Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čísla vám poradia, ako to máte so zdravím a psychikou

27.marec 2020
Čísla vám poradia, ako to máte so zdravím a psychikou

Poznáte numerológiu? To je veda, ktorá sa zaoberá číslami. Podľa jej zástancov a odborníkov, tzv. numerológov, sa vo vesmíre a prírode stále odohrávajú rôzne deje dookola v cykloch. Čísla môžu okrem iného prezradiť aj to, aké choroby vám môžu hroziť teraz alebo v budúcnosti. Zistite vďaka nim aj svoje fyzické a psychické slabiny a skúste sa podľa toho ďalej orientovať.

Podstatou všetkého je vypočítať si svoje pomocné číslo osobnosti. To sa v našom prípade urobí z mena a priezviska. Vďaka tomu sa dozviete, aké choroby by vaše telo mohli zasiahnuť a mnoho ďalšieho.

Ako zistiť číslo svojej osobnosti?

Každé jednotlivé meno má svoje vibrácie, či už vám to znie akokoľvek zvláštne či smiešne. Preto by si rodičia mali dávať veľký pozor, aké meno svojmu potomkovi dajú. To potom ovplyvňuje našu celú osobnosť a predurčuje nám aj mnoho iných vecí, napríklad spomínané choroby alebo psychickú stránku.

Číslo vypočítate úplne jednoducho. Stačí sa pozrieť do našej tabuľky. Každé písmenko vášho mena má určité číslo. Tie sa potom dohromady sčítajú. Keď vám vyjde dvojciferné číslo, opäť spočítate tieto dve čísla, kým vám nevznikne len jedno číslo - a to bude práve to vaše osudové číslo.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z

Skúsime si to na príklade: Meno: Stanislava Priezvisko: Vymyslené

Stanislava = 1+2+1+5+9+1+3+1+4+1 = 28 = 2+8 = 10 = 1+0 = 1 - Meno Stanislava má číslo 1

Vymyslená = 4+7+4+7+1+3+5+5+1 = 37 = 10 = 1+0 = 1 - Priezvisko vymyslená má taktiež číslo 1

Dáme dohromady meno a priezvisko, tzn. 1+1, a vyjde nám 2. Celkové číslo pani Stanislavy Vymyslenej je teda 2. Až budete aj vy vedieť vaše číslo, môžete sa pustiť do čítania o tom, aká je vaša osobnosť a na čo by ste si mali dávať pozor.

Svoje osobné číslo môžete získať aj z dátumu narodenia. Funguje to v podstate úplne rovnako ako z mena, ale sčítajú sa deň, mesiac a celý rok, v ktorom ste sa narodili. Opäť kým nevznikne jednociferné číslo. Numerológia má niekoľko rôznych možností, ale vždy je v spojení s číslami - čo nám určujú v našom živote.

Klasická numerologie se zabývá čísly od 1 do 9

Prečo si osobné číslo z mena vypočítať?

Dostávame sa k tomu, prečo sa tým vlastne zaoberať a čo nám to prinesie. Nebojte, nebude to strata času. Numerológia je tu s nami po tisícročia a numerológovia vďaka nej pomáhajú druhým pochopiť veľa vecí a zlepšiť život. Dokáže totiž odhaliť určité predispozície k chorobám alebo choroby samotnej a vy sa tak môžete zamerať na tento konkrétny problém, ktorý vám hrozí. Môžete urobiť čo najviac preto, aby ste sa mu vyhli. Väčšinou je potrebná zmena životného štýlu v určitom smere. Ochorenie vás síce môže zasiahnuť, ale nie v takej miere a s oveľa menšími prejavmi, následkami alebo komplikáciami.

Vďaka numerológii si tiež môžete uvedomiť svoj skrytý potenciál, takže si potom zvolíte tú najlepšiu profesiu pre vás a/alebo budete zdokonaľovať svoje silné stránky, či aspoň obmedzíte nedostatky, na ktoré vám dajú čísla tip, že by ste sa mali zamerať. Prídete tiež na to, prečo si s niektorými ľuďmi rozumiete a iných nemôžete vystáť, čo spôsobuje niekedy problémy. A v neposlednom rade sa numerológia môže pozrieť aj na zúbok neustále sa opakujúcim veciam vo vašom živote, či už sa jedná o vzťahové problémy či akékoľvek iné. Pomôže vám vidieť sa z iného uhla pohľadu a to mnoho ľudí vyložene potrebuje, pretože ich to nakopne k tomu niečo robiť.

Numerológia napovie...

Číslo, ktoré vám vyšlo, musí byť jednociferné, pretože klasická numerológia sa zaoberá len číslami od jednotky do deviatky. Nižšie si môžete vyhľadať to číslo, ktoré vám vyšlo v predchádzajúcom počítaní.

Osobné číslo 9

Veľmi dáte na svoju vlastnú intuíciu. Problém môže nastať vo chvíli, keď sa stretne s realitou, s ktorou nebude úplne v zhode, a vás ovládne náladovosť. Snažte sa jej vyhnúť, pracujte na sebe. Môžete veriť svojej intuícii, ale ak to v realite bude inak, akceptujte to. Keď to totiž neurobíte, môže to pre vás mať neblahé následky, ako sú napríklad dýchacie ťažkosti, infekcie močového ústrojenstva, dna, poruchy krvotvorby a svalové kŕče. Náladovosť sa dokonca môže premeniť až v depresiu, ak vaše snaženie niekto zneváži. S depresiou sa môžu pridať aj črevné ťažkosti, nachladnutie a psychické problémy. Váš život sa môže dramaticky zmeniť k horšiemu v podstate behom pár rokov a je to dané predovšetkým vašou krehkou psychikou.

Osobné číslo 8

Ste veľmi chápajúca osoba a predovšetkým chápanie ľudských slabostí vám nerobí žiadny problém. Preto ste veľmi dobrým lídrom - čím je skupina ľudí väčšia, tým lepšie pre vás aj pre nich. Vaša tienistá stránka sa ale začne ozývať vo chvíli, keď zistíte, že niekto nedostačuje vášmu tempe - pre to zas také pochopenie nemáte a miesto lídra je z vás diktátor. Ak by ste sa na zlepšenie niečoho mali zamerať, tak je to práve váš prístup k týmto ľuďom a mali by ste si urovnať v mysli, že nie každý môže byť na vašej úrovni - ale nechovať sa arogantne! Pretože priepasť medzi prívetivými slovami, ktoré ostatným hovoríte, a aroganciou, ktorá z vás môže vyžarovať, si tvoríte problémy so zubami a ďasnami. Mrzutosť, ktorá vás nezriedka ovládne, zase podporuje vznik žalúdočných vredov a žlčníkových kameňov, tak pozor na to!

Jaké je vaše osobní číslo?

Osobné číslo 7

Váš život ovláda zdržanlivosť. Aj keď by sa dalo povedať, že ľudí máte radi, zoznamovanie a zbližovanie s nimi nie je pre vás práve ľahké. Všetky prekážky sa snažíte považovať za výzvu, čo je skvelé, ale akonáhle sa začnú hromadiť nezdary, tak vás úplne pohltí melanchólia. Je potom pomerne ťažké sa vrátiť do normálnych, "pozitívnych" koľají. A preto vašu pokožku začne trápiť veľa problémov, napríklad akné, ekzémy, opary, bradavice a ďalšie nepríjemnosti. Životný štýl budete v takých chvíľach zanedbávať, a tak nie je divu, že sa zvýši aj hladina cholesterolu. Ďalej vás môže trápiť reuma, kašeľ, muži sa budú stretávať s problémami s prostatou a ženy zase s gynekologickými problémami. Nenechajte sa ovplyvniť nezdarmi a zostávajte pozitívny. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré, aj keď to na prvý pohľad tak nemusí vyzerať.

Osobné číslo 6

Rodinné zázemie a materiálne zabezpečenia sú pre vás nesmierne dôležité. Akonáhle sa teda stane, že pominú, ste vo veľkom strese. Prejaví sa to predovšetkým infekciami a následným rozkolísáním imunitného a hormonálneho systému. Problémy vám v živote spôsobuje ešte vaša ďalšia vlastnosť - nechcete poznať pravdu, pretože by ste potom mohli byť sklamaní. Asi nemusíme zmieňovať, že to je zle. Aj so sklamaním sa dá efektívne pracovať, skúste zistiť ako. A vyhýbajte sa komplikovaným milostným vzťahom, ktoré vás akurát držia na dne.

Osobné číslo 5

Neznášate pravidlá a keď vám niekto niečo prikazuje, rovnako ako rutinu. Keď tomu musíte čeliť, snažíte sa vzdorovať, ste napätí a podráždení. To môže mať za následok poruchy trávenia, bolesti hlavy, kĺbov, ale aj chrbta, blokády krčnej chrbtice a ťažkosti s dýchaním, ktoré sa môžu rozvinúť až v astmu. Dlhodobá nespokojnosť vaše telo potrápi opuchami alebo drobnými poraneniami. Neviete sa vyrovnať so zradou a neodpúšťate. Vďaka tomu vás môžu stretnúť aj problémy so žlčníkom. Skúste sa trochu uvoľniť, nerozčuľovať a nestresovať sa kvôli hlúpostiam.

Díky numerologii se o sobě můžete hodně dozvědět

Osobné číslo 4

Bojíte sa zmien v živote. Aby ste sa im vyhli, skúste zo svojho života vypudiť presvedčovanie všetkých o svojej pravde a snažte sa zohľadniť aj iné možnosti. Keď to neurobíte, bude vaše telo trpieť výkyvmi nálad, úzkosťou, únavou, bolesťou chrbta, problémami pohybového aparátu alebo úrazmi končatín. Ďalej môžete mať sklon k obezite, cukrovke a zápche. Nebude jednoduché zmeniť svoj pohľad na vec, ale kvôli zdraviu sa to oplatí.

Osobné číslo 3

Vaše veľké prednosti - logické uvažovanie a fantázie - majú aj tienisté stránky, ktoré sa niekedy môžu v súvislosti s nimi objaviť, a to sú nesústredenosť, uštipačnosť, chaos v myslení a vo vyjadrovaní. Ste citliví, keď niečo presne nesedí s vašimi predstavami, čo sa môže prejavovať pocitmi strachu, nespavosťou, zlými snami, nočnom potení a u detí i pomočovaním. Takáto dlhodobá záťaž pre telo nie je bez ďalších následkov. Dajte si predovšetkým pozor na oslabenú imunitu, ktorá o sebe dá vedieť alergiami, častými chrípkami, kožnými problémami (ekzémy), plynatosťou a ďalšími.

Osobné číslo 2

Silná stránka v podobe empatie (vcítenie do druhých) vás môže veľmi obmedzovať. Rozhodia vás všetkých hádky a nezhody. Často stratíte veľa energie tým, že sa to snažíte zlepšiť, ale niekedy márne. To má potom za následok pocity viny, zlyhanie aj zlosť. Tým to ale nekončí. Situácia sa môže vyhrotiť a vy môžete trpieť nekontrolovateľnými výbuchmi emócií, smútkom, plačom, depresiami, trucováním... A vaše telo z toho nebude nadšené - veľmi ľahko ochorie vaše tráviace ústrojenstvo (žalúdok, črevá,...), štítna žľaza aj obehový systém. Zápaly uší alebo nedoslýchavosť tiež nie sú výnimkou.

Osobné číslo 1

Svoje pocity nevyjadrujete zrovna ľahko, svoj podiel na tom má vaša uzavretosť. To sa prejaví bolesťou hlavy, migrénami a bolesťou alebo tlakom na hrudi. Musíte sa naučiť dávať slovne najavo to, čo cítite vo vnútri. Často sa vám stáva, že máte pocit, ako by sa proti vám sprisahal celý svet. Je to ochromujúci pocit, ktorý môže vyústiť v nepríjemné pocity (napätie, úzkosť), ale aj zdravotné problémy (alergie, dýchacie alebo tráviace ťažkosti). Snažte sa tieto negatívne pocity korigovať, najlepšie ich úplne odstrániť. Môže vám pomôcť aj psychická terapia, na ktorej sa naučíte ich ovládať.

Máte radi trochu vedy? Zoznámte sa pomocou vedeckého zoznamovacieho dotazníku!

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: