Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čím vás zaručene ukecá

15.november 2017
Čím vás zaručene ukecá

Že sa ukecať nedáte? Existujú ľudia, ktorý s vami dokážu manipulovať tak, že to ani ten najbystrejší človek nepozná. A aké spôsoby sú tie, vďaka ktorým vás zaručene ukecá?

Manipulátorov je všade okolo vás veľa, budete mať nutkanie sa im brániť, budete sa možno snažiť vzdorovať, ale na druhú stranu budete tak niekde vo svojom podvedomí chcieť viac a viac. Obzvlášť v tejto rýchlej dobe, kedy je najlepším a najistejším spôsobom zoznámenie na internete. Lenže o tom to celé je, vy sa budete brániť, ale oni vás aj tak dostanú.

Ako ohromiť obyčajnou rečou?

Robte si srandu

Nebojte sa si z druhého uťahovať. Nedávajte hneď najavo vaše sympatie a to, že ste s toho druhého úplne mimo.

Predveďte sa

Buďte iný ako ostatný. Skúste sa predviesť v tom najlepšom svetle. Ukážte, že ste odlišní, že ste viac empatický, cieľavedomí, dobrí a pozorná. Veľa žien môže mať pocit, že sa s nimi muž chce baviť iba kvôli ich vzhľadu. Muži zasa môžu mať pocit, že sa ženy s nimi bavia iba kvôli vypočítavosti.

Majte určité tajomstvá

Skúste naplánovať nejaké milé prekvapenie, ktoré bude súčasťou vašej schôdzky. Prekvapte niečím, čo tomu druhému vyrazí dych a dá jasne najavo, že vám na ňom záleží.

Buďte sebavedomí

Toto asi nepotrebuje akékoľvek vysvetlenie, nezhadzujte sa a predveďte svoje zdravé sebavedomie.

Komunikujte

Snažte sa komunikovať tak, aby ste toho druhého prinútili rozhovoriť sa. Môžete sa zamerať na tému vzťahov, rodiny, práce, ale trebarz aj domácich maznáčikov. Nebojte sa ani otázok, kde musí ten druhý oznámiť svoj názor a postoj. Hodí sa aj položiť otázku a odpoveď na ňu tak nejako, aby to vyzeralo a pôsobilo, ako že s tým druhým súcitíte a predovšetkým úplne súhlasíte.

Počúvajte

Buďte trpezlivý a počúvajte, vnímajte všetko, čo sa vám snaží oznámiť. Nie je od veci, ak občas zopakujete aj kúsok vety, ktorú ten druhý povedal, dáte tak najavo svoj záujem. Keď budete pozerať neustále niekam preč, utekať očami po miestnosti a ešte sa opýtate "čo?", rozhodne nezabodujete u nikoho.

Buďte romantici

Nebojte sa prejavovať ako romantické duše. Buďte k tomu druhému pozorní. Tým, že muž otvorí žene dvere alebo po spoločnej dohode objedná jedlo v reštaurácii, sa rozhodne nestrápni.

Najčastejšie formy manipulácie

Výčitky

Ak vám bude niekto neustále hovoriť, že ste k ničomu a na nič, ani vás nenapadne premýšľať o tom, že by tomu bolo inak. Začnete o sebe pochybovať.

Zmanipulovaný výber

Aj napriek tomu, že sa vás bude pýtať, či si dáte to alebo ono, položí tú otázku takým spôsobom, že vás vlastne donúti dať si to, čo chce, aby ste si dali a s čím bude mať jednoduchšiu prípravu.

Neverbálna manipulácia

Manipulovať s druhými sa dá aj neverbálne. Najlepšie to vedia deti. Ak niečo chcú a nedostanú to, začnú sa zlostiť, dupať, plakať a robiť akékoľvek iné nepríjemné scény.

Lichôtky

Najprv lichôtkami a následne úlohy sú jasným dôkazom, že ste spadli do pazúrov manipulátora. Komplimenty by mali byť úprimné, zo srdca a rozhodne by hneď po nich nemali nasledovať najrôznejšie žiadosti a prosby.

Zastrašovanie

Vyjednávanie na základe toho, že vám bude vyhrážané a budete zastrašovaný je ďalší z mnohých foriem manipulácie.

Čím vás ukecá

Život s manipulátorom

Ten niekto, kto vás psychicky ničí, ten, kto vám robí zo života peklo i ten, kto svojimi postojmi, názormi a tvrdeniami vás dokáže ovládať a presvedčiť o svojich zmienkach, ktoré vás dokážu zničiť na veľmi dlhú dobu dopredu.

Ako poznať manipulátora?

Manipulátor sa bude snažiť neustále riadiť životy druhých, všetko bude mať dokonale premyslené, takže odhaliť ho bude veľmi obtiažné. Taká osoba vám môže zo života urobiť peklo a všetko, čo ste si sami tvrdo vydobyli, zničí.

Aké sú tie typické znaky, že máte vedľa seba manipulátora?

  • Neustále druhých zhadzuje. Zhadzuje ich zručnosti, schopnosti a vlastnosti.
  • Je obrovským kritikom všetkého a všetkých.
  • Pocit viny vyvoláva ako mávnutím prútika a upozorňuje na akékoľvek aj seba menšie problémy v rodinných a kamarátskych vzťahoch.
  • Neustále nosí darčeky. Nešetrí lichôtkami a snaží sa zapáčiť a zavďačiť všetkým.
  • Nenávidí kritiku seba samého.
  • Väčšinou vám nebude odpovedať k veci, ale bude to brať okľukou.
  • Chce okamžité reakcie na svoje otázky a chce pre ostatných dokonalosť a všeznalkovanosť.
  • Väčšine manipulátorov vadí partnerova rodina a akákoľvek osoba v okolí, ktorá môže ovplyvniť jeho objav manipulátorstva
  • Dokáže svojho partnera presvedčiť, že za nič nestojí.
  • Bude určovať vkus toho druhého, bude mať hlúpe pripomienky o tom, že by bolo dobré schudnúť a nebojí sa to povedať tomu druhému, že je úplne neschopný.

Ako sa brániť manipulátorovi?

Pokiaľ nemáte kvalitné psychologické vzdelanie, budete mať veľmi ťažké takého manipulátora odhaliť. Najdôležitejšie je si uvedomiť, že sa s vami pokúša niekto manipulovať. Ale má zmysel a cenu nechávať si to páčiť od toho druhého, od toho, koho naozaj milujeme? Má taký vzťah zmysel? Manipulátorstvo, ktorému môžete podľahnúť, je v podstate dôsledkom toho, že sa bojíte a že máte strach. Bojíte sa samoty a toho, že keď tomu druhému poviete nie, bude sa zlostiť a bude si myslieť, že o neho nestojíte. Lenže sebaúcta je tiež potrebná. Nemá zmysel byť vo vzťahu, kde sa budete báť povedať svoj vlastný názor. Odísť od manipulátora je vždy veľmi obtiažné.

Kto môže byť manipulátorom?

Môže to byť partner, kamaráti ale aj rodičia. Podľa toho, ako sa k vám chovali doma, tak podľa toho si budete vyberať aj svojho partnera. Pokiaľ ste mali rodičov, ktorý boli manipulátormi, budete hľadať i rovnako fungujúceho budúceho partnera.

Má zmysel mať vzťah s niekým, kto vás ukecal?

Aj keď sa vám to nepáči, tak vás ukecal. Má ale zmysel taký vzťah? Nie je vôbec povrchný, pokiaľ sa zaoberáte aj vzhľadom. Každému sa páči niečo iné. Ale čo ak iskra nepreskočí? Bude to potom iba vzťah z rozumu, ale aj také sú. Otázkou iba bude, či vám nebude vadiť, že vašeho partnera budete klamať od samého začiatku. A ako dlho to bude pokračovať, ak tam nebude tá požadovaná chémia, čo sa týka vašich intímnych chvíľ. Záleží, čo je to, čo sa vám páči. S postavou sa dá pracovať, ale povahové rysy sa zmenia ťažko. A rozhodne môže v takom "ukecanom" partnerstve dôjsť aj k tomu, že taký partner, ktorý vás ukecal a ktorý vám nevyhovoval na samotnom začiatku, vám nebude vyhovovať ani potom. Zistite, že ste stratili čas úplne zbytočne a že budete naozaj spokojnejší s niekým iným. Skúste sa zamyslieť na tým, čo je pre vás vo vzťahu naozaj dôležité, čo tolerovať dokážeme a čo naozaj nie.

Láska dokáže byť krásna, ale dokáže privodiť utrpenie. Vzťah s manipulátorom je toho dôkazom. A je aj veľa tých, ktorý manipulujú iba preto, aby si užili vzťah na jednu noc. Niektorým na to stačí jediná schôdzka, aby svoju obeť získali. Iný dokážu vmanipulovať toho druhého do vzťahu a potom s nimi manipulovať aj vo vzťahu. Je veľmi ťažké sa s pazúrov manipulátora vymaniť a tiež ich odhaliť, tak preto majte oči otvorené a keby ste sa do takého vzťahu dostali a nevedeli, ako ďalej, nebráňte sa odbornej pomoci.

Prešli ste si takým vzťahom a hľadáte novú lásku? skúste hľadať na zoznamke!

[kač]

Zdieľajte tento článok na: