Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako trávite svoj voľný čas?

10.september 2020
Ako trávite svoj voľný čas?

Každý môže tráviť svoj voľný čas rôzne, niekto podľa toho, či nejaký voľný čas vôbec má, a iný zase podľa toho, koľko si môže za svoj voľný čas dovoliť minúť. Oddýchnuť si môžete, aj keď niečo vytvárate.

Niekto šetrí viac a nakupuje menej, niekto je zvyknutý žiť od výplaty k výplate. A to všetko sa odrazí v tom, ako môže každý z vás tráviť svoj voľný čas. Váš rodinný rozpočet je väčšinou totiž rozhodujúci. Urobiť skvelý víkend si môžete aj bez miliónov na vašom bankovom účte. Mať nejaké koníčky je kľúčovou súčasťou života, a to predovšetkým toho šťastného a zdravého. A neexistujú len tie drahé koníčky. Existuje veľa spôsobov, ako zostať v súlade s vašimi úspornými zásadami, a napriek tomu si svoj voľný čas skvele užiť.

Šitie

Obdivujete niekoho, kto sa pustil do šitia a dokáže niečo krásne vytvoriť? Prečo to tiež neskúsite? Je jasné, že z vás hneď žiadny svetový návrhár nebude, ale na internete je veľa návodov na nepreberné množstvo najrôznejších projektov, ktoré zvládne aj úplný začiatočník. Takže či je vonku škaredo, máte jedinečnú možnosť vyskúšať si niečo ušiť. V minulosti bolo šitie vo voľnom čase veľmi obľúbenou činnosťou, pretože žiadne veľké konfekčné značky neexistovali a ľudia šetrili a vytvárali vlastné modely sami.

Nakupovanie

Pri tomto koníčku vo vašom voľnom čase rozhodne neušetríte. Ak teda budete považovať svoje nákupy v zľavách a akciách ako tie skvelé, pretože ste ušetrili. Väčšinou totiž, keď niekde uvidíte zľavu, tak dokážete kúpiť aj to, čo ste normálne ani nepotrebovali, a to len z toho dôvodu, že máte pocit, že to tam nemôžete nechať a že šetríte. Bohužiaľ je ale veľa rodín, ktoré v obchodných domoch trávia celé dlhé hodiny cez víkend aj so svojimi deťmi. Keď je pekné počasie, bežte radšej von a ukážte svojim potomkom, že sa dá ich voľný čas tráviť aj inak, a to aj keby na detskom ihrisku hneď vedľa toho vášho obľúbeného obchodného domu.

Výroba šperkov

Vyrábajte. A môžete sa zaoberať aj výrobou šperkov. Náklady na ne nemusia byť vysoké a môžete urobiť nielen sebe, ale aj svojim blízkym, svojim kamarátkam, mamičkách, tetám a komukoľvek inému. Začať môžete robiť aj uzlíkové náramky z bavlniek, nie je to ťažké a urobí to veľkú radosť. Existujú stovky webových stránok, kde môžete získať nápady aj inšpiráciu a krok za krokom vytvoriť to, čo sa vám bude páčiť.

Fotografovanie

Nie je potrebné míňať veľa peňazí za drahé vybavenie, veľa chytrých telefónov dokáže zachytiť niektoré naozaj pekné obrázky. Ak máte tzv. oko a nadanie pre fotografovanie, môžete predávať svoje obrázky na najrôznejších weboch a zarábať tak pár ďalších peňazí. A napríklad si na nejaké skvelé vybavenie postupne zarobite priamo vaším koníčkom.

Jak trávíte svůj volný čas?

Behanie

Všetko čo potrebujete je športové oblečenie a botasky. Niekto využíva aj slúchadlá a muziku, aby ho to viac bavilo a užili si tak svoj relax vo voľnej chvíli oveľa viac. Skvele sa behá aj v dvoch, aj keď nie každému to môže vyhovovať.

Puzzle

Puzzle sú lacné, aspoň v niektorých obchodoch. Hľadanie tých pravých dielikov vás môže naučiť väčšej trpezlivosti. Ak vonku nie je pekne, je to skvelý nápad, ako sa zabaviť, bez toho aby ste museli len pozerať na televíziu. Zvoliť môžete obrázky o päťsto dielcoch, ale môžete nájsť aj tie, ktoré majú päť tisíc dielikov. Záleží len na vás, na čo sa cítite a kde budete skladať, aby ste obrázok zvládli doskládat, než sa vám pár dielikov stratí.

Scrapbooking

Ak si kúpite scrapbookingové sady, môžete ľahko minúť nemalé peniaze. Takže to nerobte. Namiesto toho urobte svoje vlastné scrapbookingové drobnosti, ktoré budú lacnejšími alternatívami, môže to byť rôzne poskladaný papier, stránky zo starých kníh, voľné tlačiteľné obrázky z internetu, ale aj fotografie vyrezané z najrôznejších časopisov.

Origami

Japonské umenie skladania papiera. Origami pochádzajú zo 17. storočia. Používa rad záhybov na vytváranie najrôznejších zvieratiek a tvarov z obyčajných kusov papiera, bez lepidla alebo rezania. Ak chcete začať svoje origami dobrodružstvo, skúste si nájsť pár návodov. Vytvoriť môžete dinosaurov, kvety, ale aj veľa a veľa ďalšieho.

Zarábanie peňazí

Najobľúbenejšie produktívne využitie voľného času. Ak máte denne niekoľko minút voľného času, môžete ho využiť vo svoj prospech.

Návštevy

Nezabúdajte na svojich známych, príbuzných a kamarátov. Keď máte chvíľočku voľného času, zavolajte im, pozvite ich na návštevu, dohodnite si kávu. Nebojte sa stráviť čas s priateľmi a rodinou. Práca nie je všetko. Sústredenie sa príliš na vašu kariéru je zničujúce.

Jak trávíte svůj volný čas?

Meditácia

Zamerajte sa na vaše dýchanie. Rýchla meditácia päť až desať minút denne môže byť naozaj a obrovsky osviežujúca. Nepotrebujete jógu na to, aby ste sa úplne uvoľnili. Stačí, keď si nájdete nejaký pokojný kút, kde budete môcť byť v pokoji a dokážete sa poriadne nadýchnuť a zamyslieť nad vašimi trápeniami aj vašimi radosťami.

Únikové hry

Neskutočný zážitok, ktoré sú v poslednej dobe veľmi obľúbené. Niektoré hry vám zaberú hodinu, iné aj dve. Takouto hrou skvelo zabavíte nielen vaše deti, ale aj seba a vášho partnera. Pomocou indícií je vašou úlohou dostať sa v určitom časovom úseku a limite na samotný koniec hry, aby ste mohli odísť von. Na najrôznejších zľavových portáloch sú tieto hry ponúkané za zvýhodnené vstupné. Najstrašidelnejšou únikovú hrou v strednej Európe je hra s názvom Dom duchov, ktorú môžete nájsť v Prahe.

Paintball a lasergame

V rôzne veľkých halách a arénach sa môžete rozdeliť na tímy a dosýta sa vyblázniť. O paintballe aj laserovej hre ste určite už počuli. Princípom je, aby ste sa nedostali nikomu do hľadáčika a neschytali nejakú ranu. Rozumné ceny za tieto hry nájdete opäť na zľavových portáloch.

Nordic walking

Vyrazte na prechádzku s paličkami. Pre starších ľudí je to skvelá pomôcka, ktorá im môže pomôcť v získaniu lepšej fyzickej kondície a nielen pre nich. Ak ste začiatočník, zožeňte si palice kratšie.

Geocaching

Geocaching alebo ak aj najväčšia hra na hľadanie pokladov. Spojenie prechádzok a spoločného času tým, že vďaka mapám vo stiahnutých mobilných aplikáciách môžete hľadať v akejkoľvek časti republiky krabičky, v ktorých sa skrývajú poklady, ktoré môžete meniť. Poklad je v tejto hre nazývaný "keškou". Je veľmi veľa pozitívnych dôvodov, prečo sa môžete vydať za hľadaním pokladu, nielen, že všetci milujú tajomstvá a prekvapenia, ale dozviete sa aj veľa nového a strávite spoločne čas, ktorý je na nezaplatenie. Náklady na túto aktivitu sú len vaše dáta v mobilnom telefóne.

Plávanie

Oddýchnite a relaxujte plávaním. Keď prídete domov po dlhom dni v práci alebo potrebujete uniknúť z rušného života, rýchlo sa ponorte do bazéna, aby ste sa uvoľnili. Čas strávený vo vode pomáha telu relaxovať a zbaviť ho stresu. Budete tiež spať lepšie ako kedykoľvek predtým. Plávanie je pohyb, ktorý zvyšuje rozsah pohybu veľkých kĺbov rúk a dolných končatín. Pravidelné plávanie významne rozvíja vytrvalostnú kapacitu a má priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém. Nezanedbateľné sú vplyvy na termoreguláciu, otužovanie organizmu a zmeny imunitných výkyvov. Vlastný bazén na pozemku zvyšuje hodnotu vášho domova až o pätnásť percent. Robí to tiež vašu nehnuteľnosť atraktívnejšou pre susedov, pre potenciálnych nájomcov alebo aj prípadného kupca, ak sa rozhodnete jedného dňa objekt predať.

Jazda na bicykli

Ak idete iba raz týždenne, nemôžete sa čudovať, prečo sa aj cez svoje pravidelné jazdy nezlepšujete. Ak sa chcete zlepšovať, musíte si dopriať pravidelnosť. Keď nebudete jazdiť celých sedem dní, vaše telo začne strácať všetké pozitíva, ktoré ste doteraz urobili. Ak chcete pokračovať v rozvoji a zlepšovať svoju fyzickú kondíciu, musíte v ideálnom prípade jazdiť na bicykli každý druhý až tretí deň, a to aj vtedy, keď je to len krátky tréning. Minimum by mali byť tri jazdy za týždeň.

Využívajte váš voľný čas tak, aby ste z neho mali aj nejaký úžitok a hľadajte také záľuby, záujmy a naplnenie, aby ste boli spokojní. Ako ľudia trávia svoj voľný čas môže mať skutočne veľký vplyv na ich úspech v profesionálnom svete. Úspešní ľudia majú tendenciu tráviť voľný čas tak, aby sa vo svojej kariére posunuli o nejaký ten krok ďalej - v Žiline, Košiciach, Bratislave.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: