Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo mám robiť s načatým životom?

19.október 2020
Čo mám robiť s načatým životom?

Máte sexi postavu, zdravo sa stravujete, športujete? Máte radi svoju prácu, svojich priateľov a doma na vás čaká partner, prípadne manžel, manželka a deti? Sršíte energiou, ale aj napriek tomu sa nudíte, pretože ľudia vo vašom okolí sa cítia unavení a znudení?

S blížiacou sa štyridsiatkou nastáva v živote každého akýsi zlom. Váš život môže byť dokonalý do najmenších detailov, ale stále vo vás drieme pocit, že všetko okolo vás len plynie a vy bezmocne prihliadate, zatiaľ čo vám život preteká medzi prstami. Psychológovia tomuto obdobiu hovoria "kríza stredného veku". Nezúfajte, všetko sa dá prekonať a vy opäť nájdete entuziazmus, ktorý z vás vyprchal. Podľa štúdie si väčšina ľudí myslí, že stredný vek začína 35. rokom života. Podľa mladých ľudí vo veku 15-24 rokov končí mladosť dokonca už vo veku 28 rokov. Do 54 rokov sa nachádzate v strednom veku a či ste starší, ste už starí. Naopak, ľudia nad 80 rokov si myslia, že mladosť končí vo veku až 42 rokov a staroba začína v 67 rokoch.

Vek je teda u ľudí naozaj relatívny pojem. Stále však platí, že je vám toľko, na koľko sa cítite. Práve vaše myslenie môže výrazne ovplyvniť kvalitu vášho života a váš pohľad na svet. Vek je len číslo a len vy máte v rukách to, ako vážne toto číslo vezmete. Ak ste znudení svojím životom a prežívate malú krízu, ponúka sa vám niekoľko tipov, ktoré vašu túžbu po živote opäť naštartujú.

Noví priatelia

Keď sa vo svojom živote nudíte, môže to byť aj kvôli vašim priateľom a ľuďom, ktorými sa obklopujete. Opatrne si vyberajte ľudí, s ktorými trávite svoj čas. Keď máte veľa priateľov, tie skutočné môžete spočítať na prstoch jednej ruky. Nie vždy sa stáva, že človek, ktorého považujete za priateľa, považuje za priateľa aj on vás. Ukazuje sa, že nemáme veľmi dobrý odhad na to, kto je náš priateľ. Zo všetkých priateľov, ktorých máme, len 50% považuje za priateľa aj nás. Práve toto sú ľudia, ktorích si vo svojom živote musíme držať. Aj keď sme s nimi zažili už veľa nezabudnuteľných zážitkov, stále milujeme čas strávený s nimi. S najstaršími priateľmi sa nikdy nebudete nudiť, a ak vás život doma alebo v práci požiera, vyvetrajte si hlavu na káve či niekde inde so svojimi priateľmi.

Nebojte se středního věku, je to zábava

Vekový strop na stretávanie nových priateľov neexistuje. Mladí ľudia si vďaka svojmu zanieteniu nachádzajú priateľov o trochu jednoduchšie ako ľudia nad 35 rokov. To však neznamená, že sú úplne stratení a už nikoho nové vo svojom živote nestretnú. Nové priateľstvá vo vyššom veku sú už vážnejšie a do života oboch prinášajú svieži vietor. Nebojte sa nadväzovať nové kontakty, pretože ďalší zaujímavý človek vám dodá energiu a rozšíri vaše obzory. Možno vďaka novým priateľom zažijete nové zážitky, spoznáte nové miesta alebo sa začnete venovať novým koníčkom. Doplníte svoje "portfólio" priateľov, tie falošné odstráňte a venujte svoj čas iba tým pravým. Váš život to rozhodne osvieži!

Nové dobrodružstvo

Na prežitie všetkých alebo aspoň tých najdobrodružnejších zážitkov nestačí ani niekoľko životov. A vy sa stále v tomto obrovskom svete cítite znudení? Na nové dobrodružstvá je vždy čas a dá sa povedať, že s narastajúcim vekom narastajú aj možnosti, ako zažiť niečo nové a nezabudnuteľné. Určite máte aj vy sny, o ktorých snívate od malička. Spíšte si ich a hneď zistíte, čo ešte chcete zažiť. Je to dovolenka na vysnívanom mieste, návšteva koncertu alebo hromada vysnívaného oblečenia? Je to úplne jedno - jednoducho vykročte a splňte si svoj sen! A keď do neho zakomponujete aj svoju polovičku, deti či priateľov, zažijete niečo, čo do konca života nezabudnete.

Nebojte sa investovať do dobrodružstva a zážitkov, pretože práve tieto intenzívne situácie vás doslova vytrhnú zo stereotypu každodenného života. Adrenalínové zážitky vytvoria vo vašej mysli stopu, ktorej sa nezbavíte a vďaka ktorej vám nabehne husia koža hneď, ako si na ne vzomeniete. Plnenie svojich snov by malo byť základným princípom života ľudí. A je to pravda! Nechcete predsa sedieť v domove dôchodcov a ľutovať vecí, ktoré ste nezažili na vrchole svojho života. A stredný vek je práve takým vrcholom, tak neváhajte a plňte si svoje sny! Zo stereotypu vás dokonale vytrhnú aj udalosti, ktoré ste nikdy nepokladali za pre vás splniteľné.

Ak máte strach napríklad zo skoku s padákom alebo z paraglajdingu - smelo do toho! Vo vašom veku už financie nehrajú žiadnu rolu a tak sa nebojte investovať do niečoho, o čom ste si nikdy nemysleli, že by ste mohli zvládnuť. Svet je plný dobrodružstva, ktoré len čakajú na to, kedy ich objavíte. Vezmite svoju polovičku a utečte do lesa, vyskúšajte centrifúgu, paintball alebo navštívte safari - čokoľvek, vďaka čomu sa už nebudete nudiť. Urobte si svoju súkromnú zbierku zážitkov a dobrodružstiev, a dodajte tak svojmu životu nový nádych.

Najděte si nové koníčky, nudit se nebudete

Nové hobby

Už sme hovorili, že noví ľudia vo vašom živote môžu viesť k novým záľubám. A čo tak to vziať do svojich rúk a začať s koníčkom, po ktorom ste vždy túžili? Nech je to cvičenie, spev, maľovanie alebo čokoľvek iné - smelo do toho! Vaše nové hobby vás odpúta od každodenných problémov a pri tejto činnosti zabudnete na prácu, rodinu a povinnosti. Rozšírte si svoje obzory a ktovie, možno v sebe nájdete nový, skrytý talent. Koníčky sa mnohokrát stávajú zmyslom života ľudí bez ohľadu na vek. Keď niečo milujete a vynikáte v tom, je jedno, koľko máte rokov. Ba, čo je lepšie, nové hobby znamená novú komunitu ľudí a tak aj nových priateľov.

Oddýchnete si od svojej polovičky, kolegov alebo priateľov a ocitnete sa v skupine úplne nových ľudí, ktorí čakajú na to, kedy objavíte ich životy. Práve koníčky sú akýmsi bonusom k životu. Dodávajú ľuďom pocit slobody a sebarealizáciu. Ľudia, ktorí sa aktívne venujú akémukoľvek hobby, sú šťastnejší a cítia, že ich život je plnší. Urobte si malý prieskum vo vašom okolí a zistite, čo by vás bavilo. A ak sa hanbíte, neváhajte a presvedčte aj svoju kamarátku!

Odvážte sa!

Stereotyp je niekedy tak neprekonateľný, že musíte použiť naozaj ťažké zbrane. Nebojte sa odviazať a urobiť niečo, čo nečakajú nielen ostatní, ale ani vy samotní! Vezmite si v práci voľno a vyrazte na miesto, kde ste nikdy neboli. Zmeňte svoj imidž a prekvapte svojich blízkych. Urobte čokoľvek, čo vás vykoľají zo zabehnutých koľají. A vôbec nemusíte mať pri tomto zážitku spoločnosť. Venujte sa sami sebe a uvidíte, aký oslobodzujúci to na vás bude mať efekt. Aj keď sa nachádzate v období stredného veku, snažte sa zachovať si svoju spontánnosť a vráťte sa do doby, kedy ste boli viac sami sebou a originálni. Vďaka novému postoju k sebe aj k okoliu sa už nikdy nebudete nudiť.

Odvažte se! Ale někdy ne doslova!

Nezadaní nezúfajte

Byť nezadaný v období stredného veku môže byť deprimujúce. Kamaráti už majú svoje rodiny, deti a už sa konečne usadili. Vy sa cítite osamelo a máte pocit, že ten pravý partner vám jednoducho nebol súdený. Nemusíte byť ďaleko od pravdy. Verte, alebo nie, známe motto, že láska kvitne v každom veku, naozaj platí. A túžba po láske s vekom práve rastie. Slobodní ľudia v strednom veku priamo dychtia po spoločnosti opačného pohlavia. V týchto prípadoch je to často uvedomelá láska, ktorá je pevnejšia a hlbšia. Dať šancu láske sa oplatí v každom veku. Verte svojim pocitom - keď túžite po partnerovi, nebojte sa toho.

Nie ste sami, kto túži po vzťahu a svet je plný druhých polovičiek, ktoré zdieľajú tieto emócie. V strednom veku by ste už mali vedieť, čo od partnera očakávate a určite máte skúsenosti, vďaka ktorým si dokážete vybrať toho pravého, tú pravú. A verte, že niekde na vás rozhodne čaká. Nebojte sa spoznávať novích mužov a ženy, a dokonca aj flirtovať, pretože ste krásni a príťažliví. Už sa nemusíte obávať nepríjemností, s ktorými ste sa stretávali, keď ste boli neskúsení. V tomto veku z vás sebavedomie srší, a vy to viete. Ukážte všetkým, čo v sebe máte a kto sa z vás stal. U mužov už sa nemusíme v tomto veku báť mladíckych výstrelkov. Títo muži sú už väčšinou zabezpečení a ustálení, a tak voči potenciálnemu vzťahu nestoja žiadne prekážky.

Na internete je veľké množstvo internetových zoznamiek, kde nájdete mužov a ženy podľa svojich predstáv. A čo je lepšie, môžete si vybrať a svojho potencionálneho partnera spoznáte skôr, než sa stretnete.

Je to vo vašich rukách!

Ak sa vo svojom živote nudíte a cítite, ako vás každodenný stereotyp ubíja, nečakajte. Život sa často sám od seba nemení a len vy máte silu s ním niečo urobiť. Nebojte sa nových vecí v akomkoľvek veku. Znovuobjavujte svoju spontánnosť, entuziazmus a radosť zo života. Najhoršou chybou, ktorú môžete v strednom veku urobiť, je vzdať to. Vo vašich 40 rokoch ste práve na vrchole svojho života a síl, a práve to musíte využiť. Tak neváhajte, vstaňte a vezmite smer vášho ďalšieho života pevne do svojich rúk.

Skúste sa zoznámiť online a vyskúšajte napríklad aj vedecký zoznamovací dotazník alebo partnerskú zhodu podľa znamenia zverokruhu.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: