek nemusí byť len účelný presun z bodu A do bodu B. Pokiaľ vás niekto zaujme natoľko, že s ním chcete tráviť viac než len pár zastávok, dajte sa s ním (či s ňou) do reči . Dopravné prostriedky sú miestom najrozmanitejších typov ľudí a otvárajú nám možnosť stretnúť svoju osudovú lásku alebo si len zaflirtovať pred vystúpením v cieľovej stanici. Výzva platí pre dámy aj pre pánov.

Všimli ste si, v prítomnosti koľkých neznámych ľudí trávite svoju hodinovú cestu autobusom alebo vlakom do práce a späť? Už sa vám stalo, že utiekla neuveriteľne rýchlo vďaka hovoru s úplne neznámym človekom? Ešte nie? Skúste to.

Cesta autobusom inde vo svete?

Väčšina z nás, ktorí prichádzame do práce každý deň, považujeme dopravné prostriedky za nutné zlo. Všetci podľa toho nasadíme patrične neprístupný výraz, a keď sa niekto usmieva, alebo je len príjemný k svojmu okoliu, je považovaný buď za blázna, alebo príležitostného cestujúceho. Prečo si kaziť deň už od rána? Ak by ste zažili dopravu napríklad v Kolumbii, videli by ste neuveriteľný chaos ľudí derúcich sa dovnútra a samotná preprava je pre Európana naozaj zážitok. Ľudia sa spolu bavia, vypytujú sa, ako sa kto má, čo sa mu prihodilo, kam ide. Keď dvaja priatelia skončia každý na jednej strane autobusu, prekrikujú ho. "V Kolumbii sme oveľa komunikatívnejší aj na verejnosti. Bavíme sa spolu, aj keď sa nepoznáme. Tu v Slovenskej republike alebo vo Fínsku a inde v Európe ľudia čakajú znudene na autobus, a potom sú otrávení, keď si k nim niekto prisadne. V Kolumbii si každú chvíľku snažíme spríjemniť, neznamená to, že pozývame všetky dievčatá na rande. Nezáväzne sa rozprávame a radujeme sa zo stretnutia, "opisuje Daniel, študent z Kolumbie, rozdiely medzi cestovaním električkou u nás, vo Fínsku a v Bogote. Hoci mierne preháňa, ako má vo zvyku, jeden zásadný rozdiel by sme našli. Ľudia sa rozprávajú, reagujú na náhodný spoločný okamih a snažia sa s ním čo najlepšie naložiť.

cesta_autobusom

Nie je čo stratiť

Skúste sa správať, ako by ste išli na výlet do cudzej krajiny. Všimnite si, že ak cestujete v zahraničí, snažíte sa, čo najviac komunikovať s obyvateľmi daného štátu. Chcete poznať ich tradície, stereotypy, recepty a veľa ďalších vecí.
Uvedomujeme si, že komunikácia na Slovensku je trochu komplikovanejšia, ale skúsme to. Pravdepodobnosť, že pôjdeme električkou s tým istým človekom aj cestou späť, je minimálna. Navyše naozaj o nič nejde. Nastúpili ste bez kontaktu na niekoho, s kým chcete mať rande a nič horšieho než, že vystúpite s rovnakým počtom telefónnych čísel vo vašom mobile, sa stať nemôže. Môžete jedine získať. Buď sa skvelo pobavíte a tým bude všetko uzavreté, alebo stretnete životného partnera, partnerku, kamaráta či kamarátku. Nikdy neviete, aké prekvapenie na vás dopravné podniky chystajú. Preto buďme ekologickí a podporujme hromadnú dopravu a učme sa usmievať, poznávať a komunikovať s neznámymi ľuďmi. Jedna cesta nám môže dať viac, než si vôbec dokážeme predstaviť. Ak sa nechcete zoznamovať len na ulici alebo autobuse, môžete skúsiť tiež zoznamovanie cez internet na Spoznajmesa.sk

[paf]

Zdieľajte tento článok na: