Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako je dobré mať psa

7.júl 2014
Ako je dobré mať psa

Pes je od čias pravekých najlepším priateľom človek. Neváha nasadiť svoj ​​život na záchranu milovaného pána. Aj keď sa na neho mračíte, rovnako vás verne miluje a neopláca rovnakou mincou. Trpezlivo čaká, až sa vrátite z práce domov a budete mať čas sa s ním hrať, alebo ísť na prechádzku.

Uvedomme si, že všetky zvieratá sú živé tvory, ktorí si zaslúžia slušné zaobchádzanie. Dávajú nám veľa lásky a veselosti, ale prinášajú svojmu pánovi aj povinnosti. Je potrebné ich pravidelne venčiť veľmi skoro ráno a neskoro večer. Sami ideme v noci niekoľkokrát na záchod. Kým náš verný mazlíček je bez šance a závislý na našom rozhodnutí, kedy sa uráčíme nechať ho vykonať potrebu. Venčenie nie sú len krásne prechádzky za slnečných dní, ale oveľa viac je pocítime, keď nastane zima, prší, sneží alebo mrzne. "Ľudia si neuvedomujú, že rovnako ako pre nás, tak aj pre psa je veľmi nezdravé dlhodobé zadržiavanie moču a iných potrieb. Mali by sme brať ohľad na ich základné potreby, "upozorňuje Jarmila, dobrovoľníčka z bratislavského útulku.

Pri voľbe rasy by sme si mali vybrať plemeno, ktorého temperament zvládneme. Bojový psy sú krásní, ale vyžadujú perfektný výcvik. Musia jasne pochopiť, kto je vodcom svorky. Ak máte sami o sebe v tomto smere pochybnosti, zvoľte si radšej malého psíka, než aby ste ohrozili niekoho vo svojom okolí, alebo sami seba.

pes

Než si psa zaobstaráte, dajte si dlhý čas na rozmyslenie. Ak nelipnete na nejakom papierovom plemene z overeného chovu, vyrazte do útulku. Tie sú totiž neustále zúfalo preplnené a nemajú dostatok prostriedkov, aby svojim chránencom poskytli dostatok priestoru a hodnotnej stravy. V Slovenskej republike funguje asi najznámejšie občianske združenie na záchranu nechcených psíkov "Pes v núdzi", ktorý dáva psíkom šancu na normálny psí život.

A čo tie radosti?

Získate najvernejšieho priateľa, ktorý vás vždy vypočuje a nebude vám dávať nevyžiadané rady. Dokonca vám môže byť viac než nápomocný v zoznamovaní. Začnete pravidelne stretávať rôznych susedov a susedky, psíčkarov a psíčkarky, flákovačov a flákačky v parku, jednoducho neskutočne rozmanitých ľudí, ktorých by ste si vy ani oni vás nevšimli. Vaša love story nemusí byť ako z rozprávky 101 dalmatíncov od Walta Disnye, ale môže sa jej trochu podobať.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: