Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Dokážete sa presadiť?

31.január 2018
Dokážete sa presadiť?

Chceli by ste vysnívané auto, lepšiu prácu, lepšie platenú prácu, skvelú dovolenku, krásny dom alebo vzťah s niekým, kto je pre vás teraz nedosiahnuteľný? Je pre vás ťažké ísť si za svojím a dosiahnuť to, čo si veľmi prajete? Poradíme vám, ako sa presadiť.

Ako získať sebavedomie a ako dosiahnuť to, čo naozaj chcete? I keď budete mať potrebné šťastie, tak aj napriek tomu je občas potreba nasadiť ostrejšie lakte. Viete to? Nie je pre vás ostrejší prístup problém alebo patríte medzi tých, ktorí pred koncom radšej vycúvajú a nedotiahnú svoje veľké sny do konca? Poradíme vám, ako sa lepšie presadiť, nie vždy je to tak zložité, ako sa môže zdať.

Ako uspieť pri pohovore?

Preskúmali ste spoločnosť, kam sa chystáte vyraziť na pohovor, pochopili ste jej ciele a vízie? Zistili ste si, kde sa firma nachádza a ako to budete mať s prípadným dochádzaním? Potom je potrebné vymyslieť spôsob, ako sa pridať do tímu tejto spoločnosti. Existujú iba tri kroky, ktoré je potrebné dodržať a na ktoré sa zamerať.

Zistite si detaily

Pred samotným pohovorom sa pokúste zistiť viac detailov o samotnom priebehu. Koľko bude mať kôl? Kto všetko bude prítomný? Ako dlho môže predbežne trvať? Samozrejme nechcite vedieť detaily za každú cenu, mohlo by to pôsobiť na druhú stanu tiež tak trochu nevďačne. Na samotný pohovor počítajte zhruba hodinu. V každom prípade platí, že čím lepšie budete pripravení, tým väčšia je pravdepodobnosť, že vyhráte. Veľmi dôležitá je aj strava. Ak máte pohovor v popoludňajších hodinách, nedoprajte si žiadna tučné jedlá ani žiadna jedla po ktorých by sa mohol objaviť zápach z úst. Prvý dojem je vždy najdôležitejšia.

Skúste cestu

Najdôležitejšie je neprísť neskoro. Ak vás teda čaká dlhšia doba alebo zložitejšie cesta pri ceste na pohovor, nacvičte si ju. Skúste si ju zmerať, aby ste vedeli koľko minút budete potrebovať. Nechajte si tiež rezervu, keby ste sa náhodou dostali do nejakej nepredvídateľnej situácie. Je vždy lepšie prísť o pár minút skôr, ako neskôr. Ak navyše vyrazíte s nejakou časovou rezervou, nebudete nervózny z toho, že to nestihnete.

Kópia životopisu

Vytvorte si kópiu svojho životopisu pre seba. Počas pohovoru sa vám bude hodiť, že sa budete môcť pozrieť na to, kde a ako pokračovať. Nie je ani vhodné, aby ste sa púšťali do svojho súkromia a prehnaného vysvetľovania, prečo a načo sa to alebo tamto stalo. To, že ste sa rozviedli, nie je predsa v dnešnej dobe nič neobvyklé a hlavne dôvody na rozvod mohli byť rôzne. Pri predstavovaní spoločnosti sa pýtajte, ukážete tak, že sa o spoločnosť naozaj zaujímate a ste si istí tým, že chcete pracovať práve tam. Všetky ďalšie kolá, na ktorá vás pozvú, si zapíšte a naplánujte.

Ako si povedať o pridanie?

Pre väčšinu ľudí nie je ľahké hovoriť o peniazoch. Môže to byť veľmi ťažké a môžete byť veľmi nervózny. Vaša schopnosť hovoriť o peniazoch priamo, ovplyvní aj príležitosť akú získate. Bohužiaľ na niektorých postoch a v niektorých firmách musíte byť viac asertívny a nájsť si svoj spôsob, ako si pohovoriť so svojím šéfom, aby ste dostali pridané. Keď budete výkonní a do svojej práce zapálený, určite budete patriť k tým, ktorí si potom navýšenie svojej odmeny naozaj zaslúžia. Ak ste na väčšiu zodpovednosť pripravení, rovnako tak ako na vaše pridanie, neodkladajte to. Chcite ťažšie a náročnejšie projekty, ktoré vám pomôžu k tomu, aby ste sa lepšie presadili a aby ste boli lepšie vidieť na zozname tých, ktorí navýšenie odmeny dostanú. Vyjednávajte pozitívne a dajte najavo, že chcete vyjednávať. Veľmi dôležité je aj zvoliť správne načasovanie. Buďte chytrí, keď sa hodláte otvoriť vašu konverzáciu a nerobte to, keď sa váš vedúci chystá na dovolenku. Zvoľte si dobu, kedy vás váš šéf môže počúvať oboma ušami a kedy môžete zvoliť otázky v nejakej uvoľnenej atmosfére.

Dokážete sa presadiť?

Ako získať vysnívaného partnera?

Najdôležitejšie sú vaše myšlienky. Najväčším kľúčikom na prilákanie partnera sa stáva osoba, predovšetkým ktorou chcete byť vy. Ako teda najlepšie začať?

Vytvorte si zoznam

Napíšte si zoznam aspoň dvadsiatich piatich charakteristík, ktoré chcete, aby vás ideálny partner mal. Čo je napísané môže byť skutočné. Z niektorých nárokov sa dá postupne zľaviť, z iných nie. Tie vlastnosti, ktoré pre vás nehrajú zas tak veľkú rolu, si nejako poznačte a zamerajte sa na tie, ktoré za žiadnu cenu meniť nechcete. Pomocou vášho zoznamu si potom vášho partnera vizualizujte, a to tak, aby bolo zahrnuté všetko, čo chcete.

Zvýšte svoj magnetizmus

Staňte sa typom človeka, ktorý priláka vášho ideálneho partner. Ak chcete niekoho, kto výborne lyžuje, zaplaťte si kurz lyžovania, zožeňte si kvalitné oblečenie a vyrazte na lov. Zrovna tak, ak budete chcieť treba nejakého golfistu. Nájdite si vždy tie kľúčové apekty, ktoré vás k vášmu budúcemu ideálnemu partnerovi pritiahnu.

Buďte vďační

Buďte šťastní. Veľa ľudí si myslí, že ich šťastie závisí na tom, že svojho partnera nájdu, ale nie je tomu tak, je to presne naopak. Keď budete pozitívní a šťastní, budete pôsobiť príťažlivo aj na svoje okolie. Určite ste si všimli, že keď ste vzťah niekedy nemali alebo napríklad teraz nemáte, je to pre vás veľmi ťažké nejaký získať. Za to, keď ste boli vtedy zadaní, točilo sa okolo vás mnoho zaujímavých objavov, ktorí alebo ktoré by stáli za hriech. Buďte teda šťastní a vďační za to, čo máte a to ostatné potom príde samo. Nikoho neoslníte, keď sa budete mračiť.

Ako si zvýšiť sebavedomie?

Na zvýšenie sebavedomia neexistujú žiadne lieky ani čarovné kúzla. Jedinou možnosťou, ako zvýšiť svoje sebavedomie, je práca na vás samých. Zvýšiť sebavedomie si môže každý a nerozhoduje o tom to, kde a ako bývate, koľko máte peňazí, ani aká je vaša profesia. Na zvýšenie sebavedomia vám môže pomôcť najrôznejšie odborná literatúra, ktorá je na trhu voľne dostupná alebo aj odborná pomoc. Ako to najlepšie zvládnete sami okrem odbornej literatúry?

 • Premýšľajte o sebe pozitívne
 • Venujte pozornosť sami sebe.
 • Napíšte si svoje silné i slabé stránky.
 • Začnite pravidelne športovať.
 • Nenoste oblečenie, ktorá je vám nepríjemné.
 • Kvalitne a dlho spite.
 • Pokúste sa minimalizovať stresové situácie.
 • Nebojte sa požiadať o radu.
 • Myslite na svoju karmu a majte na pamäti, že ak budete usmievaví na ostatných, budú aj oni na vás.
 • Robte to, čo vás baví.
 • Nebráňte sa výzvam.
 • Nič neodkladajte.
 • Držte si vo veciach, ale aj doma, poriadok.

Keď chcete niečoho docieliť, je veľmi dôležité, aby ste začali najskôr od seba. Ak vy sami nebudete vedieť, čo presne chcete a čo presne očakávate, nikdy nezískate to, čo si naozaj prajete. Vaše sny si môžete splniť, ale nikdy to nebude len tak a vždy bude treba ísť vášmu šťastiu aspoň trochu naproti. Začnite teda pracovať na sebe a tá skvelá práca príde čo nevidieť, rovnako tak ako ideálny partner vďaka vašim prvým krokom v zoznamovanie - v Bratislave, ŽilineTrenčíne alebo Košiciach.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: